خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٠

Wednesday, February 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - زنان و خانواده زمان :   ۱۳۹۴/۲/۲۲ - ۱۱:۰۳ شناسه خبر : ۴۵۷۶۷۸

انعقاد تفاهم‌نامه میان وزارت کشور و معاونت امور زنان
خبرگزاری شبستان: وزیر کشور از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت کشور و معاونت امور زنان و خانواده برای استفاده از ظرفیت‌های وزارت کشور در کل کشور در حوزه بانوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار شبستان، رحمانی فضلی، وزیر کشور امروز در نشست مشاوران امور بانوان و خانواده و دستگاه ها گفت: جایگاه زنان، حقوق و شرایطی که ما وارث آن بودیم در خیلی از موارد هم حق با بانوان است چون به دلیل سنت های بومی ،محلی ،نگاه ها و برداشت های تنگ و محدود باعث یک ظلم تاریخی نسبت به آنها شده است.

 

وی با بیان اینکه به دلیل ورود مبانی و تفکرات غربی به کشورمان جایگاه اصلی زنان به یک جایگاه مجازی و غیر واقعی تبدیل شده است، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تدوین قوانین و نگاهی که امام راحل نسبت به  حقوق زنان داشته اند آن ظلم های تاریخی تا حدی برطرف شده است، بنابراین روند ارتقای جایگاه زنان بعد از انقلاب خوب بوده ولی تا نقطه مطلوب هنوز فاصله زیادی داریم.

 

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: ما باید به حقوق مساوی که خداوند برای زنان قایل شده است، توجه کنیم که این مهم نیازمند تلاش همه افراد می باشد.

 

وزیر کشور با بیان اینکه شخص رییس جمهور تاکید وافری بر حل مشکلات حوزه زنان و خانواده دارند، افزود: ایشان یکی از فعال ترین فرد در این حوزه می باشند و همیشه سفارت و تذکرات لازم را به مسئولان و دستگاه های مربوطه در این حوزه داشته اند و همچنین در سفرهای استانی هم اهتمام ویژه ای به این موضوع دارند.

 

وی تصریح کرد: آنچه مهم است جهت گیری شما بانوان به عنوان شخصیت حقیقی و هم شخصیت حقوقی می تواند الگوی مدنظر در حوزه زنان را در جامعه پیش ببرد.

 

وی با بیان اینکه موضوع زنان در دنیای امروز همواره یکی از موضوعات تاثیرگذار در عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است، افزود: در تمام این عرصه ها صاحبان قدرت و بهره ور مانند احزاب، بنگاه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تعیین کننده هستند و دایم به دنبال این بودند که چگونه می توان با استفاده از زنان به اهداف اقتصادی و سیاسی خود برسند و در دنیای حاکم لیبرالیستی غرب این احزاب به دنبال مصلحت و منفعت خود می باشند.

 

وزیر کشور با بیان اینکه مصلحت و منفعت در بنگاه های اقتصادی بر اساس آموزه های دینی نیست، افزود: بلکه بر اساس مصلحت و منفعت بنگاه ها و احزاب می باشد.

 

وی ادامه داد: بنابراین تشخیص حق از ناحق در این دنیا کار مشکلی است برای همین هم که در تمام دنیا آنها می دانند مد چیست و همواره به دنبال این هستند که حوزه لیبرالیستی را تقویت کنند و نقطه مشترک همه اینها تفاوت این ارزش ها با ارزش های الهی می باشد.

 

وی ادامه داد: هدف در دین مبین اسلام رسیدن به بندگی است بنابراین سود شخصی، بنگاه ها و قدرت احزاب هیچ کدام معنا ندارند.

 

رحمانی فضلی با بیان اینکه ما معتقدیم آنچه که خداوند در قالب وحی توسط رسولان فرستاده نهایت سعادت و خوشبختی است، افزود: اما همین راه نیز در مسیر خود دستخوش منافع و قدرت ها شده است و بر روی بسیاری از حقوق زنان سرپوش گذاشته اند.

وی خطاب به زنان حاضر در جلسه به عنوان نمایندگان بانوان در دولت تصریح کرد: کار شما به عنوان بانوان الگو و شاخص حکومت دینی و دولت تدبیر و امید بسیار سنگین است و ایجاد همدلی و همراهی و تلاش کردن برای حل مشکلات حوزه بانوان وظیفه همه ماست تا حقیقتی را که خواسته اسلام بوده را در جامعه پیاده کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: آنچه مهم است این است که امام راحل، مقام معظم رهبری و رییس جمهور و همه بزرگان دینی ما بر حل مشکلات حوزه بانوان و تساوی حقوق برای آنها اعتقاد دارند زیرا مسیر و راهنما فراهم است تا ما در این راه بتوانیم پیچ و تاب های این مسیر را برطرف کنیم.

 

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در این حوزه وزارت کشور که متولی تحقق سیاست های دولت در اقصی نقاط کشور می باشد برنامه های زیادی را در این راستا تدوین کرده و همچنین مسئولان ما نیز همین اعتقاد را دارند که باید مشکلات حوزه زنان مرتفع شود و تاکید بنده نیز این است که ما این موضوع را در رقابت های دستگاهی قرار ندهیم زیرا در این صورت دچار انحراف می شویم اگر ما نگاه توحیدی نسبت به حل این مسایل داشته باشیم خداوند اجر ما را نیز در آن دنیا ثبت می کند.

 

وی با بیان اینکه حوزه بانوان وزارت کشور در استان ها به عنوان هماهنگ کننده بین دستگاه های ذیربط فعال هستند، افزود: ما یک نگاه سنتی بر اجرای برنامه ها داریم که آن نگاه، نگاه غلبه دولتی در اجرا است به دلیل اینکه اگر همه کارها توسط دولت صورت پذیرد، موفق نمی شویم چون ظرفیت دولت محدود است و ما باید از ظرفیت های مردمی (هیئت ها، روضه ها، مجالس، نشست ها و رسانه ها) استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: هرچند کار کردن با مردم به دلیل مطالبات و درخواست های فراوانی که از ما دارند، سخت است ولی باید آستانه تحمل خود را افزایش دهیم و در راستای برآوردن خواسته های آنها نهایت تلاش خود را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت کشور و معاونت امور زنان و خانواده برای استفاده از ظرفیت‌های وزارت کشور در کل کشور در حوزه بانوان منعقد شده است.

 

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت های قانون برای حل مشکلات حوزه بانوان تصریح کرد: شورای اجتماعی در وزارت کشور به دلیل برخورداری از قدرت فرهنگی و قانونی می تواند به خوبی در این راستا عمل کند.

 

وزیر کشور در ادامه خاطرنشان کرد: ما هفته گذشته کمیته خانواده و زنان را جزو کمیته های اصلی شورای اجتماعی محسوب کردیم.

 

وی اظهار کرد: در چهارچوب دولت تدبیر و امید حل مشکلات حوزه زنان بر عهده شما گذاشته شده است که باید تلاش خود را برای برطرف شدن این مشکلات به کار بگیرید چون بعدها وجدان و عملکرد شما مورد قضاوت مردم قرار می گیرد، بنابراین باید بسیار سنجیده وارد میدان عمل شویم.

 

پایان پیام/

 

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش :

رشته های جذاب برای دختران و پسران/ رشته هایی که بیکاری ندارند

آذرکیش، رشته های هنری و صنعتی را برای دختران و پسران دارای جذابیت دانست و برخی از رشته هایی که بیکاری ندارند را اعلام کرد.

اخبار برگزیده شبستان