خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٥ جمادى الأولى ١٤٤١

Tuesday, January 21, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمانشاه - زمان :   ۱۳۹۴/۲/۵ - ۱۴:۵۵ شناسه خبر : ۴۵۳۶۰۴

دولت در برنامه ششم به آمایش سرزمین توجه ویژه دارد
خبرگزاری شبستان: وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: حل بیکاری افزایش رشد اقتصادی را می طلبد که در این مسیر به سرمایه گذاری های گسترده جهت برون رفت از مشکلات نیاز داریم.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از استانداری کرمانشاه، علی طیب نیا در روز دوم سفر خود به استان کرمانشاه در شهرستان های گیلانغرب، قصرشیرین و اسلام آباد غرب حضور یافت و از نزدیک ظرفیت های تجاری، اقتصادی و گمرکی این شهرستان ها را مورد بازدید قرار داد.

 

وی در این سفر که از سوی استاندار کرمانشاه، رییس گمرک کشور و معاونین امور مالیاتی، مدیر عامل بانک مرکزی، نمایندگان مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب و اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی و همچنین جمعی از مدیران استانی همراه می شد ابتدا در شهرستان گلانغرب حضور یافت و در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اعمال تحریم های دشمنان علیه جمهوری اسلامی گفت: هدف دشمنان از این تحریم‌ها ایجاد نارضایتی در کشور بود که با ایستادگی و مقاومت مردم بی نتیجه ماند.

 

وزیر اقتصاد و دارایی، فروکش کردن تورم، کاهش سرعت رشد قیمت ها و مثبت شدن رشد اقتصادی کشور طی سه فصل متوالی را اقدامات مهم در کشورخواند که توسط دولت تدبیر و امید مورد پیگیری قرار گرفته است.

 

طیب نیا همچنین با اشاره به فشار سنگین ناشی از کاهش قیمت نفت،گفت: با وجود این فشار سنگین که به کشور وارد شد 32 هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی سال گذشته پرداخت گردید و سال گذشته کسری بودجه نداشتیم.

 

وی با بیان اینکه بیکاری بزرگترین مشکل کشور است، تصریح کرد: راه حل رفع این مشکل افزایش رشد اقتصادی است که در این مسیر به سرمایه گذاری های گسترده جهت برون رفت از مشکلات نیاز داریم.

 

وزیر اقتصاد در پایان این بخش از سخنان خود  با اشاره به برنامه های دولت برای نگاه ویژه به آمایش سرزمین ابراز کرد: دولت در برنامه ششم توسعه به آمایش سرزمین و برقراری توازن در کشور نگاه ویژه خواهد داشت.

 

استاندار کرمانشاه: نقش مردم گیلانغرب در دفاع از کیان اسلامی بی نظیر است

 

همچنین در این جلسه استاندار کرمانشاه با اشاره به نقش مردم گیلانغرب در دوران دفاع مقدس و در دفاع از کیان اسلامی گفت: نقش این مردم برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی بی نظیر است.

 

وی با بیان اینکه پتانسیل ها و استعدادهای مطلوبی که گیلانغرب وجود دارد، افزود: مشکل اصلی این شهرستان بیکاری است لذا برای رفع آن باید با نگاه به ظرفیت های بالقوه و دعوت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران تلاش کنیم.

 

طیب نیا:دولت از تمام‌امکانات خود درجهت شکوفایی استان‌کرمانشاه استفاده خواهد کرد

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین در سفر به شهرستان قصرشیرین و بازدید از بازارچه مرزی پرویزخان نیز اظهار کرد: دولت از تمام‌امکانات درجهت شکوفایی و بالفعل‌کردن پتانسیل‌های استان‌کرمانشاه استفاده خواهد کرد.

 

وی همچنین با اشاره به برنامه های دولت برای اجرای سیاست های مقاومتی افزود:در اجرای این برنامه تلاش داریم تا وابستگی کشور به درآمدهای ارزی ناشی از صادرات‌نفت کاهش پیدا کند و با جدیت به دنبال این موضوع هستیم.

 

طیب نیا تصریح کرد: در حال‌حاضر تنها راهی که می‌تواند تقاضا را برای محصولات داخلی افزایش داده و محرک تولید باشد، بحث رونق‌صادرات است لذا تلاش خواهیم کرد از هر بستری که فراهم می شود بیشترین استفاده را برای افزایش صادرات غیرنفتی داشته باشیم.

 

وی در ادامه با اشاره به قابلیت‌های موجود برای توسعه استان کرمانشاه عنوان کرد: کشاورزی، تجارت و همچنین استفاده از معادن و منابع‌طبیعی استان جزو قابلیت‌های این استان است که باید در جهت رشداقتصادی از آنها بهره بگیریم.

 

وزیر اموراقتصادی و دارایی با بیان اینکه دولت برای رفع عقب ماندگی استان های درگیر جنگ مانند کرمانشاه تلاش دارد، گفت: دولت از تمام‌امکانات و ابزارهای خود درجهت شکوفایی و بالفعل‌کردن پتانسیل‌های استان‌کرمانشاه استفاده خواهد کرد.

 

با بازگشایی مجدد این مرز شاهد رونق اقتصادی منطقه خواهیم بود

 

طیب نیا در ادامه برنامه خود در دومین روز از سفرخود به استان کرمانشاه از پایانه‌ مرزی خسروی بازید به عمل آورد و درسالن جلسات این پایانه مستمع مشکلات فعالین اقتصادی و تجارمرزی گردید.

 

وی در این مراسم بیان کرد:با هدف رفع مشکل هتل داران و بهبود وضعیت وضعیت اقتصادی، برابر تمهیدات اتخاذ شده اصل جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی هتل داران قصرشیرین بخشیده خواهد شد.

 

وزیر امور اقتصاد و دارایی ادامه داد:با بازگشایی مجدد مرز خسروی و بخشودی جرایم دیرکرد تسهیلات دریافتی، علاوه بر رفع مشکل هتل داران شاهد رونق و بهبود وضعیت اقتصادی وهمچنین ایجاد اشتغال در این منطقه خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه رویکرد جدی دولت رفع مشکل صادرکنندگان و تسهیل در امر صادرات است، خاطرنشان کرد: برای تحقق این مهم بی شک از تمام ظرفیت امکانات به شکل مطلوب استفاده خواهد شد.

 

طیب نیا ابراز امیدواری کرد: با اتخاذ راهکار درست و اصولی مشکل هتل داران قصرشیرین در کمترین زمان ممکن رفع شود.

 

آخرین برنامه وزیر حضور در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد

 

آخرین برنامه وزیر امور اقتصاد و دارایی در سفر به استان کرمانشاه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب بود که وی با اشاره به ضرورت ایجاد چنین منطقه ای گفت: براساس آمار های موجود، اسلام آبادغرب دارای نرخ بیکاری بالایی است که با برنامه ریزی درست و کمک دولت می توان تا حدودی مشکلات بیکاری این منطقه را رفع کرد.

 

وی با بیان اینکه مردم اسلام آبادغرب و مناطق مرزی استان کرمانشاه در دوران جنگ تحمیلی جانانه از کیان ایران اسلامی پاسداری کردند، ابراز کرد: تلاش خواهیم کرد تا نرخ بالای بیکاری در این منطقه کاهش پیدا کند.

 

طیب نیا سرمایه گذاران و مردم منطقه را به مشارکت و همکاری در اجرای برنامه ها و طرح های دولت برای کاهش مشکلات فراخواند و گفت: دولت تنها می تواند بستر را فراهم سازد و کار اصلی به عهده خود مردم و سرمایه گذاران منطقه است.

 

پروین رضایی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب و جلوند مدیرعامل پتروشیمی این منطقه نیز توضیحاتی در خصوص اقدامات انجام شده ارائه کردند.

 

پایان پیام/

 

پایان پیام/81

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

توجیه طرح ملی فهما در دبستان دخترانه دانش

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام کلات پور تمدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه با حضور در جمع دانش آموزان دبستان دانش، طرح ملی فهما را معرفی و از آنان جهت ثبت نام در کانون های مساجد دعوت کرد.

اخبار برگزیده شبستان