خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

الخميس ١٧ صفر ١٤٤١

Thursday, October 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۴/۲/۱۶ - ۰۷:۲۶ شناسه خبر : ۴۵۳۵۹۳
«هنر ایران در عرصه جهانی» در گفتگو با رییس کمیسیون مجلس/
در زمینه صدور هنر انقلاب خلأ قانونی نداریم/ مشکل؛ اعتقاد مجریان است
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام سالک با تقدیر از فیلم محمد(ص)گفت: یکی از نقدهای مهمی که ما در طول این سی و شش سال بعد از انقلاب داشته ایم عدم توجه به فیلمهای فاخر بوده است؛ به طوری که در برابر دنیا فیلم فاخر کم داشته ایم.

حجت الاسلام احمد سالک رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد لزوم جهانی شدن هنر و ادبیات اسلامی به خبرنگار شبستان گفت: از جمله رسالتهای انقلاب اسلامی و فرمایشات امام خمینی(ره) عبارت بود از صدور انقلاب به تمام دنیا و در این زمینه امام فرمودند: این انقلاب به دنیا صادر شده است وقتی این جمله را واکاوی و بررسی کنیم می بینیم از جمله محورهای اصلی این سخن صدور انقلاب به جهان با زبان هنر و ادبیات است یعنی زبان ادبیات و هنر سازوکار صدور این انقلاب را فراهم می‌کند.

 

وی اظهار داشت:‌ در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا موضوع زبان فارسی به عنوان زبان انقلاب یکی از مسایل بسیار اساسی است که ما نیز در کمیسیون فرهنگی این موضوع را تعقیب کردیم و در جلسه ای با ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات این موضوع را مطرح کردیم که باید بر گسترش زبان فارسی و همچنین هنر و ادبیات اسلامی و ایرانی تاکید شود.

 

وی با بیان اینکه مساله نخست برای صدور انقلاب زبان و هنر اسلامی و ایرانی است گفت: ما در این زمینه خلاء قانونی نداریم بلکه اشکال ما برای صدور و جهانی شدن هنر و ادبیات اسلامی و ایرانی مشکلات اجرایی است یعنی اعتقاد یا عدم اعتقاد برخی از مجریان به این موضوع است.

 

وی همچنین در رابطه با فیلم محمد رسول الله و اینکه این فیلم تا چه اندازه می تواند همان بحث جهانی شدن هنر اسلامی را اجرایی کند گفت: من حدود یک ساعت و نیم این فیلم را دیده ام و این مقدار که از این فیلم دیده ام باید بگویم فیلم بسیار فاخری است و تاریخ پیامبر اکرم را تا 13 سالگی به نمایش گذاشته است و بسیار هم از حیث محتوای تاریخی و هم ارزشها و هم فنی خوب است.

 

وی اضافه کرد: این فیلم نشان می دهد که دشمن چگونه در مقابل این مساله ذلیل و خوار می شود و این مساله بسیار مهم بود که در این مساله بسیار قابل توجه بود.

 

وی با بیان اینکه ساخت چنین فیلم هایی را از الزامات جامعه اسلامی و هنر اسلامی و ایرانی می دانم گفت: یکی از نقدهای مهمی که ما در طول این سی و شش سال بعد از انقلاب داشته ایم عدم توجه به فیلمهای فاخر بوده است و در برابر دنیا فیلم فاخر کم داشته ایم.

 

حجت الاسلام سالک خاطرنشان کرد: حرکتی که معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اینکه به دنیا نشان دهند جمهوری اسلامی ایران خاستگاه فیلمهای اسلامی دینی تاریخی و ایرانی است حرکت بسیار خوبی است و ما از این حرکت هم استقبال می کنیم و هم تقدیر داریم.

 

وی تصریح کرد: ما امیدواریم ایران پایگاه معرفی فیلمهای فاخر به جهان باشد.

 

پایان پیام/

پایان پیام/33

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

آن چه مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به رسانه ها گفت

از تولد دیرهنگام «لاله» تا اشتیاق «وی او دی» ها به سینمای مستند

مهمترین خبر محمد حمیدی مقدم در نشست خبری با رسانه ها، مشخص شدن سرنوشت «لاله» پس از سال ها بود، گرچه تلاش برای گسترش مارکتینگ سینمای مستند و تجربی و تغییر در فرمت برگزاری سینماحقیقت هم محورهای مهم این نشست تلقی می شود.

اخبار برگزیده شبستان