خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - مجلس زمان :   ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ - ۰۷:۴۸ شناسه خبر : ۴۴۲۹۵۴
مقتدایی در مصاحبه اختصاصی با شبستان:
کانونهای مساجد جهت دهی فرهنگی متناسب با رویکردهای انقلاب اسلامی را رواج دهد
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه وزارت ارشاد توانست به خوبی کانونهای مساجد را ساماندهی کند و اقدامات این وزارتخانه در این حوزه بسیار قابل توجه است، گفت: از نظر کمی میزان این کانونها و در سطح کشور آنقدر زیاد است که می تواند نوعی جهت دهی فرهنگی را متناسب با رویکردهای انقلاب اسلامی ترویج کند.

عباس مقتدایی، عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سالروز 18 اسفند سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: خوشبختانه و طی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور تاسیس شده اند و وزارت ارشاد توانست به خوبی این کانونها را ساماندهی کند و اقدامات این وزارتخانه در این حوزه بسیار قابل توجه است.

وی اظهار کرد: از نظر کمی میزان این کانونها و در سطح کشور آنقدر زیاد است که می تواند نوعی جهت دهی فرهنگی را متناسب با رویکردهای انقلاب اسلامی ترویج کند و از نظر کیفی نیز البته این کانونها به خوبی عمل کرده اند ولی باید همچنان در این زمینه گامهای مثبت تری بردارند.

مقتدایی تاکید کرد: در مجموع این کانون ها با توجه به میزان منابع مالی که در اختیار داشته اند موفقیت آمیز حرکت کرده اند اما با توجه به محدودیت‌های مالی و همچنین گسترش کمی آنها در طول سالهای گذشته امروز این نگرانی وجود دارد که اگر رسیدگی و تدبیر لازم وجود نداشته باشد ممکن است این کانونها نتوانند به اهداف خودشان برسانند.

وی گفت: این کانونها نیازمند مراقبت حمایت افزون تر و تدوین ساختار هستند متاسفانه ساختارهای مربوط به آنها انگونه که مقرر شده بود به نتیجه نرسیده است و به همین دلیل نیز ما از وزیر ارشاد می خواهیم به این موضوع رسیدگی کند.

وی گفت: ما انتظار داریم به این مجموعه با توجه به اینکه براساس نیاز انقلاب اسلامی در مورد تقویت ابعاد فرهنگی و هنری تعریف شده است رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: چون از یک سو ما قدرت نرم جمهوری اسلامی را هم به صورت بالفعل و هم بالقوه داریم و از یک سو تهدید نرم دشمن نیز موجود است باید تلاش کنیم که آنچه مدنظر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاسیس این کانونها بود در قد و قواره ای که بوده است شکل بگیرد.

پایان پیام/

 

پایان پیام/33

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

اقدام دولت ‌آمریکا موضع مخالفین پیوستن ایران به FATF را تقویت می کند

وکیلی با اشاره به اقدام دولت ‌آمریکا در گنجاندن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروههای تروریستی گفت: این اقدام دولت آمریکا موضع مخالفین پیوستن ایران به FATF را تقویت می کند.

اخبار برگزیده شبستان