خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٩ رمضان ١٤٤٠

Friday, May 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - اروپا و آمریکا زمان :   ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۷ شناسه خبر : ۴۳۱۸۵۹

مهاجرت معکوس تروریستها از سوریه به اروپا
خبرگزاری شبستان: سه تا پنج هزار تروریستی خطرناک اکنون برای حمله به اروپا همانند آنچه در پاریس رخ داد برنامه ریزی می کنند؟ آیا این می تواند خطری جدی باشد یا تنها یک بلوف برای تغییرجهت سیاسی است؟

به گزارش خبرگزاری شبستان مساله شارلی ابدو هر روز با پیامد های تازه ای همراه است و عمیق تر بررسی کردن این مساله بیش از پیش نشان می دهد که می تواند سناریوی خطرناک برای پیگیری سوژه های دیگر باشد . نباید از نظر دور داشت که افرادی که در تیراندازی شارلی ابدو شرکت داشته اند همه سابقه دار بوده و تهیه اسلحه در فرانسه به مراتب کار دشوارتری نسبت به آمریکا یا آمریکایی لاتین است .

سوالات بی جواب بی شماری در مورد سناریوی شارلی ابدو وجود دارد که باید به آنها پاسخ داد اما در این میان هشدار های ادوارد اسنودن که در خصوص پیامد های حضور تروریست های اروپایی در جبهه های سوریه و انتقال آنها از طریق مرزهای ترکیه صحبت های به میان آورده بود اکنون نیاز به بررسی مجدد دارد . برخی معتقداند افشاگری اسنودن خطر خطر ترور را افزایش داده است اما نباید از نظر دور داشت که در اروپا حتی اطلاعات افراد مشکوک و سابقه دار در سفر های هوایی ذخیره نمی شوند به همین جهت سفر عاملین شارلی ابدو به یمن و حضور در این کشور از سوی سرویس امنیتی فرانسه پیگیری و ثبت نشده بود .

در همین حال نخست وزیر انگلستان خواهان قرائت و پیگیری چت های رمزگذاری شده است اما برخی دیگر بر این باورند افشاگری های ادوارد اسنودن محدودیت های بیشماری را در حال حاضر ایجاد کرده است و سرویس های امنیتی همانند گذشته نمی توانند رهگیری و پیگیری صحیحی داشته باشند. 

خطر مشخص 

تروریست های که از سوریه و عراق به اروپا باز می گردند خطری مشخص هستند که برای امنیت قاره سبز بسیار خطرناک بوده و باید برای کنترل آنها تدبیری اندیشیده شود. نباید از نظر دور داشت که برخی از سرویس های امنیتی این ترورست ها را از زندان ها آزاد و آنها را از طریق استانبول ترکیه به عراق و سوریه فرستاند به امید اینکه این افراد یا در آنجا بمیرند یا بتوانند برای خود جایگاهی ایجاد کنند اما نه تنها چنین نشد بلکه مهاجرت معکوس این ترویست ها اکنون تهدیدی غیر قابل انکار است.

راب وینرایت رئیس یوروپل معقتد است شهروندان اروپایی که به عراق و سوریه سفر کرده و اکنون به کشورهای مبدا بازگشته اند تهدیدات امنیتی بلقوه ای هستند که نباید آنها شوخی گرفت .یوروپل می گوید فهرستی 2500 نفری در اختیار دارد که مظنون هستند و ملیت آنها اروپایی ، سعودی و آفریقایی است .

 

پایان پیام/382

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«دیلی صباح» گزارش داد:

جنگ «پوپولیسم» با «اسلام» در قاره سبز

کشورهای اروپایی با وضع قوانین ضد اسلامی مانند ممنوعیت حجاب،حقوق بشر را نقض می کنند در حالی که هیچ گونه خواسته مستقیم مردمی از سیاستمداران برای اینکه پوپولیست تر یا نژادپرست باشند،وجود ندارد.

اخبار برگزیده شبستان