خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠

Monday, April 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : یزد - زمان :   ۱۳۹۳/۹/۳ - ۲۱:۰۲ شناسه خبر : ۴۱۹۵۸۲

اجرای بالغ بر 2هزار برنامه در حوزه حجاب و عفاف توسط کانون های مساجد کشور
خبرگزاری شبستان: مسئول دفتر امور بانوان ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: در سال جاری بالغ بر 2 هزار برنامه در حوزه حجاب و عفاف در قالب های مختلف در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور انجام شده است.

زهرا بیگدلی مسئول دفتر امور بانوان ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در حاشیه گردهمایی مسئولان ستادی و دبیرخانه های کانون های مساجد کشور در گفتگو با خبرنگار شبستان از یزد گفت: واحد خواهران کانون های مساجد از واحدهایی نوپایی است که تقریبا دو سال است در سطح استان ها این حوزه راه اندازی شده ولی در ستاد عالی حدود 6 ماه است که به صورت جدی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی هدف ار تشکیل واحد خواهران در ستاد عالی را شناسایی ظرفیت ها، قابلیت ها و اولویت های  موجود در خواهران فعال در مساجد توسط کارشناسان خواهر استانی دانست و افزود: پس از شناسایی ظرفیت های طی یک برنامه ریزی کوتاه و یا بلند مدت برنامه های انسجام پیدا می کند تا از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده شود.

بیگدلی با بیان اینکه هدف از برنامه های بلند مدت  واحد خواهران تثبیت جایگاه خواهران در کانون های مساجد است افزود: ما در کانون های مساجد به دنبال رسیدن به جایگاه یک زن مسلمان هستیم.

وی تصریح کرد: اول باید وظایف اولیه یک زن مانند مادری، همسری و ... محقق شود و سپس با توجه به تعالیم اسلامی و اهداف خداوند ، برای یک زن مسلمان برنامه ریزی کنیم.

بیگدلی با بیان اینکه آنگونه که نظر مقام معظم رهبری است ما نمی توانیم جامعه  را از ظرفیت زنان محروم کنیم، اظهار داشت: این برنامه ریز ی ها باید به گونه ای باشد که در کنار وظایف فردی یک خانم ، وظایف اجتماعی هم دیده شود .

وی اضافه کرد: این درست نیست که  صرف نداشتن برنامه برای خواهران بهترین کار را در انزوا نگه داشتن آن ها ببینیم بلکه در شرایط کنونی که دشمن بنیان خانواده گرفته است باید از ظرفیت ها خواهران استفاده شود.

مسئول دفتر امور بانوان ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه دشمن به دنبال از بین بردن ظرفیت های موجوددر خانواده است گفت: در واقع زن اولین سلولی است که دشمن باید آن را دچار آسیب کند تا بتواند به کلیه اعضای خانواده نفوذ کند و اگر خانواده دچار آسیب شد کل کشور و ملت ما دچار آسیب می شود.

وی افزود: ما به دنبال آن هستیم تا برای بانوان در مسیر احیاء زن و خانواده از طریق یک تشکیلات طیب کار کنیم و آن کاری که ما انجام می دهیم در نهایت می خواهد برای رسیدن به جامعه تمدن نوین اسلامی از طریق مسجد طراز ما را وصل کند یعنی همه این ها ابزاری هستند که ما برای رسیدن به تمدن اسلامی به آن نیاز داریم.

بیگدلی اضافه کرد: باید انسان ، مسجد و ... به طراز اصلی خود برسد تا خانواده طراز اسلامی هم ایجاد شود و همه با هم به سمت جامعه متعالی حرت کنند.

وی گفت: از این رو نیاز شده است که بای در کانون های فرهنگی هنری مساجد به موضوع زن و خانواده توجه ویژه ای داشته باشیم و در این زمینه اهتمام بورزیم.

بیگدلی اظهار داشت: پس از شناسایی ظرفیت ها در هر منطقه از طریق شوراهای بانوان هر استان که متشکل از بانوان حوزوی، دانشگاهی، مدیر دبیرخانه ، ائمه جماعات و مدیران کانونی است مطالب واولویت های استان بررسی و شناسایی شده  و برای آن ها برنامه ریز شده و کار ارائه می شود.

وی تصریح کرد: در خود ستاد شورای مشورتی خواهران در حال راه اندازی است و اولین جلسه آن در همین ماه برگزار و در رابطه با مسیر پیشرو با کارشناسان زیادی بحث و تعامل صورت گرفته است.

مسئول دفتر امور بانوان ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور  گفت : قرار نیست حوزه خواهران معاونتی جدید در ستاد ایجاد کند بلکه این حوزه به عنوان بازو و مکملی در کنار سایر معاونت ها فعالیت می کند.

وی افزود: خواهران عضو کانون های مساجد چه در برنامه های ابلاغی از سوی ستاد و چه برنامه های استانی حضور فعالی دارند به طوریکه نیمی  از شرک کنندگان در برنامه ها را خواهران تشکیل می دهند.

بیگدلی تصریح کرد: در هسته های پژوهشی، جشنواره ها، نشریات تجربی و در همه حوزه ها وقتی بررسی می کنیم با توجه به اینکه تاکنون متولی خاصیدر امر فعالیت خواهران حضور نداشته است خواهران حضور داشته و برنامه های خود را انجام داده اند.

وی با بیان اینکه موضوع مورد اهمیت در حوزه خواهران موضوع گفتمان سازی و کرسی های نظریه پردازی است اضافح کرد:این موضوعات از موضوعات مد نظر رهبری هم می باشد و ایشان در فرمایتشان در فرموده اند دو موضوعی که در رابطه با موضوع  زن و خانواده مغفول مانده موضوع گفتمان سازی و کرسی ها نطریه پردازی است که ما در حا ل برنامه ریزی در این دو موضوع هستیم که در سال 94 این برنامه ها را اجرایی می کنیم .

مسئول دفتر امور بانوان ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به برنامه های انجام گرفته در حوزه حجاب و عفاف گفت:در سال جاری بالغ بر 2 هزار برنامه در حوزه حجاب و عفاف در قالب های مختلف در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور انجام شده است.

وی حضور در همایش اندیشه های آسمانی از دیگر فعالیت های این حوزه دانست و افزود: در تابستان سال جاری بیش از یک هزار نفر از خواهران عضو کانون های مساجد در این دوره شرکت کرده اند.

بیگدلی اظهار داشت:در این دوره 6 ماموریت به کانون های مساجد سپرده شده است که در همین مدت کوته و در 3 ماه گذشته حوزه خواهران کانون های کشور بالغ بر یک هزار برنامه و طرح ارائه کرده اند.

پایان پیام/

پایان پیام/349

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اکران «نُت آخر» با موضوع زندگی شهید ساداتی و تجلیل از کارگردان این اثر در یزد

هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی مستند «نُت آخر» با موضوع زندگی شهید هنرمند استان سیدجلیل ساداتی در سینما تک یزد اکران ‌شد.

اخبار برگزیده شبستان