خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٩ رمضان ١٤٤٠

Friday, May 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۳/۸/۳۰ - ۱۵:۳۰ شناسه خبر : ۴۱۸۶۲۲

درک حقیقت خلقت اساس سعادت است
خبرگزاری شبستان: رئیس حوزه علمیه اصفهان با اشاره اینکه رسیدن به خداوند حدبالا سعادت است، گفت: درک حقیقت خلقت اساس سعادت است.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، آیت الله حسین مظاهری، از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان در جلسه درس اخلاق این هفته بر درک حقیقت خلقت انسان تاکید کرد و اظهارداشت: کسی که حقیقت خلقت انسان را درک کند به سعادت دنیاو آخرت می رسد.

وی افزود: سعادت انسان  تنها در رسیدن به بهشت نیست رسیدن بلکه رسیدن به خود خداوند است که درک حقیقت خلقت اساس سعادت و رسیدن به این درجه بالا است و این کار در دنیا سبب آرامش شده و در آخرت خداوند با او گفتگو می کند.

آیت الله مظاهری با اشاره به احادیث و‌آیات قرآن نکوهش دنیا را مورد انتقاد قرار داد و گفت: شیعه واقعی هیچ گاه دنیا را مورد نکوهش قرار نمی دهد بلکه در دنیا هم برای دنیا و هم برای آخرتش کار و تلاش می کند.

وی ادامه داد: گوشه نشینی در دنیا و ریاضت کشیدن غلط است و شیعه واقعی هیچ گاه دنیا را رها و مورد نکوهش قرار نمی دهد بلکه در این دنیا زندگی خوبی ترتیب می دهد اما خود را وابسته به دنیا نمی کند و آمادگی رفتن از این دنیا را دارد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان رسید به بهشت و سعادت در دنیا و آخرت را نیازمند اطاعت و بندگی الهی و ترک گناه دانست و تصریح کرد: اگر واجبات را انجام دهیم و از گناه دوری کنیم به سعادت در دنیا و آخرت دست پیدا می کنیم.

وی یادآورشد: رفتن به بهشت بسیار برای مردم آسان تر از رفتن به جهنم است و این نشان از راحتی و‌آسانی مسیر بهشت است.

آیت الله مظاهری با انتقاد از صرف بیهوده وقت، گفت: بسیاری از مردم به جای مکالمه با خداوند و عبادت پروردگار وقت خود را در دین فیلم های بی فایده، غیبت و بحث و گفتگوهایی که منجر به خسارت است می گذرانند و حاضر به عبادت خداوند نیستند.

وی ادامه داد: نبایدانسان وقت خود را در کارهای بیهود و بررسی عیوب دیگران صرف کند که نتنها سودی ندارد بلکه عامل عذاب و حق الناس است صرف نماید.

وی با اشاره به اینکه شیعیان باید به دستورات اسلام و تاکیدات ائمه اطهار(ع) توجه کند، گفت: شیعه واقعی خود را در عمل به دستورات اسلام و اهل البیت(ع) نشان داده و اثبات می کند.

پایان پیام/

پایان پیام/128

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

حجت الاسلام انصاری تاکید کرد

لزوم فعالیت توام با اعتماد و همدلی در فضای رسانه ای

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در دیدار مدیران مسئول روزنامه‌های اصفهان بر لزوم فعالیت توام با اعتماد و همدلی در فضای رسانه ای تاکید کرد.

اخبار برگزیده شبستان