خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - انتظامی زمان :   ۱۳۹۳/۸/۲۶ - ۱۲:۰۳ شناسه خبر : ۴۱۷۵۷۲
بر طبق سند چشم انداز؛
سند چشم انداز پليس مرجعيت علمي - آموزشي جهان اسلام است
خبرگزاری شبستان: جانشين معاون هماهنگ کننده نيروي انتظامي گفت: در سند چشم انداز حوزه بين الملل، پليس ايران را عهده دار مرجعيت علمي - آموزشي در جهان اسلام به عنوان يک موضوع مهم هدف گذاري کرديم.

 به گزارش خیرگزاری شبستان به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار محمد جواد زاده کمند، جانشين معاون هماهنگ کننده نيروي انتظامي در اولين همايش رده هاي متناظر بين الملل ناجا با اشاره به شرايط دنياي امروز،گفت: درگير کردن کشورها به ويژه کشورهاي اسلامي با يکديگر ، از جمله اهداف روشن و شفاف استکبار جهاني در دنيا به ويژه در منطقه خاورميانه است که آن را مجدانه دنبال مي کند.

وي افزود: در موقعيت ها و شرايط مختلف، ابزار استکبار جهاني براي رسيدن به اهدافش متفاوت مي شود، زماني با تحريک قوميت ها با نظام جمهوري اسلامي ايران مبارزه کرده و در برهه ديگر با جمع کردن اردوگاه شرق و غرب به دور خود و تحريک فردي به نام " صدام" به منظور ساقط کردن اين نظام، درصدد بود تا قدرت ايران را در منطقه کاهش دهد اما از اين موضوع غفلت دارد که نظام ما، نظامي الهي است و نمي توان به سادگي با آن مقابله کرد بنابراين تنها با همت و تلاش، قادر خواهيم بود با اين توطئه ها در منطقه و جهان مقابله کنيم.

جانشين معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به اينکه "ديگر خبري از ابرقدرت شرق و غرب در جهان نيست"، ادامه داد: اگر موقعيت امروز کشور را با 35 سال قبل مقايسه کنيم، نظام جمهوري اسلامي ايران گام هاي بزرگي برداشته که اين حاصل رهبري هاي حکيمانه امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و صدور پيام انقلاب اسلامي به جهانيان بود تا بدين وسيله کشورهاي دنيا بتوانند خود را از دست مستکبران نجات دهند.

زاده کمند خاطرنشان کرد: اگر همواره فرمايشات امام(ره) و مقام معظم رهبري را سرلوحه کار خود در جوامع بين الملل به ويژه مبارزه با استکبار قرار دهيم، همواره رو به جلو و موفق هستيم.

اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به فرمايشات بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي که فرمودند " همه مسئولان نظام و مردم بدانند که شرق و غرب تا شما را از هويت اسلامي تان بيرون نبرند، آرام نخواهند نشست؛ نه از ارتباط با متجاوزان خشنود شويد و نه از قطع ارتباط با آنها رنجور، با چشمان باز و بصيرت به آنها خيره شويد و آنها را آرام نگذاريد که اگر آرام گذاريد، لحظه اي آرامتان نمي گذارند، تصريح کرد: اين بيانات گهربار، به عنوان مانيفست و راهبرد نظام است و مختص امروز و ديروز نيست بلکه براي هميشه مي باشد؛ منظور امام (ره) بحث جنگ و جنگيدن نيست بلکه حضور مقتدرانه در عرصه هاي بين المللي است.

وي خاطرنشان کرد: با توجه به شرايط منطقه اي و بين المللي و نيز خلاء هاي جدي که امروز وجود دارد، دشمن از آن براي رسيدن به اهدافش بهره برداري مي کند لذا ضروري است پليس جمهوري اسلامي ايران به بهترين شکل ممکن خود را در منطقه و حتي فرامنطقه نشان دهد، در صورت عدم استفاده از اين فرصت ها، قطعاً کشورهاي ديگر جايگزين ما شده و از آن بهره برداري مي کنند.

زاده کمند با تاکيد براينکه بايد باور کنيم که مي توانيم جايگاه واقعي پليس را در کشورهاي منطقه و فرامنطقه اي ارتقاء داده و اقدامات بسيار بزرگي انجام دهيم، گفت: نگاه ما نبايد به مباحث روبنايي باشد، "استرداد مجرم" يکي از اين مباحث است اما شامل موضوعات ديگر نمي شود؛ از طريق برقراري ارتباط و تعامل در حوزه بين الملل حتي به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در بسياري از عرصه ها کمک مي کنيم.

وي با اشاره به اينکه در برخي از کشورها، ارتباط سياسي بين دو کشور وجود ندارد، گفت: پليس به عنوان يک مجموعه مي تواند زمينه تعامل و همکاري با چنين کشورهايي را فراهم کند.

اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به سفرهاي کاري مسئولان و روساي ناجا به کشورهاي ديگر، گفت: سفيران ايران در آن کشورها، بر اين موضوع اذعان دارند که با حضور مسئولان پليس بخشي از تعاملاتي که مدتها به دنبال آن بودند، امکان پذير شد بنابراين بايد بپذيريم که مي توانيم تاثيرگذار باشيم.

جانشين معاون هماهنگ کننده ناجا خاطرنشان کرد: امروز برقراري تعامل سازنده و موثر براساس عزت، حکمت و مصلحت را به عنوان يک اصل براي خود مي دانيم ؛ در سند چشم انداز حوزه بين الملل، پليس ايران را عهده دار مرجعيت در جهان اسلام به عنوان يک موضوع مهم هدف گذاري کرديم.

زاده کمند خاطرنشان کرد: الهام بخش بودن، فعال و موثر بودن در جهان اسلام و عرصه هاي بين المللي، پيشرو در جهان در مبارزه با جرايم به ويژه جرايم سازمان يافته، مقتدر در ماموريت هاي انتظامي در عرصه هاي بين المللي، تاثير گذاري بر همگرايي پليس کشورهاي منطقه اي براساس تعاليم اسلامي و انديشه هاي امام(ره) ، مقام معظم رهبري و آرمان هاي نظام مقدس ، مباحثي است که در سند چشم انداز پيش بيني شده که بايد الزامات و ساز و کارهاي مرتبط ، اين موارد فراهم گردد.

وي، استحکام بخشي به ساخت دروني در حوزه روابط بين الملل در ناجا و کشور را از ديگر الزامات عنوان کرد و گفت: اگر نتوانيم در مجموعه درون و برون سازماني، زمينه هاي اين استحکام دروني، تعامل منطقي و هدفمند را فراهم کنيم قطعاً نمي توانيم به اين توفيقات دست يابيم.

جانشين معاون هماهنگ کننده ناجا با تاکيد بر بازشناسي توسعه و پيشرفت در حوزه بين الملل پليس، خاطرنشان کرد: در اين زمينه گام هايي برداشته شده؛ با حضور متخصصان و کارشناسان مجرب، سند چشم انداز پليس تدوين، هدف گذاري هاي آن مشخص و جلوگيري از حرکت هاي موازي و غير اثر بخش، ترسيم شده است، در صورتي که توانايي هاي فعالان حوزه بين الملل ناجا را همگرا و هم جهت قرار دهيم، قطعاً مي توانيم اقدامات بزرگي انجام دهيم.

وي با اشاره به برگزاري جلسات مشترک با مسئولان قوه قضائيه، وزارت خارجه و ... بر گفتمان سازي نسبت به مسائل کلان حوزه بين الملل ناجا تاکيد کرد و گفت: طي دو سال اخير، اين موضوع با جديت پيگيري مي شود.

اين مقام ارشد انتظامي، ايجاد باور همگاني را يکي ديگر از الزامات سند چشم انداز پليس عنوان کرد و افزود: بايد به اين باور برسيم که راهي به جز پيمودن اين مسير نداريم، مي توانيم و هيچ کاري نيست که از عهده ما برنيايد.

زاده کمند به فرمايشات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) که فرمودند " اگر امروز کسي بگويد اين کار نشدني است او را به کوتاهي همت، متهم مي کنيم زيرا هيچ کاري نيست که امروز از دست انسان برنيايد ، هر کاري به دست انسان شدني است"، اشاره کرد و افزود: بايد به اين باور برسيم و گرنه عقب مي مانيم، کشورهاي همسايه براي اعلام حضور و اثرگذاري بر تصميم گيري ديگر کشورها تلاش بسيار کرده تا ديگر رقيبان را از صحنه رقابت بيرون کنند.

وي بر استمرار نظام سازي در مجموعه نيروي انتظامي خصوصاً پليس هاي تخصصي تاکيد کرد و افزود: اوضاع و احوال شرايط بين الملل در حال تغيير است بنابراين بايد متناسب به آن، نظام سازي مناسب انجام شده تا موثر واقع شويم.

اين مقام ارشد انتظامي به ايجاد منظومه فکري و چارچوب نظري منطبق با سند چشم انداز و نيز نقشه جامع در حوزه بين الملل ناجا اشاره کرد و افزود: نمي توانيم با فعاليت هاي جسته و گريخته به سند چشم انداز رسيده و عهده دار مرجعيت علمي - آموزشي در پليس جهان اسلام باشيم قطعاً به نقشه جامعي براي رسيدن به اهداف خود نياز داريم.

زاده کمند با تاکيد بر آرمان گرايي توام با واقع بيني، گفت: در هدف گذاري هاي خود بايد آرمان گرا باشيم؛ در هدف گذاري هاي خود نبايد در اجرا و عمل به واقعيت ها بي توجه باشيم که قطعاً دچار مشکل خواهيم شد.

وي تصريح کرد: بايد از تجارب ديگر کشورها در حوزه بين الملل استفاده کنيم و متناسب با ارزش ها و آرمان هاي خود، کارها را پيش ببريم.

اين مقام ارشد انتظامي بر تعهد و تقواي جمعي براي تحقق آرمان و اهداف پيش بيني شده تاکيد کرد و افزود: در حوزه بين الملل معتقديم بدون همکاري و تعامل استان هاي مرزي، پليس هاي تخصصي و نيز حوزه برون سازماني نمي توانيم به توفيقات بزرگ دست يابيم؛ استفاده از ظرفيت و فرصت هاي پيش رو، تقويت توانمندي ها، همسويي و همفکري رده ها و نيز تعامل منطقي، هوشمند و هدفمند موجب مي شود تا به اهداف خود دست يابيم.

گفتني است، اولين همايش رده هاي متناظر بين الملل ناجا با حضور سردار " کاظمي قمي" رئيس اداره بين الملل ستاد کل نيروهاي مسلح، خانم "زبيدي" مديرکل مرکز جرايم سازمان يافته و مبارزه با موادمخدر سازمان گمرکات کشور و افسران پليس رابط پليس اينترپل در سالن فجر ستاد نيروي انتظامي برگزار شد.

 

پایان پیام/
 

 

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس جمهوری:

آمریکا با تحریم ملت ایران مرتکب جنایت علیه بشریت شد

روحانی گفت: آمریکا با اعمال تحریم ها علیه مردم ایران مرتکب جنایت علیه بشریت و تروریسم اقتصادی شده است.

اخبار برگزیده شبستان