خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

الأحد ٢١ ذو القعدة ١٤٤١

Sunday, July 12, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - محیط زیست و گردشگری زمان :   ۱۳۹۳/۸/۲۵ - ۱۴:۴۲ شناسه خبر : ۴۱۷۴۰۸

خرید کتاب محیط زیستی در اولویت برنامه وزارت ارشاد
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه خرید کتاب محیط زیستی در اولویت برنامه وزارت ارشاد قرار دارد، گفت: کتاب رسانه ای قوی و مقتدر برای حمایت و حفاظت از محیط زیست است که باید جدی تر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین جشنواره کتاب سال محیط زیست گفت: یکی از مهمترین قالب هایی که می تواند به حفظ محیط زیست کمک کند کتاب است.

وی اظهار کرد: به طور خاص چهار قالب کتاب در فضای محیط زیست وجود دارد که در خدمت مباحث زیست محیطی قرار گرفته است که البته با توجه به شرایط کنونی محیط زیست باید توسعه یابد.

صالحی افزود: کتاب های علمی درون محیط زیستی که حجم آنها نیز در ایران رو به گسترش است یکی از این قالب هاست که آمار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب نشان از توسعه این قالب کتاب دارد.

وی افزود: قالب دوم کتاب های میان رشته ای محیط زیست است؛ امروزه محیط زیست با رشته های زیادی گره خورده و شاخه های متنوعی در این مبحث ایجاد شده است.

صالحی به کتاب های ترویجی حوزه محیط زیست به عنوان قالب سوم اشاره کرد و گفت: این نوع کتاب ها دامنه بسیار وسیعی دارند و در کشور رو به گسترش هستند.

وی افزود: قالب ادبیات بخش چهارم کتاب های محیط زیستی است که در حوزه داستان و شعرهای محیط زیستی می تواند مورد توجه شاعران و نویسندگان قرار گیرد.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این چهار قالب عمده ترین قالب های کتاب هایی هستند که در عرصه محیط زیست می توانند مورد توجه قرار گیرند.

وی گفت: شاید بتوان بحث کتاب و محیط زیست را در قالب یک تفاهم نامه چند جانبه بین سازمان های متولی با جدیت بیشتری دنبال کرد.

صالحی ادامه داد: انجمن ناشران محیط زیست می توانند در قالب یک فراکسیون حوزه ناشران در زمینه محیط زیست فعالیت کنند.

همچنین رییس سازمان حفاظت محیط زیست پیشنهاد ایجاد حوزه خرید کتاب محیط زیستی را به وزیر ارشاد پیشنهاد داد که مورد موافقت قرار گرفت که امیدواریم توجه به این پیشنهاد ها موجب اعتلای کتاب و کتابخوانی در زمینه محیط زیست شود.

وی اظهار کرد: با توجه به نگاه فرهنگی محیط زیست و استقبال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بحث محیط زیست و کتاب گفت: امیدواریم با ادامه چنین جشنواره هایی تعامل بیشتری بین کتاب، کتابخوانی و محیط زیست برقرار شود و با توجه به نگاه دولت قطعا این امر میسر خواهد شد.

وی تاکید کرد: بشر برای ادامه زندگی به محیط زیست نیاز دارد بنابراین حفاظت از آن و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی انکار ناپذیر است و این در حالی است که در ادیان دینی نیز به این مقوله توجه شده است.

 

پایان پیام/

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

گفتگوی صمیمانه از ایجاد اصطکاک در خانواده جلوگیری می کند

ظهوریان گفت: خانواده ها می توانند با ایجاد ارتباط و گفت و گوی صمیمانه با یکدیگر جلوی اصطکاک ها و مشکلات را بگیرند.

اخبار برگزیده شبستان