خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٠ ذو القعدة ١٤٤٠

Tuesday, July 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - انتظامی زمان :   ۱۳۹۳/۸/۱۰ - ۱۴:۳۳ شناسه خبر : ۴۱۴۱۹۳

فاز اول اردوگاه محكومين مواد مخدر فشافويه تا سه ماه آينده به بهره‌برداري مي‌رسد
خبرگزاری شبستان: در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر تهران مقرر شد، فاز اول اردوگاه محكومين مواد مخدر فشافويه ‏با ظرفيت 2500 نفر ظرف مدت سه ماه آينده به بهره‌برداري برسد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر، با توجه به اهميت امر مبارزه با مواد مخدر در كلانشهر تهران، جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان تهران به رياست دكتر عبدالرضا رحماني فضلي وزير كشور و دبيركل ستاد و با حضور استاندار، دادستان تهران و رييس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا، رييس سازمان بهزيستي و ديگر اعضاء در محل اين ستاد تشكيل شد و پس از بحث و بررسي در خصوص موضوعات مختلف، موارد ذيل به تصویب رسيد.

در اين جلسه با توجه به جايگاه استان تهران به عنوان كلانشهر در معادلات و محاسبات اجتماعي، مصوب شد مقابله با كاروان‌هاي مواد مخدر در اولويت اول استان تهران قرار گيرد و فرماندهي‌هاي انتظامي غرب و شرق استان نسبت به تهيه و ارائه طرح‌هاي عملياتي مقابله با ورود مواد مخدر اقدام كرده تا به تناسب طرح ارائه شده از سوي ستاد مبارزه با مواد مخدر تامين اعتبار شود.

همچنين با توجه به نظر مقام عالي وزارت كشور و دبيركل ستاد مبني بر اينكه اگر در تهران مقابله با مواد مخدر به صورت قاطع و محكم انجام شود، كشور نيز كنترل مي‌شود، مصوب شد نسبت به تقويت شوراهاي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شرق و غرب اقدام شود تا اقدامات موثري در اين دو حوزه صورت بگيرد.

در اين جلسه با توجه به تلاش و جديت شهرداري تهران در ايجاد 4 مركز نگهداري معتادان،  مصوب شد جمع‌آوري و درمان معتادان متجاهر استان تهران به خصوص شهر تهران همچون سابق با توجه به مطالبات مردم با جديت از سوي شوراي هماهنگي استان تهران پيگيري شود.

همچنين مصوب گرديد ستاد مبارزه با مواد مخدر حداكثر ظرف مدت يكماه نسبت به تعيين تكليف كليه اموال توقيفي و مصادره اي  اقدام مقتضي معمول و نتيجه را در جلسه آتي گزارش كند. شوراي هماهنگي استان تهران كه در راس آن استانداري و بهزيستي و دانشگاه علوم پزشكي هستند هم نسبت به اعمال نظارت بر مراكز درمان و كاهش آسيب و همچنين مراكز اقامتي موضوع ماده 15 قانون دقت و اهتمام بيشتري با تشكيل تيم هاي نظارتي اعمال كنند.

در راستاي سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري در حوزه مبارزه با مواد مخدر در اين جلسه مصوب شد شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان تهران نسبت به اجتماعي كردن امر مبارزه با بسيج امكانات دستگاه‌هاي عضو و مشاركت مراكز علمي و سازمان‌هاي مردم نهاد اهتمام بيشتري كند. همچنين با توجه به ظرفيت‌هاي سازمان بهزيستي كشور تاكيد شد ساختمان‌ها و تاسيسات بلااستفاده سازمان از جمله سوله‌هاي در اختيار سازمان جهت اصلاح و درمان مدد جويان شامل ماده 16 قرار گيرند. سازمان زندان‌هاي استان تهران هم نسبت به برآورد تجهيزات و امكانات مورد نياز اردوگاه فشافويه و انعكاس آن به سازمان زندانهاي كشور اقدام و موضوع راه‌اندازي اردوگاه فشافويه با جديت پيگيري شود.

همچنين در اين جلسه مصوب شد ستاد مبارزه با مواد مخدر نسبت به ايجاد سيستم بانك اطلاعاتي دستگاه‌هاي عضو ستاد در بخش‌هاي مختلف ظرف زمان يك ماه اقدام كند و با توجه به اعلام آمادگي دبيرخانه شرق استان مبني بر ايجاد يك مركز ماده 16 توسط خيرين مقرر شد در صورت ايجاد يا واگذاري محل، ستاد مساعدت لازم را در اين خصوص معمول دارد.

در اين جلسه مقرر شد اردوگاه‌ محكومين مواد مخدر (ماده 42 قانون مبارزه با مواد مخدر) در اولويت پيگيري‌ها قرار گيرد و اداره كل زندان‌هاي استان تهران نسبت به فعال كردن فاز اول اين اردوگاه با ظرفيت 2500 نفر ظرف مدت سه ماه اقدام كند.

 

پایان پیام/

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای خبر داد

اجرای حکمرانی محلی بر آموزش های مهارتی

پاک سرشت از اجرای حکمرانی محلی بر نظام مهارتی خبر داد و گفت:با اجرای حکمرانی محلی آموزش های مهارتی با توجه بر اقتضاعات محلی است.

اخبار برگزیده شبستان