خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸

الخميس ١٢ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قم - زمان :   ۱۳۹۳/۶/۳۱ - ۰۸:۲۸ شناسه خبر : ۴۰۳۶۷۷
برای نخستین بار توسط بانوی کارآفرین قمی صورت گرفت:
ایجاد کارگاه هنری نما چوب در روستای وریج قم
خبرگزاری شبستان: مسئول كانون فرهنگي هنري حسنا مسجد سید الشهدا روستای وریج گفت: هدف از ایجاد و راه اندازی هنرنما چوب نمایش استعداد زنان روستایی و توانمندی آنها دربخش های مختلف هنری می باشد.

ملیحه سادات باغ زرشکی کار آفرین ومسئول كانون فرهنگي هنري حسنا مسجد سید الشهدا  روستای وریج در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قم با اشاره به فعالیتهای کانون حسنا گفت: کانون فرهنگی هنری حسنا با فعالیت دو ساله خود در زمینه های مختلف هنری توانسته در روستای وریج آثار ارزشمندی در قالب آموزش و برپایی نمایشگاه ارائه دهد.

وی افزود: برای نخستین بار با توجه به امکانات محدود در زمینه هنر چوب توانستم با استفاده از وسائل و امکانات محدود به عنوان کارآفرین هنرنما چوب را در طرح و اشکال مختلفی از جمله زطراحی و ساخت تابلوهای سه بعدی در بخش روستای وریج  و همچنین کانونن فرهنگی هنری حسنا راه اندازی کنیم.

 مسئول كانون فرهنگي هنري حسنا مسجد سید الشهدا روستای وریج ادامه داد: در ایجاد این هنر سعی شده با استفاده از خلاقیت و نوآوری و همچنین نیاز روز جامعه و مباحث اقتصاد مقاومتی گارگاه کوچکی در منزل ایجاد نموده و با استفاده از طبیعت و آرایش و پیرایش چوب کراهای دستی متنوعی را علاوه بر ارائه به علاقه مندان آموزش نیز دهیم.

باغ زرشکی تصریح کرد: برای ایجاد زمینه کار آفرینی درهنرنما چوب تا کنون دو میلیون تومان هزینه صرف شده است تا بتوان وسائل اولیه آن را فراهم آورد.

مسئول پایگاه بسیج صدیقه طاهره اظهار داشت: این هنر و کار آفرینی درزمینه هنر نمایی با چوب با هدف نمایش استعداد زنان روستایی و توانایی انها در بخش های مختلف هنری می باشد.

بانوی کارآفرین قمی یادآورشد: توانمندی، خود باوری، اعتماد به نفس زن روستایی بهترین انگیزه  من برای پیشرفت در این مسیربوده است که سبب شده تا کنون علاوه بر فعالیتهای هنری ، 5 دوره حلقه  صالحین به همراه برگزاری برنامه های  فرهنگی تفریحی از جمله اردو،  شنا، مشاوره، راههای تقویت اعتماد به نفس وایجاد هدف و انگیزه را در کانون فرهنگی هنری روستای وریج برای زنان و جوانان روستای وریج داشته باشیم.

باغ زرشکی خاطرنشان ساخت: طرح های نقاشی، گلیم بافی، سفره آرایی، تزریقات ، زبان انگلیسی، تهیه تابلو های سه بعدی، حلقه صالحین ازجمله برنامه های آموزشی کانون حسنا درروستای وریج است که توانسته ایم با کمترین امکانات، محصولات خوبی در زمینه هنرنمایی با چوب را ارائه دهند.

مسئول پایگاه بسیج صدیقه طاهره درپایان گفت: برای تقویت هدف وانگیزه جوانان نیازمند حمایت مسئولین فرهنگی هستیم تا بتوانیم با حمایت و همراهی گامی مهمی در تقویت استعداد زنان روستایی برداریم.

پایان پیام/

 

پایان پیام/348

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

علامه مصباح یزدی:

همه مردم کشورهای دشمن ایران با دولت خود هم‌نظر نیستند

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: همه مردم کشورهای دشمن ایران با دولت خود هم‌نظر نیستند.

اخبار برگزیده شبستان