خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٩ رمضان ١٤٤٠

Friday, May 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - اقتصاد مقاومتی زمان :   ۱۳۹۳/۶/۱۵ - ۰۸:۰۸ شناسه خبر : ۳۹۹۲۹۳
اقتصادی در هفته دوم شهریور
آخرین وضعیت وام 80 میلیونی مسکن/اولتیماتوم 15 روزه سیف به بانک‌ها
خبرگزاری شبستان: عزم جدی دولت برای ایجاد مدیریت یکپارچه مرزی، آخرین وضعیت وام 80 میلیونی مسکن/ قطع یارانه خارج‌نشینان، اولتیماتوم 15 روزه سیف به بانک‌ها، سکوت معنادار سازمان حمایت در برابر تخلفات کارخانجات لبنی برخی از عناوین اخبار حوزه اقتصادی در هفته دوم شهریور بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان،عزم جدی دولت برای ایجاد مدیریت یکپارچه مرزی، آخرین وضعیت وام 80 میلیونی مسکن/ قطع یارانه خارج‌نشینان، اولتیماتوم 15 روزه سیف به بانک‌ها، سکوت معنادار سازمان حمایت در برابر تخلفات کارخانجات لبنی برخی از عناوین اخبار حوزه اقتصادی در هفته دوم شهریور بود. اخبار و رویدادهای این حوزه را در گزارش زیر بخوانید:

بازخوانی اطلاعات جعبه‌هاي سياه هواپيما

رئيس سازمان هواپيمايي كشوري از بازخواني با موفقيت همه اطلاعات جعبه هاي سياه هواپيما در هشتمين جلسه كميته بررسي سانحه هواپيماي آنتونف 140 خبرداد.

 عليرضا جهانگيريان گفت: با تلاش و پيگيري مستمر كارشناسان داخلي و خارجي وعلي رغم وارد شدن صدمات زياد به جعبه هاي سياه اين هواپيما همه اطلاعات ذخيره شده كه براي بررسي علت سانحه نقش حياطي دارند با موفقيت باز خواني ودر اختيار كميته بررسي سانحه قرار گرفت.

عزم جدی دولت برای ایجاد مدیریت یکپارچه مرزی

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از عزم جدی دولت برای ایجاد مدیریت یکپارچه مرزی در استان‌های همجوار با عراق برای گسترش صادرات به این کشور خبر داد.

ولی‌اله افخمی‌راد در نشست با معاونان استانداری‌های همجوار با عراق که به منظور بررسی مشکلات و چالش‌های موجود در مسیر گسترش صادرات به عراق برگزار شد، گفت: دولت وظیفه گسترش صادرات به عراق و رفع موانع و مشکلات پیش رو را به این سازمان سپرده است.

وی اظهار داشت: تصمیم هایی که در این نشست گرفته می ‌شود در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

آخرین وضعیت وام 80 میلیونی مسکن/ نوبخت: قطعا یارانه خارج‌نشینان قطع می‌شود

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه افراد کم درآمد نگران قطع یارانه هستند، از برنامه دولت برای قطع یارانه ایرانیان خارج از کشور و همچنین طرح اخذ مالیات از خانه های خالی خبر داد و با اشاره به اینکه تا 40 روز آینده شرایط جدید قراردادهای پیمانکاری اعلام خواهد شد، گفت: وام 80 میلیون تومانی مسکن در حال بررسی است و اگر دولت به جمع بندی برسد، آن را تصویب خواهد کرد.

محمدباقر نوبخت در برنامه زنده تلویزیونی ثریا از شبکه اول سیما با بیان اینکه تلاش کردیم تمام راه های ایجاد تورم در سال های اخیر را ببندیم گفت: تورم به عنوان افزایش چشمگیر قیمت٬ در دوره‌ای معین از چند عامل نشات گرفته بود که یکی از آنها از بین رفتن تعادل میان عرضه و تقاضا بود.

اولتیماتوم 15 روزه سیف به بانک‌ها/ ارسال 575 پرونده بزرگ بانکی به قوه قضائیه

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه به بانک‌ها 15 روز مهلت داده شد تا لیست همه بنگاه‌هایی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم در مالکیت دارند را ارائه کنند، گفت: 575 پرونده مطالبات معوق در قوه قضائیه تشکیل شده است.

ولی الله سیف در سفر خود به استان لرستان با انتقاد از بنگاه‌داری بانک‌ها گفت: برخی بانک ها در این زمینه از حدود مجاز عدول و تخلف کرده اند و به حدود پایبند نبوده اند. بر اساس بخشنامه ای که به بانک ها داده ایم بانک ها باید ظرف 3 سال به حد نصاب مورد قبول بانک مرکزی برسند به طوری که بانک های متخلف موظفند طی این مدت هرساله یک سوم مازاد بر سقف سرمایه گذاری انجام شده در بنگاه داری را به صورت سهام در بازار عرضه کنند تا سرمایه گذاری آنها در شرکت داری به کمتر از 40 درصد برسد.

روانه فعالیت 19 کارگزار بیمه لغو شد/ رشد 137 درصدی لغو مجوزها

بيمه مركزي ايران آمار لغو و تعليق پروانه فعاليت كارگزاران رسمي بيمه (حقيقي و حقوقي) تا پايان سال 1392 را اعلام كرد.

اداره كل نظارت بر دفاتر خدمات بيمه اي بیمه مرکزی ایران اعلام كرد: پروانه فعاليت 19 كارگزار بيمه لغو شده كه از اين تعداد 17 مورد كارگزار حقيقي و 2 مورد كارگزار حقوقي است.

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به کسب و کارهای خرد

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت از اختصاص منابع به طرح‌های کارآفرینی به منظور ایجاد کسب و کارهای خرد در کشور خبر داد.

محمدحسین حسین زاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه درباره اجرای عقود اسلامی باید سازوکارهای مناسب در شبکه بانکی وجود داشته باشد گفت: آموزش و توجه به کارکنان از مهم ترین آسیب هایی است که در این زمینه وجود دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت اظهارداشت: تاکنون با برخی سازمان ها مانند بهزیستی و نظام مهندسی تفاهم نامه های همکاری به امضا رسیده و بانک آمادگی دارد تا تسهیلات قرض الحسنه را برای بخش های مختلف در قالب تفاهم نامه اختصاص دهد.

ملاحظاتی درباره بخش صادرات بسته خروج از رکود دولت

بخش صادرات در بسته خروج از رکود به عنوان یکی از پیشران‌ها در نظر گرفته شده است که به نظر می رسد دولت نیز برنامه جدی برای اجرای آن دارد، در حالی که صادرکنندگان برنامه های دولت در این بسته را کافی نمی‌دانند و معتقدند که دولت باید تمرکز بیشتری بر این بخش داشته باشد، چراکه کمک به این بخش، مسائل تولید را نیز به خودی خود حل خواهد کرد.

بخش صادرات در بسته خروج از رکود به عنوان یک بخش پیشران در نظر گرفته شده است که می تواند تولید کشور را از رکود خارج کند، در حالی که صادرکنندگان و کارشناسان مسائل تجارت خارجی معتقدند که باید دولت بر روی این بخش تمرکز کافی کرده و تلاش کند که زمینه ساز افزایش صادرات غیرنفتی کشور باشد؛ چراکه توجه کافی به این بخش، تولید را نیز از رکود خارج کرده و به هرحال این تولیدات با کیفیت هستند که می توانند راهی بازارهای بین المللی شده و در آنجا ماندگار باشند.

سکوت معنادار سازمان حمایت در برابر تخلفات کارخانجات لبنی

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه هنوز کارخانجات صنایع لبنی زیر بار مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر خرید شیرخام به قیمت 1440 تومان نرفته اند، گفت: متاسفانه سازمان حمایت در این زمینه سکوت اختیار کرده و ما پیگیر برگزاری جلسه‌ای با رئیس این سازمان هستیم.

سید احمد با بیان اینکه هنوز کارخانجات صنایع لبنی زیر بار مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر خرید شیرخام به قیمت 1440 تومان نرفته اند، افزود: متاسفانه سازمان حمایت نیز در این زمینه سکوت اختیار کرده و کاری نمی‌کند و ما پیگیر برگزاری جلسه‌ای با رئیس سازمان حمایت هستیم.

بررسی مصوبه وام مسکن خبرنگاران/ وام 80 میلیونی خرید مسکن هنوز نهایی نشده است

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه مصوبه وام مسکن خبرنگاران در حال بررسی است، گفت: دوستان وزارت راه فکر می‌کنند که می‌تواند سقف وام خرید مسکن تا 80 میلیون تومان افزایش یابد اما هنوز کار کارشناسی بانک مرکزی در این خصوص نهایی نشده و در صورت نهایی شدن و نتایج حاصله به بانک‌ها اجازه داده خواهد شد که مورد به مورد در این زمینه فعال شوند.

ولی الله سیف در حاشیه بیست و پنجمین همایش بانکداری اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از جهت گیری های مثبت دولت یازدهم ایجاد انضباط در فعالیت‌های پولی و مالی کشور بوده است، اظهار داشت: پیش بینی می شود این دستاوردها استمرار پیدا کند و همانطور که اعلام شده نرخ تورم متوسط سالیانه در پایان مردادماه به 23.2 درصد رسیده است.

صنعت شیر تعهدی برای نرخ 1440 تومانی شیرخام ندارد

مشاور مدیر عامل صنایع شیر ایران با بیان اینکه اینکه صنعت شیر کشور تاکنون هیچگونه تعهدی برای خرید شیر خام به قیمت 1440 تومان نداده است، گفت: در صورت خرید شیر خام به قیمت 1440 تومان، دولت باید با افزایش قیمت 35 درصدی فراورده‌های لبنی موافقت کند که تنها با 15 درصد آن موافقت شده است.

حسین چمنی در پاسخ به ادعای رئیس هیات مدیره انجمن گاوداران تهران مبنی بر تخلف کارخانجات لبنی در قیمت خرید شیر خام گفت: تخلف در مقابل تعهد و بخاطر عدم انجام آن رخ می دهد.

 

مشاور مدیر عامل صنایع شیر ایران با بیان اینکه صنعت شیر کشور تاکنون هیچگونه تعهدی برای خرید شیر خام به قیمت ادعایی دوستان نداده است که تخلفی را مرتکب شده باشد، افزود: متاسفانه چندین بار این ادعا به اشتباه در رسانه ها مطرح شده است.

جزئیات طرح افزایش تولید بنزین به 100 میلیون لیتر/ عرضه گازوئیل پاک در مشهد

معاون وزیر نفت با تشریح طرح افزایش تولید روزانه بنزین ایران به بیش از 100 میلیون لیتر، جزئیات راه اندازی چهار طرح جدید افزایش تولید بنزین کشور را اعلام کرد و گفت: به زودی عرضه گازوئیل یورو 4 در مشهد مقدس آغاز می‌شود.

عباس کاظمی درباره آخرین بهره برداری از مجتمع های جدید بنزین سازی در پالایشگاه های نفت کشور، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید بنزین ایران به 63 میلیون لیتر در روز رسیده است.

پایان پیام/

پایان پیام/320

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه موقت تهران:

بیت‌المال باید به همه برسد/ ممیزان دولتی درباره دریافت مالیات دقت و حساسیت زیاد داشته باشند

آیت الله موحدی کرمانی تهران با تاکید بر اینکه بیت‌المال باید به همه برسد نه به عده‌ای خاص گفت: دریافت مالیات حق دولت است اما هر چیزی حساب و کتاب دارد و نباید از افراد بدبخت مالیات بگیریم اما از ثروتمندان نه.

اخبار برگزیده شبستان