خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

الاثنين ١٨ رجب ١٤٤٠

Monday, March 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - آخر الزمان زمان :   ۱۳۹۳/۶/۷ - ۱۶:۰۴ شناسه خبر : ۳۹۷۰۹۰
دولت موعود. . .
حکومت های متزلزل و کوتاه در آخرالزمان
خبرگزاری شبستان: حکومت ها در آخرالزمان در حال تزلزلند و گاهی حکومتی در آغاز روز بر سر کار می آید، ولی هنگام غروب از کار برکنار می شود. . .

خبرگزاری شبستان: یکی از پرسش هایی که ذهن بیشتر انسان هارا به خود مشغول کرده، آن است که امام زمان(ع) چگونه نظام های سیاسی گوناگون را که دارای افکار و توانایی های مختلفی هستند، از میان برمی دارد و نظام واحد جهانی تشکیل می دهد؟

سیستم و برنامه حکومتی آن حضرت چگونه است که در آن ظلم و ستمی در جهان نخواهد بود؛ فسادی صورت نمی گیرد و گرسنه ای یافت نمی شود؟

نفوذ زنان بر حکومت ها

یکی دیگر از مسائلی که در حکومت های آخرالزمان مطرح است، سلطه و نفوذ زنان می باشد که یا به گونه مستقیم بر مردم فرمانروایی می کنند و یا فرمانروایان را به زیر سلطه خود می برند. این مطلب، پیامدهای ناگواری را به دنبال دارد. حضرت علی(ع) در این باره می فرماید: زمانی خواهد رسید که افراد فاسد و زناکار به ناز و نعمت می رسند و فرومایگان مقام و موقعیتی پیدا می کنند و انسان های با انصاف ضعیف می شوند، سوال شد: این دوره در چه وقت خواهد بود؟ فرمود: هنگامی که زنان و کنیزان بر امور مردم مسلط گردند و خردسالان به فرمانروایی برسند.

فرمانروایی کودکان

حاکمان باید افرادی با تجربه و مدیر باشند تا مردم در راحتی و آسایش قرار گیرند. اگر به جای آنان، کودکان یا کوته فکران، سرپرستی کارها را در دست گیرند، باید از شرّ فتنه ای که رخ می دهد، به خدا پیناه می برد.

در این باره به ذکر دو روایت بسنده می کنیم:

پیامبر اکرم(ص) می فرماید: از اول سال هفتاد و حکومت کودکان، به خدا پناه ببرید. سعید بن مسیب می گوید: فتنه ای رخ می دهد و ابتدای آن بازی کودکان خواهد بود.

تزلزل حکومت ها

حکومتی قادر است به مردم کشورش خدمت کند که دارای ثبات سیاسی باشد، زیرا در صورتی که در حال تغییر باشد، قادر به انجام کارهای بزرگ در کشورش نیست.

حکومت ها در آخرالزمان در حال تزلزلند و گاهی حکومتی در آغاز روز بر سر کار می آید، ولی هنگام غروب از کار برکنار می شود. امام صادق(ع) در این باره می فرماید: چگونه خواهید بود، هنگامی که بدون امام هدایتگر و بدون نشانه راهنما بمانید و از یکدیگر بیزاری جویید؟ و این زمانی باشد که آزمایش شوید و افراد خوب و بد شما از هم جدا گردند و غربال و زیر و رو شوید. آن وقت که شمشیرها در رفت و آمد باشد و جنگ شعله ور. حکومتی در آغاز روز، روی کار می آید و با کشتار در آخر روز برکنار و سرنگون می شود.

ناتوانی قدرت ها از اداره کشورها

پیش از ظهور امام زمان حکومت های ستمگر به ضعف می گرایند و این زمینه ای می شود تا حکومت جهانی حضرت مهدی(ع) را بپذیرند. امام سجاد(ع) درباره آیه شریفه "حَتَّى إِذَا رَأَوْا مَا يُوعَدُونَ فَسَيَعْلَمُونَ مَنْ أَضْعَفُ نَاصِرًا وَأَقَلُّ عَدَدًا " تا آنگاه که ببینند، آنچه وعده داده شده است و به زودی خواهند دانست چه کسی یاوران کمتری دارد و ناتوان تر است. فرمود: و عده ای که در این آیه داده شده است، مربوط به حضرت قائم و اصحاب و یاوران و دشمنان است. آن گاه که امام زمان(ع) قیام کند، دشمنانش ناتوان ترین دشمنان خواهند بود و کمترین نیروها و تجهیزات را خواهند داشت

منبع: "نشانه هایی از دولت موعود" نوشته حجت الاسلام نجم الدین طبسی.

 

پایان پیام/

پایان پیام/53

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک کارشناس مهدوی بیان کرد

هفت «صاد» که باید برای ظهور مهیا شود/استغفار در ماه رجب فرصت مهم دل تکانی

حجت الاسلام میرصادقی با بیان اینکه برای درک ربیع الانام ابتدا باید خود را در معرض نسیم های الهی قرار دهیم، گفت: انسان می تواند با الهام گرفتن از رسم خانه تکانی ویژه بهار طبیعت به دل تکانی برای درک بهتر بهار مردمان بپردازد.

اخبار برگزیده شبستان