خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

السبت ١٤ ذو القعدة ١٤٤٤

Saturday, June 3, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - مجلس زمان :   ۱۴۰۲/۱/۱۱ - ۱۰:۵۵ شناسه خبر : ۱۲۵۹۵۷۲
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
سیاست منطقه‌ای ایران در راستای منافع ملی کشور و منافع کشورهای مسلمان منطقه است
حجت الاسلام موسوی لارگانی با بیان اینکه سیاست منطقه‌ای ایران در راستای منافع ملی و کشورهای مسلمان است، گفت: گشایش روابط تهرانو ریاض با وساطت چین و رایزنی با مقامات امارات، عراق و سوریه همگی خبر از فصل جدید در روابط ایران با همسایگان می دهد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

‏۱- طی چند هفته اخیر شاهد ابتکار عمل دیپلماتیک کشورمان در منطقه بودیم که نتایج مثبت آن به تدریج خود را نمایان می کند. از گشایش در روابط تهران- ریاض با وساطت معنادار چین و انزوای آمریکا تا رایزنی با مقامات امارات، عراق و سوریه همگی خبر از فصل جدید در روابط ایران با همسایگان می دهد.

۲- طبق بند ۱۶ اصل سوم قانون اساسی، تنظیم سیاست خارجی کشور بر اساس معیارهای اسلام ، تعهد برادرانه نسبت به همه مسلمانان و حمایت از مستضعفان بر عهده دولت جمهوری اسلامی ایران گذاشته شده و بر اساس آن دولت جمهوری اسلامی ایران وظیفه دارد همه امکانات خود را برای تحقق آن به کار ببرد .

۳- لذا آنچه اصل و ذات سیاست منطقه ای ایران است، روابط دوستانه و برادرانه با کشورهای مسلمان منطقه است. اگر طی سالهای اخیر تنشی وجود داشته، مقطعی است و قرارنیست همیشه روابط متلاطم باشد. مجموعه دیپلماسی کشور در ماموریت اخیر بر اساس این مبانی وارد عمل شد و در مرحله اول موفق عمل کرد.

۴- انتظار می رود این سیاست تا حصول نتیجه کامل ادامه پیدا کند. کشورهای منطقه بیش از تنش بی مورد و هزینه زا نیازمند روابط دوستانه و همکاری در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی بوده و با تشریک مساعی بهتر می‌توانند منافع مردم مسلمان منطقه را تامین کنند .

۵- ذکر این نکته از آن روی اهمیت دارد تا توجه کسانی که عمدا و با اهداف خاص یا نادانسته علیه تحرکات و ابتکارات دیپلماتیک کشور تبلیغات منفی می‌کنند، جلب شود که اساس سیاست خارجی کشور چیست و از کجا نشأت می گیرد. تبلیغات منفی تاثیر بر این ابتکارات ندارد و هدف معلوم است .

۶- بعنوان یکی از نمایندگان مجلس از تداوم چنین سیاستی برمبنای اصول عزت، حکمت و مصلحت حمایت کرده و آنرا در راستای منافع ملی کشور ومنافع کشورهای مسلمان منطقه می بینم.بدون شک مردم منطقه از دیپلماسی صلح و اقتصاد بهره مند شده و با افزایش شاخص رفاه شهروندان، مانع هزینه های بیشتر خواهد شد.

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

ملاک و محور فعالیت امام (ره) «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا» بود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملاک و محور فعالیت امام (ره) «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا» بود، گفت: امام (ره) معتقد بود باید حول محور خدا جمع شویم. اگر مردم حول محور خدا جمع شوند خدمت نیز انجام می شود.

اخبار برگزیده شبستان