خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

السبت ١٤ ذو القعدة ١٤٤٤

Saturday, June 3, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : همدان - زمان :   ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۱۰:۱۱ شناسه خبر : ۱۲۵۹۴۲۷
شبستان از فعالیتهای قرآنی کانون های ملایر گزارش می دهد
برگزاری مراسم جزء خوانی قرآن در کانون های مساجد ملایر در بهار قرآن
همزمان با ایام ماه مبارک رمضان برنامه جزء خوانی قرآن به صورت روزانه در کانون های فرهنگی و هنری مساجد ملایر برقرار است

به گزارش خبرنگار شبستان از شهرستان ملایر همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و بهارمعنویت و تقارن آن با بهار طبعیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان ملایر نیز در این ایام آراسته به نور معنوی قرآن شده است.

 جعفر ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگارشبستان از شهرستان ملایر با اشاره به اینکه  در حال حاضر 73 کانون ثبت شده در شهرستان ملایر وجود دارد گفت: از این تعداد بیش از 30 کانون به صورت گسترده فعالیتهای خود را در طول سال دارنتد و ما بقی کانونها نیز در ایام مناسبتی و اوقات  فراغت فعالیت دارند.

 مدیر کانون های معین شهرستان ملایر با بیان اینکه در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان تعداد زیادی از این کانونها فعال هستند افزود: برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، جام فوتسال رمضان، برگزاری نمایشگاه های کتاب و توزیع نذورات و بسته های معیشتی از عمده فعالیتهای این کانون ها در ایام ماه مبارک رمضان و نوروز است.

 وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز توزیع پوشاک و کفش را در بین خانوادههای نیازمند از سوی کانون ها و خیرین داشتیم تصریح کرد: همچنین حدود 2 بسته معیشتی و غذای گرم و حدد 500 کیلو گوشت گرم  نیز در  ماه مبارک رمضان ونوروز در بین خانوادههای نیازمند توزیع و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

 وی با اشاره به اینکه این بسته های معیشتی از سوی کمکهای مردمی و توسط خیرین واعضای کانون ها انجام می شود گفت:  کانونهای فرهنگی و هنری ملایر نیازمند اعتبارات بیشتر برای فعالیتهای منسجمتر هستند

 ترکاشوند.در ادامه به برنامه های قرآنی و معنوی این کانون ها در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: برگزاری محافل قرآنی و مراسم هر روزه جزء خوانی قرآنی در کانون های فعال شهرستان در حال برگزاری است و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

 وی با بیان اینکه این کانونها در ایام نوروز نیز پذیرایی میهمانان نوروزی هستند افزود: در این راستا برنامهای فرهنگی و همچنین بستههای معنوی و فرهنگی نیز به مسافران نوروزی داریم.

 مراسم روزانه جزءخوانی در کانون مصباح

زهرا امیری نیز در گفت و گو با خبرنگار شبستان از شهرستان ملایر گفت: کانون فرهنگی و هنری مصباح روستای پیروز فعالیت  خود را از سال 1385 شروع کرد و در سال 1387مجوز کانون مسجد را دریافت کرده  و در حال حاضر  حدود یک صد نفر عضو دارد.

  مدیر کانون فرهنگی و هنری مصباح ملایر با بیان اینکه همزمان  با ایام ماه مبارک رمضان برنامه جز خوانی قرآن در این کانون برگزار می شود گفت:  برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی نیز برای اعضا در ماه رمضان داریم.

 

مدیر کانون فرهنگی ، هنری  مصباح روستای پیروز ملایر افزود:همچنین همزمان با ایام ماه رمضا توزیع نذورات ، برگزاری برنامه های شب های قدر، میلاد امام حسن مجتبی(ع)  ختم صلوات، ختم قرآن و و... نیز در این کانون انجام می‌شود.

 

امیری  با بیان اینکه در راستای کمکهای مومنانه نیز  این کانون همواره فعالیتهای خوبی را داشته تصریح کرد: از خیرین ونیکوکاران درخواست داریم تا در راستای کمک به نیازمندان در ایام ماه مبارک رمضان کمکهای لازم را داشته باشند چرا که  به همت کانون فرهنگی ، هنری مصباح روستای پیروز ملایر طی دو سال گذشته  تعداد زیادی بسته معیشتی ،  تعدادی تبلت و گوشی  کمکهای نقدی، پوشاک و.... تهیه و به  نیازمندان  اهدا شده است.

کمک به بیماران صعب العلاج

 ریحانه سعادت نیز در گفت و گو با خبرنگار شبستان از شهرستان ملایر به فعالیتهای کانون حضرت ابوالفضل جیجان رود ملایر اشاره کرد و گفت: این کانون در همه مناسبتها همچنین در همه ایام سال یکی از فعالیترین کانونهای شهرستان بوده و هیچ گاه تعطیل نشده است.

 مدیر کانون فرهنگی و هنری روستای جیجان رود ملایر با بیان اینکه  در این کانون در ایام نوروز و ماه رمضان فعالیتهای خوبی صورت گرفته  گفت: کمک به خانواده های نیازمند و بیماران صعب و العلاج در حوزه درمانی و کمک معیشتی در این ایام انجام داده است.

 وی برگزاری برنامه های  قرآنی در محل کانون مسجد با برگزاری محافل جز خوانی قرآن، توزیع نذورات و همچنین برگزاری برنامه های نوروزی متناسب با ایام کاه رمضان و برگزاری برنامه جشن میلادت امام حسن مجتبی(ع) در نیمه ماه مبارک رمضان و  و برگزاری مراسم لیالی پر فضیلت قدر را از برنامه های در حال انجام این کانون دانست.

 

کمک به ایتام و خانواده های نیازمند

در ادامه زهرا ونایان نیز در گفت و گو با خبرنگار شبستان در شهرستان ملایر به فعالیتهای کانون ام ابیهای ملایر اشاره کرد و افزود: این کانون در محل موسسه خیریه بیت الزهرا فعالیتهای گسنترده ای را دارد.

  مدیر کانون فرهنگی و هنری ام ابیهای ملایر به توزیع گسترده بسته های معیشتی توسط موسسه بیت الزهرا و کانون اشاره کرد افزود: در ایام نوروز نیز بیش از ده ها بسته معیشتی شامل گوش گرم، مرغ، روغن برنج و... در بین ایتام و نیازمندان زیر پوشش این موسسه و کانون توزیع شد

 

 

وی با بیان اینکه موسسه بیت الزهرا با بیش از 20 سا سابقه یکصد خانوار در قلب 300 نفر را زیر پوشش دارد گفت: این خانوادههای با کمک خیرین از خدمات این موسسه و کانون بهره مند می شوند.

 وی در ادامه به فعالیتهای فرهنگی این کانون در طول سال اشاره کرد و گفت: در همه ایام مناسبتی و ملی این موسسه  برنامه های خود را داشته و در ایتم ماه رمضان نیز برگزاری کلاس هاسی قرآنی و مراسم جز خوانی قرآن همه روزه در این کانون برقرار است

 وناییان توزیع نذورات، افطاری برگزاری نماز جماعت، کمک خیرین در بین نیازمندان و همچنین برگزاری مراسم های معنوی لیالی قدر با حضور اقشار مختلف مردم را از فعالیتهای موسسه بیت الزهرا و کانون ام ابیها در ماه رمضان برشمرد.

 

گفتنی است: در دیگر کانون های فرهنگی و هنری شهرستان ملایر نیز برگزاری برنامه های جزء خوانی قرآن در این ایام به صورت گسترده با حضور اقشار مختلف مردم در حال برگزاری است و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

 

 

فاطمه رحمتی ملایر

پایان پیام/579

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

وصیت نخبه شهید به هم وطنانش:

فقط نگذارید حرف امام(ره) زمین بماند، همین

شاگرد اول دانشگاه بود و می‌خواست پزشک شود، اما برای دفاع از وطن و اسلام از آرزوهایش گذشت؛ سرباز کوچکی که همه دغدغه‌اش این بود: «فقط نگذارید حرف امام زمین بماند، همین.»

اخبار برگزیده شبستان