خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

الجمعة ٩ رمضان ١٤٤٤

Friday, March 31, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - آفریقا زمان :   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۵۱ شناسه خبر : ۱۲۴۹۶۴۴

بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با حضور ۵۸ کشورجهان در مصر
بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با حضور ۱۰۸ شرکت کننده از ۵۸ کشور جهان در مصر برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از القاهره24، دکتر محمد مختار جمعه، وزیر اوقاف مصر اعلام کرد: این وزارتخانه برای ساماندهی بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم که از 15 بهمن 1401 مطابق با چهارم فوریه 2023  تا 19 بهمن 1401 مطابق با هشتم فوریه با نظارت عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر برگزار می شود، آماده است.

 

وزیراوقاف مصر گفت:  58 کشور در مسابقه قرآن کریم امسال شرکت می کنند. مجموع شرکت کنندگان 108 نفر است. این تعداد بیشترین تعداد شرکت کنندگان از زمان آغاز آن تاکنون است.

 

مختار افزود: هفت کشور از جمله مصر، چاد، اردن، فلسطین، عربستان، سودان و عمان در داوری بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم شرکت می کنند.

 

وی ادامه داد: مسابقات امسال بی نظیر و بی سابقه از نظر تعداد رشته و تعداد کشورهای شرکت کننده و تعداد شرکت کنندگان خواهد بود. این مسابقات در هشت رشته برگزار خواهد شد.

 

رشته اول شامل حفظ و درک معانی قرآن کریم و صوت نیکو در رده سنی کمتر از 45 سال برای آقایان و بانوان است. جایزه نفر اول 250 هزار پوند و جایزه نفر دوم 150 هزار پوند خواهد بود.

 

رشته دوم شامل خانواده قرآنی حفظ قرآن به همراه درک معانی قرآن است مشروط براینکه تعداد افراد خانواده مسلط به حفظ قرآن بیش از سه نفر باشد. جایزه آن 250 هزار پوند است.

 

رشته سوم شامل حفظ قرآن کریم به همراه تفسیر و کاربردهای علوم قرآن مشروط به اینکه سن شرکت کننده از 45 سال بیشتر نباشد. جایره آن 150 هزار پوند است. اعضای هیئت علمی در زمینه تفسیر و علوم قرآن فرصت شرکت را دارند. همچنین برای افراد دیگر نیز شرکت در این رشته آزاد است.

 

رشته چهارم شامل حفظ قرآن کریم با قرائات سبعه مشروط براینکه سن شرکت کنندگان از 50 سال بیشتر نباشد. 150 هزار پوند جایزه رتبه برتر است.

 

رشته پنجم شامل حفظ قرآن کریم به دو زبان غیر عربی مشروط بر اینکه سن شرکت کنندگان از 35 سال بیشتر نباشد. جایزه رتبه اول  250 هزار پوند و رتبه دوم 100 هزار پوند است.

 

رشته ششم برای افراد با معلولیت خاص شامل حفظ قرآن به همراه درک معانی است. سن شرکت کنندگان کمتر از 35 سال باشد. جایزه آن 100 هزار پوند است.

 

رشته هفتم برای خردسالان شامل حفظ قرآن کریم به همراه درک مفردات و تفسیر جزء عم مشروط بر اینکه سن شرکت کنندگان از 15 سال کمتر باشد. جایزه آن 100 هزار پوند است.

 

رشته هشتم شامل حافظ ایده آل است و جایزه آن 100 هزار پوند خواهد بود.

 

پایان پیام/44
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

ائتلاف آمریکایی- سعودی ۱۲۶۴ مسجد را در طول هشت سال جنگ هدف قرار داده است

اداره کل اوقاف یمن با اشاره حجم تخریب مساجد و زیارتگاه‌های در طول هشت سال جنگ ائتلاف آمریکایی- سعودی علیه این کشور گفت: هزار و ۲۶۴ مسجد و ۵۰ زیارتگاه در طول هشت سال مورد هدف قرار گرفتند که حجم این خسارت به ۳۰ میلیارد ریال می رسد.

اخبار برگزیده شبستان