خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

الجمعة ٩ رمضان ١٤٤٤

Friday, March 31, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - فعالیت های قرآنی زمان :   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۵ شناسه خبر : ۱۲۴۹۴۲۴
پیشکسوت جامعه قرآنی؛
قرآن سوزی حاکی از خشم و ناتوانی غربی ها در برابر قرآن است/ هدف آنها ترویج اسلام ستیزی در جهان می باشد
حنیفی با بیان اینکه هدف غربی ها از قرآن سوزی ترویج اسلام ستیزی در جهان است گفت: با توجه به اینکه غربی ها نمی توانند به طور منطقی، عقلی، شعوری، معرفتی و علمی با قرآن مقابله کنند اقدام به این اعمال ناشایست مانند قرآن سوزی می کنند.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان؛ چندی پیش «راسموس پالودان»، نژادپرست و اسلام‌ستیز سوئدی، از طرف دولت استکهلم اجازه یافت تا به قرآن در مقابل سفارت ترکیه در پایتخت سوئد اهانت کند و این کتاب مقدس میلیاردها مسلمانان را آتش بزند. در پی این اقدام موهن سراسر جهان اسلام به واکنش درآمد. البته این اولین بار نیست که سوئد شاهد این اقدامات نفرت‌آفرین است. این اقدام از سوی دولت و پلیس سوئد دارای مجوز بوده و آن را در پوشش «آزادی بیان» توجیه می‌کنند. این درحالی است که آزادی بیان به معنی اهانت و تخریب سایر عقاید نیست و این قبیل اقدامات، عین سلب آزادی است. از طرفی دیگر، توهین به قرآن کریم در مقابل سفارت ترکیه به عنوان یک کشور اسلامی را می‌توان اقدامی سیاسی دانست.

 

بر همین اساس «علی‌ اکبر حنیفی»، قاری بین‌المللی کشورمان  در گفت و گو با خبرنگار شبستان می گوید: همه این مسایل ناشی از تضاهایی است که در میان کفار به ویژه غرب و امریکا وجود دارد و از عهده حل آن بر نمی آیند و اگر هم بخواهند،حل نمی کنند و همچنان بر جهالت، نادانی و اسلام ستیزی خود اصرار دارند.

 

 

وی اظهار کرد: اگر غربی قرآن سوزی را آزادی بیان مطرح می کنند، پس چرا افرادی را که در مورد هولوکاست تحقیق و بررسی کرده بودند را به زندان انداختند و حتی برخی از افراد را به جرم این که مطلبی در خصوص هولوکاست گفتند یا نوشتند را ترور و به قتل رساندند. اگر مبنای این عمل وقیح (قرآن سوزی) خود را آزادی بیان می دانند، پس آنها هم از این حقوق برخوردار بودند، چرا این چنین با آنها برخورد نمودند. در واقع قرآن سوزی تعرض به حقوق و آزادی مسلمانانی است که آن را به عنوان کتاب آسمانی خود قبول دارند و باید به مجازاتشان برسند.

 

حنیفی تصریح کرد: اساسا تناقص در همین جا پیش می آید که خود قرآن «کتاب آزادی» است و می فرماید: «هٰذا بَيانٌ لِلنّاسِ وَهُدًى وَمَوعِظَةٌ لِلمُتَّقينَ» (این، بیانی است برای عموم مردم؛ و هدایت و اندرزی است برای پرهیزگاران!) وقتی قرآن خود را معرفی می کند،می فرماید: «بیان» من برای همه مردم دنیا است. آزادی بیان را برای همه بشریت می خواهد. همه مردم دنیا باید بدانند که خداوند در قرآن چه می گوید.این کتاب آزاد است و در اختیار همه مردم جهان قرار دارد. همه مردم باید به احکام، اخلاق، فقه، شعور و آگاهی که در قرآن به آن اشاره شده است آگاه شوند. غربی ها دنبال همان چیزی هستند که در قرآن وجود دارد ولی غافلند. چرا باید قرآن را آتش بزنند؟ آنها چه حقیقتی را به آتش می کشند. وقتی خود قرآن می گوید: من در اختیار همه مردم دنیا هستم، پس دنبال چه چیزی هستید. هنوز غربی ها این تناقض را نتوانستند از بین ببردند که قرآن آزادی است. نه تنها برای مسلمانان بلکه برای همه مردم دنیا نازل شده است.

 

وی گفت: « هدی الناس و انزل القرآن یا ایها الناس». کلمه «یا ایها الناس» چندین بار در قرآن تکرار شده است، حتی در مورد روزه هم می فرماید: «شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ...» یعنی روزه هم  یک عمل خیر و پسندیده است که موجب سازندگی و تعالی روح انسان می شود و ثوابش به همه مردم دنیا می رسد. بنابراین قرآن نوری آشکار است و هر روز نور آن فراگیرتر می شود. بدخواهان بدانند که نور قرآن خاموش شدنی نیست.

 

این پیشکسوت قرآنی کشورمان با بیان اینکه این اقدام غربی ها ناشی از دشمنی آنها با قرآن است. تصریح کرد: با توجه به اینکه غربی ها نمی توانند به طور منطقی، عقلی،شعوری، معرفتی و علمی با قرآن مقابله کنند اقدام به این اعمال ناشایست مانند قرآن سوزی می کنند. و از آنجا که قرآن تعدی کرده و فرموده است اگر شما اعتقادی به آسمانی و الهی بودن قرآن ندارید یک آیه مانند آن را بیاورید لذا سر کین و دشمنی با قرآن پیدا کردند. بر همین اساس وقتی آنها نمی توانند و عاجز از جواب دادن به تعدی قرآن هستند لذا اقدام به آتش زدن قرآن می کنند. مثال آنها مانند ابرهه است که می خواست خانه خدا را تخریب کند ولی خداوند او را به نتیجه اعمالش رساند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر غرب دچار تضادهای مختلفی شده است اظهار کرد: غرب در حال منزوی شدن است. همه از مکتب و تمدن غرب فرار می کنند کما اینکه اینها دارند از آینده ای که به سویشان مانند اسب می تازد، فرار می کنند. مردم دنیا هم از اینها فرار می کنند. در واقع یک فرار دو سویه در جهان حاکم است. تمدن و فرهنگ جهان از غرب فرار می کنند و غرب هم از تمدن اسلام و مسلمانان فرار می کنند. در نهایت پیروزی از آن اسلام است، چون قرآن فرموده:«لا تَهِنُوا وَ تَدْعُوا إِلَى السَّلْمِ وَ أَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَ اللَّهُ مَعَكُمْ وَ لَنْ يَتِرَكُمْ أَعْمالَكُمْ » (پس سستى نورزيد، تا به سازش دعوت كنيد، با اينكه شما برتريد و خداوند با شماست و هرگز چيزى از (پاداش) اعمالتان را كم نمى‌كند.)

 

 

این پیشکسوت قرآنی با اشاره به دلایل افزایش هتک حرمت به اسلام و قرآن در سطح دنیا گفت: غربی ها فرهنگ اسلام ستیزی را برای دین ایجاد کردند تا به وسیله افرادی مانند داعش و گروه های فاسد و ستمگر با انجام اعمال شنیع، اسلام را تیره و تار جلوه دهند و به مردم دنیا این گونه القا کنند که اسلام دین جنگ و خونریزی است در صورتی که قرآن خود را معرفی کرده است. می فرماید: «أَنَّهُ مَنْ قَتَلَ نَفْساً بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسادٍ فِي الْأَرْضِ فَكَأَنَّما قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعاً وَ مَنْ أَحْياها فَكَأَنَّما أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعاً » هر كس انسانى را جز به قصاص يا به كيفر فساد در زمين بكشد پس چنان است كه گويى همه‌ى مردم را كشته است. امام حسن (ع) با معاویه صلح کرد تا کسی کشته نشود، وگرنه دلیلی غیر از این نداشت. اسلام  قصد خونریزی ندارد چون می فرماید: «ادْخُلُوا فِي السِّلْمِ كَافَّةً» همگى در صلح و آشتى درآئيد (و تسليم مطلق خداوند شويد) .

 

حنیفی در ادامه افزود: آنها می دانند در صورتی که صلح در جهان حاکم شود، غربی ها دیگر جایی در این دنیا نخواهند داشت. چون حیات آنها در گرو بر هم زدن امنیت کشورهای مختلف حاصل می شود. نمونه بارز آن حضور امریکا در منطقه خاورمیانه به ویژه کشورهای عربی و صرف هزینه های هنگفت برای ساخت پایگاه های نظامی است. به طوری که آمریکا بعد از جنگ اوکراین 54 میلیارد دلار سود از طریق فروش جنگ افزارها کسب کرده است.

 

وی اظهار کرد: هدف آنها از جنگ افروزی و به جان هم انداختن مردم دنیا منافع خودشان است بر همین اساس است که گروه هایی مانند داعش را راه اندازی کردند تا به نام اسلام با جنگ و غارت و کشتن مردم ، اسلام ستیزی را در سطح جهان ترویج دهند. همان اسلامی که خودشان طراح آن (داعش) بودند. بنابراین وقتی با وجود همه این اقدامان باز هم شاهد ترویج اسلام و گرویدن مردم دنیا ( واشینگتن، پاریس، لندن و..) به اسلام هستند ،چاره ای جز قرآن سوزی ندارند.

 

وی گفت: بنابراین قرآن نور است. کسی نمی تواند قرآن را شکست دهد. خداوند در سوره صف می فرماید: «يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ» می خواهند نور خدا را با دهان هایشان خاموش کنند در حالی که خدا کامل کننده نور خود است، گرچه کافران خوش نداشته باشند. وی با اشاره به وظیفه کشورهای مسلمان در قبال این عمل ناپسند آنها گفت: اتحاد حول اسلام و پرهیز از لعن یکدیگر از جمله راهکارهای مسلمانان برای مقابله با غربیان است.

 

 

 

 

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در گفتگوی شبستان با داور بین المللی قرآن کریم عنوان شد:

بسترسازی منویات رهبری از کانال آموزش و پرورش/ استفاده از کلید لغات برای آشنایی با مفاهیم قرآن

دولتی برلزوم بسترسازی منویات رهبری از کانال آموزش و پرورش در راستای ارتباط عمیق افراد بازبان قرآن تاکیدکرد و گفت: با در اختیار قرار دادن کلید لغات قرآن، مخاطب توجه مستقیم به مفاهیم آیات الهی خواهد داشت وبا زبان قرآن ارتباط عمیق تری برقرار خواهدکرد.

اخبار برگزیده شبستان