خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

السبت ١٠ رمضان ١٤٤٤

Saturday, April 1, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سینما و تلویزیون زمان :   ۱۴۰۱/۱۱/۲ - ۱۰:۴۸ شناسه خبر : ۱۲۴۸۰۹۲
معاون فعالیت‌های فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان
استقبال شهرهای فاقد سینما از «سینما مهر»
معاون فعالیت‌های فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان، تاثیر طرح سینما مهر را که در ۶۰ شهر فاقد سینما یا دارای سینمای غیرفعال اجرایی شده تا دسترسی کودکان و نوجوانان به تولیدات فاخر سینمایی را فراهم آورد، تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، سجاد عباسی معاون فعالیت‌های فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان در گفتگو با روابط عمومی حوزه هنری گفت: حوزه هنری کشور یکی از رویکردهای تحولی خود را سیاست فراتهران قرار داده که استان‌ها و مناطقی را که از دسترسی‌ها و امکانات موجود در پایتخت برخوردار نیستند شامل می‌شود.

وی پروژه سینما مهر را یکی از پروژه های بلندمدت حوزه هنری کودک و نوجوان معرفی کرد که با همکاری سازمان سینمایی سوره و معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش به مرحله اجرا در آمده است.

معاون فعالیت‌های فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به اینکه شهرهای زیادی هستند که سینمای فعال ندارند تاکید کرد: یکی از ابزارهای مهم در ذائقه‌سازی بخصوص در حوزه کودک و نوجوان، سینما است؛ یعنی وقتی بچه‌ها در معرض فیلم و سریال و انیمیشن ایرانی متناسب با ذائقه و بومشان قرار می‌گیرند، در بلندمدت به این هنرها علاقه پیدا می‌کنند. به همین دلیل طرح سینما مهر بر آن است تا دسترسی کودکان و نوجوانان این شهرها به تولیدات فاخر سینمایی را فراهم کند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین شهرهایی که سینمای‌اش در دست تعمیر است و در حال حاضر سینمای فعال ندارد، بوشهر است، گفت: این شهر با یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت فاقد سینما است و با اتصال حوزه هنری کودک و نوجوان و کانون‌های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش، حالا کودکان و نوجوانان آن می‌تواند همپای سایر شهرها پای تولیدات  سینمایی و انیمیشن بنشینند.

عباسی گفت: با اجرای این طرح و با همکاری آموزش و پرورش، کانون‌های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش در این شهرها تبدیل به مکانی شده‌اند برای اکران فیلم‌های سینمایی و انمیشن. ما در فاز اول سینما مهر در ۶۰ شهر فاقد سینما یا سینمای فعال، با انیمیشن لوپتو ورود پیدا کردیم و این موضوع با استقبال چشمگیر مخاطب مواجه شد؛ به طوریکه ما در حوزه هنری کودک و نوجوان هر روز پاسخگوی تعداد زیادی از معلمان، مدارس و خانواده ها هستیم که برای هماهنگی سانس و زمان به تماشا نشستن این انیمیشن، به ما مراجعه می‌کنند.

عباسی با بیان اینکه در راستای سیاست فراتهران به زودی شهرهای زیادی دسترسی به تولیدات فرهنگی برای کودکان و نوجوانان خواهند داشت، اظهار کرد:  فعالیت ما در حوزه کودک و نوجوان در این پروژه صرفا محدود به انیمیشن و فیلم نخواهد بود و به زودی ارائه مستند و تئاتر نیز به برنامه‌ها اضافه خواهد شد و پروژه سینما مهر را تسری خواهیم داد تا در کمترین زمان افراد بتوانند از آثار هنری استفاده کنند.

وی در تشریح دیگر برنامه‌ها در شهرها و مناطق محروم به استقبال از «لوپتو» اشاره کرد و افزود: این انیمیشن باعث شد تا در بازارپردازی و تولیدات هنری بیشتر تامل داشته باشیم.

معاون فعالیت‌های فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: در تعامل جدی با سازمان سینمایی سوره و مرکز انیمیشن سوره، عروسک‌های چند کاراکتر انیمیشن لوپتو را ساختیم و به دنبال این هستیم که این کاراکترها را بیشتر کنیم و در پروژه باغ عروسک‌های حوزه هنری کودک و نوجوان این شخصیت‌ها را به عنوان کاراکترهای پایه ببینیم.

وی همچنین تاکید کرد: حوزه هنری کودک و نوجوان در حال تولید تئاتر مبتنی بر انیمیشن لوپتو نیز است که به زودی آماده خواهد شد و در دهه فجر در شهرهای مختلف به اجرا در آید.

پایان پیام/31

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر حوزه علمیه امام القائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف):

روزه داری به زندگی افراد نظم و به طبع آن جامعه را قانونمند می کند  

حجت الاسلام بدری با اشاره به  تاثیرات روزه داری بر نظم و قانون جمعی  در جامعه گفت: روزه بر همه امورات جامعه تاثیر دارد و یکی از مهمترین تاثیرات اش ایجاد نظم و ترتیب در زندگی روزه دار است و به طبع آن در جامعه است.

اخبار برگزیده شبستان