خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

السبت ١٠ رمضان ١٤٤٤

Saturday, April 1, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مازندران - زمان :   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۴:۲۶ شناسه خبر : ۱۲۴۷۰۱۹
روایت بانوی مازندرانی از دیدار با رهبری؛
جهاد تبیین و فرهنگ سازی مهمترین دغدغه رهبری|اقتدار و عظمت و مظلومیت رهبری وصف ناپذیر است
هنده خلیلی خلیلی، مداح وموسس موسسه قرآنی بقیه الله خلیل شهر به نمایندگی از بانوان مداح استان مازندران به عنوان تنها نماینده این قشر به دیدار رهبری مشرف شد و با گوش جان سپردن به منویات معظم له تحقق جهاد تبیین را مهمترین وظیفه خود می داند.

خبرگزاری شبستان استان مازندران- مریم نظری؛

 

40 سال است که مداحان و ذاکران اهل بیت(علیهم السلام) با رهبری دیدار دارند و امسال هم در آستانه میلاد با سعادت زهرای مرضیه حضرت فاطمه زهرا(س) جمعی از مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) با رهبری دیدار کردند.مداحان و ذاکرانی که نفس شان با مداحی گرم است دور هم آمدند تا  دیداری تازه و رهنمودها برای ادامه راه بیان شود.

 

رهبری در این دیدار در راستای اهمیت محتوا در مداحی ها و اشعار سخن گفته و با اشاره به شعری از صادق آهنگران در دوران جنگ به این نکته اشاره کردند که این آهنگ « ای لشکر صاحب زمان آماده باش آماده باش» شجاعت را بیان می کند و لذا آهنگ مفهوم دارد و معنا منتقل می کند و محتوا باید خوب باشد، کالبد شعر هم باید خوب باشد. قواره‌ی شعر، کالبد شعر، ظاهر شعر باید خوب باشد؛ این، سطح فکر مخاطب را بالا میبرد.

 

ایشان همچنین فرمودند: در مداحی، علاوه بر معرفت‌آموزی، احساس‌برانگیزی هم هست؛ همین حالت احساس در معرکه‌های حساس کشور به داد کشور رسید و دغدغه‌ی هدایت مردم را داشته باشید و معرفت دهی و امید دهی داشته و به روز باشید.

 

در قضایای اخیر، نقشه دشمن جامع و محاسبه غلط داشت؛ ما هم خودمان حواسمان باشد! ما هم مغرور نشویم، ما هم غفلت نکنیم، غافل نشویم بگوییم خب قضایا تمام شد، از میدان عقب نرویم، در میدان باشیم. ما هم بدانیم آن چیزی که ملت را نگه میدارد امید است و وحدت؛ اتحاد میان آحاد مردم است و چیزی که جوهر شما را نشان میدهد و میتواند تکلیف نهایی را فراهم کند ایستادگی شما است، استقامت شما است، توکل شما است.

 

هنده خلیلی خلیلی، موسس موسسه قرآنی بقیه الله خلیل شهر بهشهر و فعال فرهنگی، اجتماعی و دینی به نمایندگی از بانوان مداح استان مازندران به عنوان تنها نماینده این قشر از مازندران به دیدار رهبری نائل شدند و از وصف ناپذیری این دیدار گفتند و دلدادگی هایی که تمامی ندارد؛ به سراغ ایشان رفته و از این دیدار و حس و حال و بیانات رهبری پرسیدیم.

 

از حس و حالتون برای رفتن به دیدار رهبری و اینکه چطور شد که به عنوان تنها بانوی فعال در این بخش به این دیدار نائل شدید بفرمایید؟

اینکه برای دیدار با رهبری در آستانه میلاد حضرت زهرا(س) انتخاب شدم حس خیلی عجیب و عالی بود که واقعا قابل وصف نیست و البته بانوان ارزشمند و بزرگوار دیگری در استان به عنوان فرهیخته و برتر هستند که در این دیدار قرعه به نام بنده افتاد تا به نمایندگی از قشر بانوان مداح به حضور حضرت آقا شرف یاب شوم و از طرف سازمان تبلیغات اسلامی مازندران و به عنوان تنها بانوی مازندرانی از جامعه بانوان مداح به این دیدار رفتم  و برای من خیلی ارزشمند بود این لحظات و اینکه با رهبری از نزدیک ملاقات می کنیم و فرمانبرداری خودمان و در مسیر رهبری و ولایت بودنمان را ثابت می کنیم با ارزش بود.

 

از زمان دیدار بفرمایید و اینکه وقتی رهبری را دیدید چه حسی داشتید؟

همه لحظاتم از زمان دیدار و وقتی پرده ها کنار رفت و حضرت آقا وارد شدند گریه بود و دعا برای سلامتی حضرت آقا و مدام زمزمه می کردم که « فدای ماه پسر فاطمه بشم» شور و اشتیاقی بود که خستگی نداشتیم با توجه به اینکه زمان زیادی متتظر حضور رهبری بودیم و از اقصی نقاط کشور آمدند؛ اما خستگی در چهره کسی نبود و همه خوشحال بودند از این دیدار و توفیقی که نصیب حالمان شده بود.

 

حس و حال عجیبی بود؛ وصف ناپذیر بود و تا زمانی که پرده ها کنار رود و حضرت آقا بیاید دل تو دلمان نبود و وقتی آمدند؛ هاله ای از نور بودند و جذابیت عجیبی همانند همیشه داشتند و این جذابیت در بیانات ایشان هم کاملا مشهود بوده است.

 

بیانات رهبری در این دیدار بیشتر بر چه محورهایی بود؟

معظم له همچون همیشه دغدغه هدایت مردم و فرهنگ و فضا سازی و امید دهی را داشتند و اینکه مداحی یک وظیفه است و باید امید به جامعه تزریق می کنیم.

 

مقام معظم رهبری در این دیدار با اشاره به نقش مهم مداحان در هدایت مردم بر این مساله تاکید کردند که در بخش های مختلف انقلاب نقش آفرینی کردند و همچنان هم پیشتاز هستند و اینکه در دوران جنگ، آشوب ها، فتنه ها و... نقش آفرینی مداحان مشهود است.

مهمترین و کلیدی ترین مساله ای که در این دیدار توسط رهبری برای مداحان و ذاکران بیان شد از نگاه شماه بود؟

رهبری در این دیدار در مورد مسائل مختلف بیانات ارزشمندی داشتند که به نظرم فرهنگ سازی و جهاد تبیین از کلیدواژه های مهم رهبری در کنار اتحاد و امیدآفرینی بود که در این دیدار رهبری فرمودند: «گاهی اوقات دستور می دهیم و منطق می آوریم اما اثر نمی کند؛ چون فضای عمومی متناسب نیست و اینکه فرهنگ سازی مهم است» فرهنگ سازی از دغدغه مهم رهبری بود که باید مورد توجه باشد و در این بخش براساس وظیفه عمل شود و بیشتر از همیشه دغدغه فرهنگ داشته باشیم تا جامعه و نسل جدید را نجات دهیم.

 

برای چندمین مرتبه به دیدار رهبری نائل شدید؟ و چه تفاوتی با دوره های قبل داشت؟

دومین دیدارم با رهبری بود که در مرحله اول به عنوان فعال قرآنی و مدیر برتر قرآنی به حضور آقا نائل شدیم که با حضور پیشکسوتان همراه بود و از سوی اوقاف و امور خیریه مازندران رفته بودیم و این دوره از سوی تبلیغات اسلامی مازندران و جامعه بانوان مداح اعزام شدیم و تفاوت در حضور جوانان مشتاق زیارت رهبری بود و اکثریت حاضران از جوانان بودند.

 

شما از نزدیک با رهبری ملاقات کردید؛ اکنون نظرتان در رابطه با رهبری چیست؟

نگاهم به رهبری همیشه خیلی زیبا بود و این دیدار موجب شد تا احساس مسئولیت بیشتری کرده و در راه جهاد تبین به عنوان دغدغه رهبری بیش از همیشه کار کنم و توجه به دغدغه رهبری در این بخش را در دستور کار خود قرار دهم.

 

اقتدار،عظمت و مظلومیت رهبری وصف ناپذیر بود؛ با شخص اول کشور ملاقات کردیم و این احساس ارزشمندی که رهبری اینچنین قوی داریم که با همه ناملایمتی ها استوار ایستاده اند و همچنان دغدغه نسل جدید و فرهنگ و انقلاب دارند و بر فرهنگ و ارزش ها تاکید دارند که باید همه ما در این بخش بیشتر از قبل گام برداریم و در مسیر ولایت و ولایتمداری ثابت قدم تر از همیشه ادامه مسیر دهیم. لحظه لحظه این دیدار را در ذهنم جذاب تر می کند.

 

و اکنون بعد از دیدار رهبری چه پیامی برای جامعه دارید؟

کوچکتر از آن هستم که پیامی داشته و خواسته ای داشته باشم؛ اما اینکه در این شرایط با رهبری باشیم و منویات ولایت را زمین نگذاریم مهم است و اتحاد و همبستگی که رهبری همواره بر آن تاکید داشتند باید در دستور کار ما باشد و با اتحاد، امیدآفرینی و توجه به فرهنگ بر دشمنان خود نائل شویم و بدانیم که دشمن ما هیچگاه دوست ما نخواهد شد و نباید فریب چهره دوست نمای دشمن و سخنان زیبایش را بخوریم و همه دغدغه هایمان را صرف امور فرهنگی و فرهنگ سازی و امیدآفرینی در جامعه کنیم و سخنی ندارم جز اینکه دوباره این شعر رهبری را که در دیدار با مداحان به عنوان حسن ختام بیان کردند؛ بگویم:

گرم است به هم پشت رقیبان پی قتلم

ای عشق دل افروز دل من به تو گرم است

پایان پیام/175

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

خطیب جمعه ساری:

مردم برای برخورد با هنجارشکنان در حوزه عفاف و حجاب مطالبه گر باشند|لزوم حفظ حرمت ماه رمضان در روز طبیعت

حجت الاسلام محمدی لائینی برلزوم پرهیز از روزه خواری، کشف حجاب و هنجارشکنی در روز طبیعت تاکید کرد و گفت: مطالبه گری از سوی مردم برای برخورد با هنجارشکنی ها نظیر کشف حجاب در ملاء عام مورد انتظار است.

اخبار برگزیده شبستان