خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

السبت ١٠ رمضان ١٤٤٤

Saturday, April 1, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - حوزه های علمیه زمان :   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۲:۳۹ شناسه خبر : ۱۲۴۵۸۴۰
سرپرست اداره کل تحصیلات تکمیلی حوزه های علمیه خواهران
برگزاری ۲۳ امتحان متمرکز در نیمه اول سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۱ حوزه های علمیه خواهران
سرپرست اداره کل تحصیلات تکمیلی حوزه های علمیه خواهران از برگزاری ۲۳ امتحان متمرکز در کنار امتحانات داخلی در نیمه اول سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۱ ویژه طلاب سطح ۳ حوزه های علمیه خواهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، «راضیه میرعلی ملک» در گفت و گویی اظهار داشت: امتحانات متمرکز حوزه های علمیه خواهران در نیمه اول سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۱ از سوی معاونت آموزش مرکز ویژه طلاب سطح ۳ برگزار شد.

وی افزود: ارزشیابی های درسی همواره نشانگرهای معینی در حوزه کیفیت آموزشی محسوب گردیده اند، لذا این امتحانات با هدف «ایجاد پویایی، نشاط و رقابت علمی در بین طلاب»، «افزایش کیفیت تدریس دروس» و «ارتقاء سطح علمی و آموزشی طلاب» برگزار می شود.

سرپرست اداره کل تحصیلات تکمیلی در ادامه گفت: سؤالات این امتحانات براساس نظر کارشناسان علمی استخراج و طراحی شده و در مجموع ۲۳ امتحان متمرکز در نیمه اول سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۱ حوزه های علمیه خواهران برگزار شد.

خانم زهرا صادقی از همکاران اداره کل تحصیلات تکمیلی نیز در این راستا، اظهار داشت: در سطوح عالی گاهی دروس منبع مشخص نداشته و گاهی نیز منابع مشخص وجود دارد، اما در هر دو صورت لازم است که اساتید نسبت به سرفصل‌ها پایبند باشند و این نوع امتحانات ستادی بصورت غیرمستقیم بر این امر تاکید می نماید.

وی ادامه داد: این امتحانات پس از برگزاری مورد بررسی قرار گرفته و تحلیل هایی از فرایند آموزشی در مدارس بدست خواهد آمد.

خانم صادقی در پایان ضمن اظهار امیدواری از موفقیت طلاب، افزود: امید است که با این نوع برنامه ها بتوانیم بیش از پیش بر ارتقای برنامه های کیفی مدارس بیفزاییم.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در گفتگوی شبستان با داور بین المللی قرآن کریم عنوان شد:

بسترسازی منویات رهبری از کانال آموزش و پرورش/ استفاده از کلید لغات برای آشنایی با مفاهیم قرآن

دولتی برلزوم بسترسازی منویات رهبری از کانال آموزش و پرورش در راستای ارتباط عمیق افراد بازبان قرآن تاکیدکرد و گفت: با در اختیار قرار دادن کلید لغات قرآن، مخاطب توجه مستقیم به مفاهیم آیات الهی خواهد داشت وبا زبان قرآن ارتباط عمیق تری برقرار خواهدکرد.

اخبار برگزیده شبستان