خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

السبت ١٠ رمضان ١٤٤٤

Saturday, April 1, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - سایر حوزه های قرآنی زمان :   ۱۴۰۱/۷/۲۵ - ۱۱:۳۶ شناسه خبر : ۱۲۲۴۲۰۴

واكاوی معانی آیات بیست و چهارم تا بیست و هفتم سوره مباركه ابراهیم در مسیر انس رادیو قرآن
مسیر انس كه با محوریت آموزش حفظ، ترجمه، قرائت و تجوید قرآن كریم شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت ۹ صبح به مدت ۲۵ دقیقه روی آنتن رادیو قرآن می رود.

به گزارش  خبرگزاری شبستان، مسیر انس در برنامه روز شنبه بیست و سوم مهر ماه با حضور استاد كریم دولتی به بررسی معنایی واژگان آیات بیست و چهارم تا بیست و هفتم سوره مباركه ابراهیم با ترجمه كلمات، عبارات و الفاظ این آیات پرداخت.

 

در ادامه استاد كریمی طی سخنانی گفت: انشاء الله خداوند متعال به بركت انس و الفت با قرآن كریم زندگی ما را قرآنی گردانده و عاقبت خوب و خوشی در انتظارمان باشد.

 

 وی در ادامه افزود: خداوند در آیه بیست و چهارم سوره مباركه ابراهیم به دنبال طرح مثل و نشانه ای است. خداوند سخن پاكیزه و كلمه طیبه ای را مثال زده و آن را به درخت سالمی تشبیه نموده كه ریشه ثابتی داشته و شاخه ها و برگ های آن در آسمان است. این درخت را خداوند به اعتقاد صحیح كه در وجود افراد رخنه نموده، تشبیه كرده است.

 

گفتنی است برنامه "مسیر انس" در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری تولید، پخش و تقدیم مخاطبان رادیو قرآن می شود. این برنامه شنبه ها با موضوع آشنایی با ترجمه قرآن كریم و بررسی معنایی واژگان آیات شریفه سوره ها، برای انس بیشتر قرآن كریم با حضور كارشناس مسلط به واژه شناسی و ترجمه قرآن كریم، دكتر كریم دولتی، به تبیین معانی آیات الهی و ترجمه صحیح قرآن كریم پرداخته و به تهیه كنندگی علیرضا صفرزاده تقدیم شنوندگان می‌شود.

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در گفتگوی شبستان با داور بین المللی قرآن کریم عنوان شد:

بسترسازی منویات رهبری از کانال آموزش و پرورش/ استفاده از کلید لغات برای آشنایی با مفاهیم قرآن

دولتی برلزوم بسترسازی منویات رهبری از کانال آموزش و پرورش در راستای ارتباط عمیق افراد بازبان قرآن تاکیدکرد و گفت: با در اختیار قرار دادن کلید لغات قرآن، مخاطب توجه مستقیم به مفاهیم آیات الهی خواهد داشت وبا زبان قرآن ارتباط عمیق تری برقرار خواهدکرد.

اخبار برگزیده شبستان