خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

السبت ٢ ذو الحجّة ١٤٤٣

Saturday, July 2, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : زنجان - زمان :   ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۰:۱۰ شناسه خبر : ۱۱۷۶۷۹۰

استاندار زنجان بر ضرورت ازدواج و فرزندآوری در استان تاکید کرد
افشارچی بر ضرورت ازدواج و فرزندآوری در استان تاکید کرد و گفت: لازم است در خصوص جوانی جمعیت ایران تدابیر اساسی اتخاذ شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، استاندار زنجان، امروز در جلسه کارگروه استانی جمعیت، با اشاره به اینکه در بازار عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت ها است، گفت:  ما در حال گذر از استراتژکی رفع تحریم هستیم و اقتصاد ما نباید گره به اقتصاد فرا مرزی بخورد.

 


محسن افشارچی، با اشاره به مقابله به تحریم ها در سطح کشور و استان، تصریح کرد: ضروری است در خصوص جوانی جمعیت ایران تدابیر اساسی اتخاذ شود.

 


استاندار زنجان، با اشاره به اهمیت منافع ملی کشور، یادآورشد: ما در حال جنگ اقتصادی هستیم و از این جنگ گذر خواهیم شد.

 


وی با بیان اینکه ضروری است شاهد رشد معنا دار متولدین در استان باشیم ، گفت: تعدد ازداوج و فرزند آوری حائز اهمیت است.

 


استاندار زنجان هدف گذاری در راستای افزایش جمعیت را مهم ارزیابی کرد و گفت: به امید روزی که در این زمینه با اعداد و آمار جلو برویم.

 


مدیر امور بانوان استانداری زنجان، نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اصلاح قوانین در خصوص حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ، گفت: در فروردین ماه سالجاری حدود یک هزار نفر در صف انتطار وام انتظار هستند.

 


سیده فائزه موسوی با اشاره به اهمیت تسهیلگری ازدواج جوانان ، ادامه داد: نیازمند اقدامات فرهنگی در جامعه هستیم.

 


وی با اشاره به اینکه همیشه وضعیت اقتصاد تعداد فرزندان را مشخص نمی کند، تصریح کرد: بزودی کارگروه و هیئت اندیشه ورز در استان در این خصوص تشکیل خواهد شد.

 


مشهود تقیلو، معاون دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان نیز در سخنانی با اشاره به مناسبت اجرای برنامه های جوانی جمعیت درهفته جمعیت، اظهار داشت: در دستگاه های اجرایی استان نیروهای فعال برای فرزند آوری و ازدواج تشویق می شوند.

 


وی با بیان اینکه در مورد توجیهات سقط جنین اقداماتی شروع شده است، ادامه داد: شاهد نیوی مولد و افزایش سالمندان را در جامعه شاهد هستیم.

 


وی با اشاره به اینکه در آینده با جمعیت دو برابری سالمندان در ایران مواجه خواهیم شد، گفت: در طی سالهای 1420 احتمال ورود نیروی پزشک از کشورهای دیگر درایران صورت بگیرد .

 


وی با بیان اینکه جمعیت سالمندی در طی سال های آینده نسبت به کشورهای دیگر پنج برابر افزایش پیدا خواهد کرد، خاطرنشان کرد: در استان زنجان میزان باروری و نرخ رشد در پنج سال آینده نرخ رشد کمتری را داشته باشیم؛ از اینرو برنامه های عملیاتی برای جمعیت استان شروع شده است.

 


تقیلو با اشاره  به تامین خوابگاه  دانشجویان متاهل و زمینه سازی برای ازدواج دانشجویان و کار دانشجویی دارای فرزند، یادآورشد:  مرکز باروری بیمارستان موسوی در حال فعالیت است .

 

 

وی با اشاره به اقدامات مطلوب در این زمینه گفت: از استان های شمالغرب کشور در این بیمارستان نیز پذیرش می شود.

پایان پیام/73

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

به مناسبت دهه امامت

مسابقه کتابخوانی غدیر در بین کانون های مساجد استان زنجان اجرا می شود

به گفته اسلامی، مسابقه کتابخوانی غدیر از کتاب«غدیریه» به مناسبت دهه امامت در بین کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان اجرا می شود.

اخبار برگزیده شبستان