خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

السبت ٢ ذو الحجّة ١٤٤٣

Saturday, July 2, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - اقتصاد مقاومتی زمان :   ۱۴۰۱/۲/۲۴ - ۰۸:۲۲ شناسه خبر : ۱۱۷۵۰۲۳

بازدهی بیش از ۲ درصدی شاخص کل بورس در هفته گذشته
فعالان بازار سهام در هفته‌ای که گذشت شاهد تداوم روند مثبت شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی بودند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، در سومین هفته از دومین ماه سال، نماگر کل بورس با رشد حدود ۳۵ هزار واحدی همراه شد و در نهایت بازدهی مثبت ۲.۲ درصدی را به ثبت رساند.

تغییرات شاخص کل بورس در هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۱

بررسی ها نشان می دهد در اولین روز کاری هفته (شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۴۰۷۸ واحدی معادل ۰.۹۲  درصد، به یک میلیون و ۵۴۳ هزار و ۷۹۶ واحد رسید. در این روز، نمادهای معاملاتی شپنا، شبندر، پارسان، تاپیکو و شتران با بیش‌ترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. از سوی دیگر، معامله‌گران بورس ۱۰ میلیارد و ۴۵۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۶۵ هزار و ۶۴۸ نوبت معامله و به ارزش ۷۴ هزار و ۴۹۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در دومین روز هفته (یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) شاخص بازهم صعودی بود و با افزایش ۹۱۵۰ واحدی معادل ۰.۵۹ درصد، به یک میلیون و ۵۵۲ هزار و ۹۹۸ واحد رسید. در این روز، در حالی نمادهای معاملاتی فولاد، شستا، شبریز، فخوز و مبین  با بیش‌ترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند که معامله‌گران بورس نیز ۱۱ میلیارد و ۷۳۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۷۹ هزار و ۹۴۸ نوبت معامله و به ارزش ۶۱ هزار و ۳۹۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در سومین روز هفته (دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) نماگر منفی شد؛ به گونه ای که در پایان این روز، شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۲۹۰۱  واحدی معادل ۰.۸۳ درصد، به یک میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۴۱  واحد رسید. از سوی دیگر، نمادهای معاملاتی فارس، شبندر، شستا، شتران و فولاد با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی  در روند نزولی  شاخص کل بورس داشتند. همچنین معامله‌گران بورس ۱۱ میلیارد و ۷۵ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۷۲ هزار و ۷۹۱ نوبت معامله و به ارزش ۶۰ هزار و ۷۱۶ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در چهارمین روز هفته (سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) بازهم شاخص با افت مواجه شد و  با کاهش ۵۷۱ واحدی معادل ۰.۰۴ درصد، به یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۵۲۸ واحد رسید. این در حالی بود که نمادهای معاملاتی فملی، کچاد، شپدیس، فولاد و پارسان با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی  در روند نزولی  شاخص کل بورس داشتند. همچنین معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۳۶۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۴۴ هزار و ۱۴۶  نوبت معامله و به ارزش ۵۱ هزار و ۸۳۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در پنجمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) شاخص مثبت بسته شد. در این روز شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۴۹۱۸ واحدی معادل ۱.۶۲ درصد، به یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۴۹ واحد رسید. این در حالی بود که نمادهای معاملاتی فولاد، وغدیر، شستا، کگل و شپنا با بیش‌ترین کاهش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند و معامله‌گران بورس نیز ۱۱ میلیارد و ۳۸۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۲۹ هزار و ۳۶۲ نوبت معامله و به ارزش ۶۵  هزار و ۵۴۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

توسعه روابط ایران و عربستان می تواند به نفع ثبات و امنیت منطقه ای باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحول خوبی در روابط ایران و عربستان شکل گرفته است، گفت: توسعه روابط می تواند به نفع ثبات و امنیت منطقه ای باشد.

اخبار برگزیده شبستان