خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

السبت ١٩ شوّال ١٤٤٣

Saturday, May 21, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - ادبیات و نشر زمان :   ۱۴۰۰/۱۱/۶ - ۱۴:۳۵ شناسه خبر : ۱۱۴۱۲۹۱

مشارکت ۱۰۳ کتابدار در «جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی»
دبیر «جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی» از مشارکت ۱۰۳ کتابدار در این جشنواره خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، فاطمه محمدبیگی، دبیر «جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی» از مشارکت ۱۰۳ کتابدار در این جشنواره خبر داد.

دبیر «جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی» با اشاره به روند برگزاری موفق نخستین دوره «جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی: خدمات برون ‌کتابخانه‌ای»، اظهار داشت: این جایزه به عنوان یکی از بخش‌های جانبی همایش بین‌المللی «طراحی و توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی؛ الگوها، تجربه‌ها و ایده‌ها» با انتشار فراخوانی از ابتدای آذر ماه آغاز به کار کرد. مستندات شرکت‌کنندگان در این مسابقه، برای دبیرخانه جایزه ارسال و با توجه به استقبال صورت‌گرفته مهلت شرکت تا پایان دی ماه تمدید شد و در نهایت ۱۰۳ کتابدار در این جشنواره مشارکت کردند.

نایب رئیس انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی ایران اضافه کرد: آثار ارسال شده پس از جمع‌بندی در اختیار داوران قرار می‌گیرد. پس از انجام داوری، ۱۰ نفر در مرحله اول انتخاب و با انجام سایر ارزیابی‌ها، در نهایت نفرات اول تا سوم براساس ۵۰ درصد امتیاز داوران و ۵۰ درصد رأی‌گیری اعضای پیوسته انجمن انتخاب می‌شوند.

محمدبیگی درباره اهداف برگزاری نخستین دوره «جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی: خدمات برون ‌کتابخانه‌ای»، گفت: فلسفه و موجودیت کتابخانه‌های عمومی بر اساس خدماتی شکل گرفته که به مخاطبان خود ارائه می‌دهند. امروزه خدمات متعددی توسط کتابداران در کتابخانه‌های عمومی در حال ارائه است که یکی از مهم‌ترین اهداف این جایزه، معرفی و شناسایی این خدمات است.

وی درباره داوران و روند داوری «جایزه ملی خدمات کتابخانه‌های عمومی» نیز گفت: داوران نخستین جایزه خدمات کتابخانه‌های عمومی، عصمت مؤمنی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علامه طباطبائی؛ منصور کوهی رستمی، رئیس هیئت‌مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران؛ علی کاشفی خوانساری، فعال فرهنگی؛ منصوره مصطفی‌زاده، فعال فرهنگی و یوسف عابدی، رئیس گروه برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خواهند بود که در چند مرحله کار داوری را انجام می‌دهند.

محمدبیگی در پایان گفت: این جایزه ملی برای نخستین بار ویژه کتابداران تمامی کتابخانه‌های عمومی نهادی و غیرنهادی طراحی شده و در حقیقت به عنوان یک مشوق و به منظور قدردانی از خدمات پایدار کتابدارانی که در راستای رسالت کتابخانه‌های عمومی خدمت می‌کنند، توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران برگزار می‌شود.

پایان پیام/31

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مسئوا غرفه انتشارات شهید کاظمی در نمایشگاه کتاب:

حضور با ۵۵۰ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب/«خط مقدم» پر فروش شد

شکر اللهی گفت: در غرفه انتشارات شهید کاظمی تلاش کردیم که هر روز با از دعوت دو سه نویسنده کتاب های ویژه مان رونقی به غرفه بدهیم و شاهد حضور حداکثری مخاطبان باشیم.

اخبار برگزیده شبستان