خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

الخميس ١٧ شوّال ١٤٤٣

Thursday, May 19, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مسجد و کانون ها - کانونهای مساجد زمان :   ۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۵:۱۳ شناسه خبر : ۱۱۴۰۸۳۷
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و داور فهما ۱۴۰۰؛
رویداد ملی فهما مولفه‌های روایت‌گری و تجربه‌نگاری را به شکل جدی دنبال کند
امامی، با اشاره به اینکه فعالیت‌های کانون‌های مساجد در فهما ۱۴۰۰ قابل توجه بود، اظهار کرد: در سال‌های آتی برگزاری رویداد ملی فهما، مولفه‌های روایت‌گری و تجربه‌نگاری نسبت به فعالیت‌های کانون‌های مساجد به شکل جدی‌تر دنبال شود.

خبرگزاری شبستان،گروه مسجد و کانون های مساجد، به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای فهما،«سید مجید امامی» ضمن تقدیر از برگزاری رویداد ملی فهما 1400 اظهار کرد: من سال گذشته نیز در بحث ارزیابی و داوری این رویداد حضور داشتم و با توجه به این تجربه تصور می‌کنم امسال کارهای موفقی از سوی بچه‌های مسجد ارایه شده است.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور که در رویداد ملی فهما 1400 به عنوان داور حضور داشت، ادامه داد: اما دو نکته وجود دارد که توصیه می کنم مد نظر فعالیت‌ها قرار گیرد؛ اولین مساله تجربه‌نگاری است چراکه بعضا مشاهده کردم در برخی استان‌ها اتفاقات و فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است اما این مدل ها توسعه نیافته است و یا خود آن فعالیت تقویت نشده است؛ از سوی دیگر و در وهله دوم باید این فعالیت ها به خوبی روایت شده و به دیگران منتقل شود.

 

وی افزود: تحقق روایت‌گری در این عرصه منجر به تقویت و تکثیر فعالیت ها می‌شود، به بیان دیگر جریانی که در یک محله و کانون فرهنگی هنری در حال شکل گیری است در تمام کشور اتفاق می افتد و سال آینده می بینیم اگر یک کانون فعالیت قابل توجهی در عرصه به خصوصی داشته است با روایت گری که انجام داده ایم در سال آینده بسیاری از کانون های مساجد نیز به جرگه همان فعالیت می پیوندند.

 

امامی گفت: مساله مهم دیگری که احساس می کنم از تکالیف ستاد فهما است تقویت بچه‌های مسجد در عرصه‌هایی است که فعالیت دارند، اعم از کسب و کار و حوزه های دیگرکه در این راستا ستاد فهما باید مساله آموزش کانون ها را حمایت کرده و از سوی دیگر در اتصال ظرفیت‌های دولتی کمک کند چراکه اگر این اتفاق نیفتد شاید آن فعالیتی که کانون از ابتدا با انگیزه و دغدغه آغاز کرده بود ادامه نیابد.

 

وی در پایان اظهار کرد: روایت درست و تجربه نگاری، پشتیبانی و حمایت از کانون ها مهمترین مساله ای است که باید مورد توجه برگزارکنندگان رویداد ملی فهما باشد، ضمن اینکه باید به شکل جدی در عرصه آموزش کانون ها و بهره مند شدن از حضور اساتید برنامه ریزی شود.

 

پایان پیام/40

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان از نشست مشترک نهادهای فعال در بزرگداشت دهه کرامت گزارش می‌دهد

از خدمت کریمانه و جهاد عالمانه تا برپایی میزهای خدمت در مساجد به نام امام رضا(ع)

خدمت کریمانه، جهاد عالمانه، بهره‌گیری از ظرفیت مردمی در برگزاری جشن‌ها، برگزاری جشن دختران آفتاب، تقدیر از مجموعه‌های مردم نهاد، برپایی میزخدمت در مساجد و ... از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده برای دهه کرامت است.

اخبار برگزیده شبستان