خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

الأحد ٠ جمادى الأولى ١٤٤٣

Sunday, December 5, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - حوزه های علمیه زمان :   ۱۴۰۰/۷/۲۸ - ۰۹:۱۷ شناسه خبر : ۱۱۰۶۶۸۱
آیت الله رشاد:
هرکس برای آخرت کار کند حوائج او را برآورده به خیر می شود
آیت‌الله رشاد گفت: کسی که برای آخرت کار می کند نزد خداوند آبرو دارد و خداوند حوائج او را برآورده به خیر می کند.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، آیت الله رشاد پیش از آغاز درس خارج فقه که در حوزه علمیه امام رضا(ع) برگزار شد، گفت: مردم در عملکرد با عالم دنیا و ماده به دو دسته تقسیم می شوند.

 وی افزود: همه مشغول کار و فعالیت هستند اما عاملان در دنیا دو دسته هستند دسته ای عمل می‌کنند برای دنیا کار، فعالیت و عمل می کنند و دنیا غایت آنها است چنین کسی که فقط برای دنیا کار می کند و از آخرت خود غافل می شود همواره در حال اضطراب و نگرانی است که مبادا وارثان او دچار فقر شوند. 

آیت‌الله رشاد ادامه داد: اگرچه خود او بی نیاز است زیرا اموالی که انباشته کرده است بیش از نیاز او است.کسی که بیش از حد نیاز خود و برای دیگران کار می کند همه عمر خود را برای دیگران هدر داده است چرا که چندین برابر آنچه که نیاز شخصی خود است دارایی دارد. او به جای اینکه عمر خود را صرف تحصیل، علم، تقوا و آخرت کند برای دیگران کار می کند چنین شخصی خسارت دیده در دنیا و آخرت است.

 رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه با بیان اینکه گروه دوم از عاملان و عمل کنندگان کسانی هستند که در این دنیا فعالیت می کنند اما نه برای این دنیا بلکه برای آخرت کار می‌کنند، اظهار کرد:  چنین افرادی انسان های زیرک با تدبیری هستند. 

تولیت حوزه علمیه امام رضا (ع) ادامه داد: وقتی کسی برای آخرت خود کار می‌کند دنیای او هم تامین می شود. زیرا طبق قوانین الهی وقتی کسی برای آخرت کار کند خداوند دنیای او را هم تامین می‌کند. وی با تاکید بر اینکه هر کس که برای آخرت کار کند هم در دنیا آبرو خواهد داشت هم در آخرت، گفت: کسی که برای آخرت کار می کند نزد خداوند آبرو دارد و خداوند حوائج او را برآورده به خیر می کند.

پایان پیام/487

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:

حکم فرمایی نگاه دینی و قرآنی در مصوبات مجلس شورای اسلامی

قاضی زاده هاشمی گفت: تمام مصوبات مجلس شورای اسلامی یک پایه و مبانی شرعی در همه مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارد بر این اساس قانونی نمی توان یافت که با مبانی اسلام و تضاد باشد.

اخبار برگزیده شبستان