خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

الأحد ٠ جمادى الأولى ١٤٤٣

Sunday, December 5, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - مجلس زمان :   ۱۴۰۰/۷/۲۸ - ۰۶:۵۸ شناسه خبر : ۱۱۰۵۲۹۷
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:
ملت های مسلمان بدون وحدت به خواسته و آرمان شان نمی رسند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وحدت در جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک استراتژی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: ملت های مسلمان بدون وحدت به خواسته و آرمان شان نمی رسند.

حسین نوش آبادی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به هفته وحدت گفت: وحدت از اصول راهبردی دین اسلام است. دعوت دین مبین اسلام دعوت توحیدی و قرآنی است و به سمت وحدت بوده است.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از بدو نهضت اسلامی تا صدر آن امروز وحدت را ما نه به عنوان یک تاکتیک بلکه به عنوان یک راهبرد و برنامه و افق بلندمدت برای همگرایی، هماهنگی و همسویی بین مذاهب اسلامی برای رسیدن به اهداف مشترک مورد استفاده قرار داده ایم.

 

وی تصریح کرد: منویات اسلام به مسایل اسلامی، فقهی و جناحی نیست بلکه دین اسلام بر اصول تاکید دارد و این اصول باعث دوام و قوام وحدت در جامعه می شود.

 

وی تاکید کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران شعار وحدت می دهد و هفته ای به نام وحدت مطرح می شود به این دلیل است که ما وحدت را یک استراتژی می دانیم و به عنوان یک روش و تاکتیک مقطعی از آن استفاده نمی کنیم.

 

نوش آبادی تصریح کرد: واقعیت و حقیقت این است که ملل اسلامی بدون وحدت به خواسته، آرمان و آرزوهایشان نمی رسند. اگر قرار است اسلام با هویت واقعی در دنیا مورد توجه قرار گیرد و مسلمانان به جایگاه اصلی شان برسند، نیازمند یکپارچگی، انسجام و وحدت نظر هستند.

پایان پیام/33

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون برای مقابله با سویه جدید جواب می دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به احتمال ورود سویه جدید ویروس کرونا به کشور گفت: برای مقابله با این سویه رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون جواب می دهد.

اخبار برگزیده شبستان