خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

الأحد ٢٢ ربيع الثاني ١٤٤٣

Sunday, November 28, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : لرستان - زمان :   ۱۴۰۰/۷/۱۹ - ۰۹:۳۲ شناسه خبر : ۱۱۰۳۷۳۷
مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان:
تعامل ارکان مسجد بستر تحقق مسجد تراز است
ابدالی پور با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب تعامل ارکان مسجد، گفت: تعامل ارکان مسجد بستر تحقق مسجد تراز است.

« محمد ابدالی پور» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در خرم آباد با گرامیداشت( 19 مهر) بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص کانون های فرهنگی هنری مساجد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیاناتی طی19 مهر در استان خراسان شمالی بر تعامل و همکاری بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکید کردند.

 

وی با بیان اینکه تعامل با ارکان مسجد از اهداف کانون های فرهنگی هنری مساجد است، افزود: تعامل ارکان مسجد مهم ترین گام در راستای تحقق مسجد تراز است.

 

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد و بسیج دو ظرفیت بزرگ در مساجد هستند، اظهار داشت: تقویت تعامل و همکاری بسیج و کانون های مساجد بستر احیای کارکردهای مساجد است.

 

وی با اشاره به گستردگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در مناطق شهری و روستایی، افزود: بسیج هم بزرگترین ظرفیت و عظیم ترین نیروی انسانی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود که در بدنه مسجد و در راستای خدمت به مردم و رساندن مسجد به تراز شکل گرفته است.

 

ابدالی پور بیان کرد: راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور گامی برای توسعه و ارتقای فعالیت‌های فرهنگی در کشور بود تا اعضای این کانون‌ها در سطح شهر و روستا با استفاده از ظرفیت مساجد بتوانند برای تحقق اهداف فرهنگی گام بردارند.

 

وی افزود:  اهمیت کانون های فرهنگی هنری مساجد بگونه‌ای است که مقام معظم رهبری در 19 مهرماه سال 1391 در توصیه‌های ارزشمند در مورد کانون‌ها بیان کردند« من سفارش می‌کنم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را فراموش نکنید...».

 

ابدالی پور خاطرنشان کرد: این رهنمود ارزشمند رهبر معظم انقلاب نقشه راهی برای فعالیت‌های کانون‌های مساجد به شمار می‌رود و در سرلوحه فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه کانون‌های «فهما» وسیع‌ترین شبکه فرهنگی هستند گفت: توانمند سازی مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مهم‌ترین رویکرد نشست فصلی مدیران و رابطان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.

 

ابدالی پوراظهار داشت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، وسیع‌ترین شبکه جوان و فرهنگی مردم محور کشور است که تا دور ترین نقاط جغرافیایی شهرها و روستاها فعالیت دارند.

 

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان افزود: توانمند سازی مدیران و رابطان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در راستای رونق این کانون‌ها از اهداف مهم دوره‌های آموزشی است.

 

ابدالی پور بیان کرد: این نشست‌ها با هدف تقویت فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و تقویت هماهنگی بین کانون‌های و ستاد استانی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگزار شده است.

 

وی عنوان کرد: مدیران کانون‌های فرهنگی هنری معین شهرستان‌های نقش محوری در هماهنگی بیشتر فعالیت‌های کانونی و تقویت این برنامه‌ها دارند.

 

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان با اشاره به فعالیت ۴۲۵ کانون فرهنگی هنری مسجد در استان لرستان، افزود: تقویت برنامه‌های فرهنگی و هنری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مهم‌ترین رویکرد ستاد «فهمای» استان لرستان است.

پایان پیام/85

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان:

مرحله استانی مسابقات قرآنی مدهامتان طی دی ماه امسال برگزار می شود

ابدالی پور گفت: مرحله استانی پانزدهیمن دوره مسابقات قرآنی مدهامتان طی دی ماه امسال در خرم آباد برگزار می شود.

اخبار برگزیده شبستان