خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

الأحد ٠ جمادى الأولى ١٤٤٣

Sunday, December 5, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - اقتصاد مقاومتی زمان :   ۱۴۰۰/۷/۴ - ۰۹:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۹۸۵۹۹
در آغاز معاملات امروز
رشد ۳۷۷۱ واحدی شاخص کل بورس
دومین روز کاری بورس در هفته جاری با رشد ۳۷۷۱ واحدی شاخص کل و قرار گرفتن این نماد در ارتفاع یک میلیون و ۴۲۵ هزار واحد آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، امروز (یکشنبه 4 مهر) دومین روز کاری بورس در هفته جاری با رشد 3771 واحدی شاخص کل و قرار گرفتن این نماد در ارتفاع یک میلیون و 425 هزار واحد آغاز شد. بر اساس جدول نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس صبح امروز نمادهای پارسان، فملی، شبندر، شاراک، فولاد، شتران و شبریز به ترتیب با 1057، 646، 634، 276، 218، 205، 183 واحد رشد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند.

 

صبح امروز نمادهای فسبزوار - پارس فولاد سبزوار، شبندر - پالايش نفت بندرعباس، شتران - پالايش نفت تهران، شپنا - پالايش نفت اصفهان، فملي - ملي‌ صنايع‌ مس‌ ايران‌، شستا - سرمايه گذاري تامين اجتماعي و فولاد - فولاد مباركه اصفهان در صدر لیست نمادهای پربیینده بورس قرار داشتند.

 

بنابراین گزارش، امروز (یکشنبه 4 مهر) شاخص کل فرابورس یا رشد 7 واحدی در ارتفاع 20 هزار و 864 واحد قرار گرفت. صبح امروز نمادهای فجهان - مجتمع جهان فولاد سيرجان، مديريت - س. و خدمات مديريت صند. ب كشوري، توسن - توسعه سامانه ي نرم افزاري نگين، دي - بانك دي، وهامون - سرمايه گذاري هامون صبا، حآفرين - ريل پرداز نو آفرين و اتكاي - بيمه اتكايي ايرانيان در صدر لیست نمادهای پربیینده فرابورس قرار داشتند.

 

 

این در حالی است که روز گذشته اولین روز کاری بورس در هفته جاری با رشد 12724 واحدی شاخص کل و قرار گرفتن این نماد در ارتفاع یک میلیون و 399 هزار واحد آغاز شد و این روند تا پایان روز ادامه داشت تا جایی که شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۵۶۵۳ واحدی معادل ۲.۵۷ درصد به یک میلیون و ۴۲۲  هزار و ۱۰۴  واحد رسید.

 

شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۸۹۰۱ واحدی معادل ۲.۵۷ درصد به رقم ۳۵۵ هزار و ۴۷ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۷۴۴۲ واحدی، عدد ۴۲۲ هزار و ۹۴۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۶۹۵ واحدی به رقم ۲۶۶ هزار و ۸۷۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۴۰۰۶ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۳۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۱۹۸۷ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۵۶ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۳۵۷۱ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۸۱۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

 

بر اساس جدول نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس صبح روز گذشته نمادهای فولاد با 3426، فملی با 1642، شستا با 1519، پارسان با 1451، شپنا با 1153، شتران با 970 و شبندر با 959 واحد رشد بیشترین تاثیر مثکبت را بر شاخص کل بورس داشتند. صبح روز گذشته نمادهای فسبزوار - پارس فولاد سبزوار، كالا - بورس كالاي ايران، فولاد - فولاد مباركه اصفهان، بركت - گروه دارويي بركت، شپنا - پالايش نفت اصفهان، شستا - سرمايه گذاري تامين اجتماعي و آبادا - توليد نيروي برق آبادان در صدر لیست نمادهای پربیینده بورس قرار داشتند.

 

در معاملات روز گذشته بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، فارس، کگل، پارسان و شستا با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کالا، فسبزوار و آپ، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند. در بازار روز گذشته بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کماسه(تامین‌ ماسه‌ ریخته‌گری‌) با ۶.۸۳ درصد رشد و پس از آن، نمادهای شتران، وغدیر، پارسان و شیراز بود. همچنین نماد معاملاتی کدما(معدنی‌ دماوند) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای خپویش، آپ، شسینا و کساپا قرار گرفتند و معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۹۳۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۲۰۹ هزار نوبت معامله و به ارزش ۶۱ هزار و ۶۹۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون برای مقابله با سویه جدید جواب می دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به احتمال ورود سویه جدید ویروس کرونا به کشور گفت: برای مقابله با این سویه رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون جواب می دهد.

اخبار برگزیده شبستان