خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

السبت ١٩ شوّال ١٤٤٣

Saturday, May 21, 2022

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - علمی زمان :   ۱۴۰۰/۵/۳۱ - ۱۳:۰۰ شناسه خبر : ۱۰۸۷۰۰۹

اسامی معرفی‌شدگان‌ رشته‌های دارای شرایط خاص کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد
اسامی معرفی‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت به همراه جزئیات مرحله مصاحبه، معاینه و گزینش‌ رشته‌های ‌تحصیلی دارای شرایط خاص کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، اسامی چند برابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاه‌های شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، علوم‌پزشکی بقیه‌الله (عج)، علوم پزشکی ارتش، دانشکده غیرانتفاعی رفاه، غیر انتفاعی امام رضا (ع) مشهد، دانشگاه جامع امام حسین (ع) اعلام شد.

همچنین اسامی چند برابر ظرفیت رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، رشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه‌طباطبائی، رشته‌های تحصیلی کاردانی و کارشناسی فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی دانشگاه‌های علوم پزشکی و کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی نیز اعلام شده است.

فهرست اسامی معرفی‌شدگان چند برابرظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی اعلام شده که حدنصاب چند برابر ظرفیت لازم را کسب کرده‌اند، با رعایت تقدم انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org درج شده است.

الف) در گزینش نهایی هر رشته منحصراً کسانی قبول اعلام خواهند شد که طبق برنامه زمانی در مصاحبه و یا سایر مراحل گزینش به شرح مندرج در اطلاعیه شرکت کرده و در این مرحله موفق شوند. صلاحیت عمومی آنان باید توسط هیأت مرکزی گزینش ذیربط تائید شود و ضوابط انتخاب‌رشته را رعایت کرده و همچنین حدنصاب نمره علمی نهایی برای هر رشته را هم کسب کنند.

اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی این دانشگاه‌ها به همراه نتایج سایر رشته‌های متمرکز آزمون سراسری اعلام خواهد شد.

ب) معرفی متقاضیان به عنوان چند برابر ظرفیت، به منزله قبولی نیست و معرفی‌شدگان لازم است برای‌ انجام‌ مراحل‌ مختلف‌ گزینش‌ در تاریخ‌های‌ مقرر به‌ آدرس‌ تعیین‌ شده‌ از سوی مؤسسات در این اطلاعیه مراجعه‌ کنند.

متقاضی ممکن است به یک و یا دو مؤسسه معرفی شده باشد، لذا متقاضیانی که به دو مؤسسه معرفی شده‌اند در صورت تمایل می‌توانند به یک مؤسسه و یا هر دو برای انجام مراحل مختلف گزینش مراجعه کند.

عدم مراجعه برای انجام‌ مراحل‌ گزینش در هر مورد معرفی، به‌ منزله انصراف‌ قطعی‌ از گزینش‌ در رشته‌ یا رشته‌های‌ ذیربط آن مؤسسه تلقی‌ خواهد شد و وضعیت متقاضی در اولویت‌های بعدی وی بررسی می‌شود. ضمناً در ستون نتیجه کارنامه نهایی در مقابل کدرشته مربوطه آنان عدد یک (۱) به منزله عدم داشتن شرایط گزینش درج می‌شود.

ج) آن دسته متقاضیانی که نسبت به انتخاب یک یا چند کدرشته محل از مؤسسات دارای شرایط خاص مندرج در این اطلاعیه اقدام کرده اما در این مرحله معرفی نشده‌اند، عدم معرفی آنها به یکی از دلایل ذیل است:

یا شانس قبولی در اولویت‌های بالاتر از کدهای مربوط به رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص را دارا هستند؛ و یا اینکه فاقد حداقل نمره علمی لازم برای معرفی در این مرحله هستند. بنابراین دلیل عدم معرفی آنان در این مقطع، در کارنامه نتایج نهایی مشخص خواهد شد.

د) بنا به دلایل متفاوت (اعم از نمره علمی و ترتیب اولویت انتخاب رشته متقاضی و یا عدم رعایت استان بومی و…) هیچ‌گونه اعتراضی در این مرحله از اعلام نتایج از سوی متقاضیان پذیرفته نیست.

متقاضی پس از اعلام نتایج نهایی در اواخر شهریورماه و در زمان ارائه کارنامه نتیجه نهایی از سوی سازمان سنجش، در صورتی که پس از دریافت کارنامه نسبت به مندرجات آن برای آنان سوالاتی وجود داشت، می‌توانند به استناد پرینت کارنامه نتیجه نهایی در موعد مقرر با دلیل، درخواست خود را مطرح کنند.

ه) معرفی‌شدگان چندبرابرظرفیت باید قبل از مراجعه به موسسه ذیربط، برای اطلاع از برنامه زمانی و مکان، مدارک مورد نیاز و شرایط عمومی و اختصاصی جهت انجام مراحل مصاحبه، معاینه و یا سایر مراحل گزینش حتماً به درگاه اطلاع‌رسانی موسسه یا ارگان معرفی شده محل مصاحبه نیز مراجعه کنند.

برنامه زمانی اعلامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دارای شرایط خاص (تمام افراد باید ابتدا به سایت اطلاع رسانی موسسه مربوطه مراجعه کنند)

ردیف نام دانشگاه تاریخ مراجعه توضیحات
۱ دانشگاه شاهد ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته‌های تحصیلی دانشگاه شاهد تهران
۲ دانشگاه شهیدمطهری ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته‌های تحصیلی دانشگاه شهید مطهری
۳ دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته کارشناسی و کارشناسی‌ارشد علوم قضایی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری
۴ دانشگاه علامه طباطبایی ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو در دانشگاه علامه طباطبایی تهران
۵ دانشگاه تهران ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران
۶ دانشکده غیرانتفاعی رفاه تهران ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته‌های تحصیلی دانشکده غیرانتفاعی رفاه تهران
۷ دانشگاه صدا و سیما ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته‌های تحصیلی دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
۸ دانشکده آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه - اسامی چند برابر ظرفیت برای رشته‌های تربیت مربی سیاسی و مربیگری عقیدتی در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور برای مصاحبه اعلام می‌شود و در این مرحله اسامی اعلام نخواهد شد.
۹ دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) مشهد ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته کارشناسی ارشد پیوسته الهیات و معارف اسلامی- ارشاد دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) - مشهد
۱۰ دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله (عج) ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته‌های تحصیلی دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله (عج)
۱۱ دانشگاه علوم پزشکی ارتش ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته‌های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی ارتش
۱۲ دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله (عج) -

رشته‌های تحصیلی بورسیه نیروری انتظامی در دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله (عج)

از طریق ارگان ذیربط به معرفی شدگان اعلام خواهد شد.

۱۳ دانشگاه علوم پزشکی ارتش -

رشته‌های تحصیلی بورسیه نیروی انتظامی و بورسیه وزارت دفاع در دانشگاه علوم پزشکی ارتش

از طریق ارگان ذیربط به معرفی شدگان اعلام خواهد شد.

۱۴ دانشگاه جامع امام حسین (ع) ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ رشته‌های تحصیلی دانشگاه جامع امام حسین (ع)
۱۵ دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور اول شهریور ۱۴۰۰ رشته‌های تحصیلی کاردانی و کارشناسی فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی
متقاضی با توجه به استان و شهرستان محل اقامت خود به دانشگاه‌های علوم پزشکی مشخص شده مراجعه کند و قبل از مراجعه برای اطلاع از برنامه زمان و مکان، مدارک مورد نیاز و شرایط عمومی و اختصاصی جهت انجام مراحل مصاحبه، معاینه و یا سایر مراحل گزینش به سایت موسسه مربوطه مراجعه کند.
۱۶ دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی -

از متقاضیان رشته‌های تحصیلی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی متعاقباً و بصورت مستقیم برای انجام مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل مختلف گزینش دعوت می‌شود و در این مرحله اسامی اعلام نمی‌شود.

۱۷ پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی اول شهریور ۱۴۰۰

تمامی کد رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی

مراجعه به سایت اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان محل اقامت

اسامی چند برابر ظرفیت برای کدرشته های پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی کاردانی بهداشت عمومی - بهداشت خانواده و کاردانی بهداشت عمومی - مبارزه با بیماری‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، کاردانی بهداشت عمومی - بهداشت خانواده و کاردانی بهداشت عمومی - مبارزه با بیماری‌ها در دانشگاه علوم پزشکی گناباد و کاردانی بهداشت حرفه‌ای، کاردانی بهداشت عمومی - بهداشت خانواده و کاردانی بهداشت عمومی - مبارزه با بیماری‌ها در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمان اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری برای مصاحبه اعلام خواهد شد.

در این مرحله اسامی برای این کدرشته ها اعلام نخواهد شد.

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‏ شدگان چند برابر ظرفیت هریک از رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی‌- تهران (وابسته به وزارت آموزش و پرورش) اعلام شده لازم است برای انجام مراحل مختلف مصاحبه اختصاصی، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و براساس برنامه زمانی و آدرس‌های اعلام شده در سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

زمان مصاحبه معرفی شدگان رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان سه شنبه ۲ شهریور است و زمان دقیق انجام مصاحبه اختصاصی از متقاضیان معرفی شده، به وسیله اداره کل آموزش و پرورش محل اقامت و مرکز مجری مصاحبه، تعیین خواهد شد.

معرفی‌شدگان موظفند با مراجعه به سایت اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اقامت خود، از زمان و مکان دقیق مصاحبه مطلع شوند. با توجه به شیوه بیماری کووید ۱۹ به متقاضیان توصیه می‌شود قبل از تاریخ ۲ شهریور ۱۴۰۰ از طریق درگاه اینترنتی اعلام شده از مکان و زمان دقیق مصاحبه خود مطلع شوند.

انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی (گزینش) معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ براساس استان اقامت در دو بخش مجزا (مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت عمومی) خواهد بود. معرفی‌شدگان دقت کنند که در مراحل مورد نظر شرکت کرده باشند.

جزئیات مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی (گزینش) معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی در اطلاعیه سازمان سنجش درج شده است.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رفع مشکلات جانبازان وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران است

معاون رئیس ‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه بدون اطلاع قبلی در بیمارستان میلاد شهریار حضور یافت و با جانبازان بستری در این بیمارستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

اخبار برگزیده شبستان