خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

الأحد ٦ رمضان ١٤٤٢

Sunday, April 18, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قم - زمان :   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۲۱:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۳۵۶۲۱

همايش بين المللي بيانيه گام دوم انقلاب و جهان اسلام برگزار شد
همايش بين المللي بيانيه گام دوم انقلاب و جهان اسلام در پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامي قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، همايش بين المللي بيانيه گام دوم انقلاب و جهان اسلام امروز(دوشنبه ۱۸ اسفند) در پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامي قم برگزار شد.

 

آیت الله قمي در اين همايش گفت: این همایش پژواک بین‌المللی بیانیه گام دوم را رصد می‌کند، چراکه برخی می‌پنداشتند بیانیه داخلی است و قبل از آنکه داخلی باشد تمدنی، فراملی و بین‌المللی است و در واقع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تحولی در علوم انسانی است و این مسیر باید ادامه پیدا کند.

 

معاون بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب ادامه داد: ویژگی دوم همایش این است که بر نگاه به بیانیه محصور نشده بلکه با بیانیه به افق‌های دوردست نگاه کرده است و به جای اینکه تمرکز بر متن داشته باشد نوعی رویکرد اخباری‌گری به بیانیه داشته باشد و با بیانیه به افق‌ها نگاه می‌کند.

 

آیت الله قمي  تصریح کرد: این بیانیه بیانیه‌ای نیست که جمود بر متن داشته باشد بلکه باید با نگاهی به شرایط اجتماعی، تاریخی، محیطی و بین‌المللی هدف غایی بیانیه و مسیر نهایی بیانیه را در نظر داشته باشد و با جمودگرایی مخالف است؛ بیانیه ترسیم‌گر وضع آینده و ضمانت بخش استمرار حرکت در آینده و منشور انقلاب اسلامی و ناظر به حرکت تمدنی است که با تحلیل منطقی، منصفانه و مشفقانه جهت آینده را نشان می‌دهد.

 

وی با اشاره به اینکه هدف و نگاه اصلی در این بیانیه چیست؟ کجا باید برویم؟ هدف اصلی متن و مؤلف چه بوده است؟ ادامه داد: بیانیه به‌عنوان راهنما برای ما باشد که انقلاب اسلامی ما مانند بقیه انقلاب‌های جهان بازتاب‌های فرامرزی دارد و در منطقه و در عرصه بین‌الملل تأثیرات خاص خودش را داشته است که این تأثیرات انقلاب یک امر طبیعی است و کسی نمی‌تواند مانع آن شود.

 

یادآور می شود تبيين و گفتمان سازي علمي و عالمانه و پژواک تاثيرات گام نخست انقلاب در جهان اسلام  از اهداف همايش بین المللی بیانیه گام دوم انقلاب و جهان اسلام در پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی قم بود که دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم با توجه به برگزاري موفق بيانيه گام دوم انقلاب و تمدن نوين اسلامي در سال گذشته اين همايش را برپا کرد.

 

برگزاري کميسيون هاي تخصصي گام دوم انقلاب و جهان اسلام و انقلاب اسلامي و آورده هاي تمدني از ديگر برنامه هاي صبح امروز همايش بود که به صورت مجازي اجرا شد.

 

رونمايي از سه جلد کتاب شامل هزار و 576 صفحه مقالات علمي نشست ها و مصاحبه هاي تخصصي از ديگر برنامه هاي اين همايش بود.

 

اين همايش عصر امروز با برگزاري پنل هاي تخصصي و سخنراني رئيس دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم به کارخود پايان مي دهد.

پایان پیام/78

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

درخشش یک کانون فعال در رزمایش مؤمنانه و مقابله با آسیب های اجتماعی

مسجد و کانون حضرت ابوالفضل(ع) درمنطقه امامزاده ابراهیم(ع) قم در زمینه برگزاری رزمایش کمک و همدلی مؤمنانه و نیز مقابله با آسیب های اجتماعی و انجام امور خیریه در سال گذشته، فعالیت های شاخص و درخشانی داشته است.

اخبار برگزیده شبستان