خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

الأحد ٦ رمضان ١٤٤٢

Sunday, April 18, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مسجد و کانون ها - کانونهای مساجد زمان :   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۹:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۳۴۸۸۰
معاون فرهنگی و هنری ستاد فهما:
کانون‌های راه یافته به مرحله نیمه نهایی طرح ملی «ایران قوی» حمایت می‌شوند
سعادتی با اشاره به سطح کمّی و کیفی فعالیت کانون‌های مساجد در طرح ملی«ایران قوی»، گفت: امسال از کانون‌های فرهنگی هنری مساجدی که به مرحله نیمه نهایی راه یافتند، نیز حمایت‌های لازم صورت می‌گیرد.

«سعید سعادتی»، در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اجرای طرح ملی «ایران قوی» چند سیاست و رویکرد را دنبال می کند، اظهار کرد: اول آنکه ما با اجرای این طرح انتظام بخشی به فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور را مورد توجه قرار داده ایم.

 

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه انتظام بخشی به فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد در قالب سه شبستان و12 رواق تخصصی مورد توجه قرار گرفت، بیان کرد: بحث کیفی سازی از دیگر رویکردهای مورد توجه در طرح ملی «ایران قوی» است. ما از ابتدای اجرای این طرح این ۱۲ رواق (نور، کتاب، همدلی، نمایش، ترونج،رسانه، سرود، فیلم، کارآفرینی، فناوری، قلم و دانش) را بر اساس شاخص های کمی و کیفی با مشورت اساتید اهل فن انتخاب و به کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور اعلام کردیم و فعالیت کانون های مساجد بر اساس این شاخصه ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: نکته سومی که با اجرای این طرح دنبال کردیم، این موضوع بوده است که از لایه های مختلف بدنه مردمی در این رویداد مشارکت کنند، به این معنا که از شهرستان های دور افتاده، محروم، مرزی تا مراکز استانها در این طرح ملی مشارکت داشته اند. در همین راستا شبکه رابطین و ارزیابان فهما را تشکیل دادیم که قریب1200 نفر از بچه های فعال کانون های مساجد، ارزیابی های میدانی از کانون های مساجد را انجام دادند، بعد از آن ارزیابان استانی فعالیت ها را ارزیابی  و در مرحله نهایی فعالیت کانون ها توسط ارزیابانی از مراکز تخصصی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

سعادتی خاطر نشان کرد: در ارزیابی اولیه 3900 کانون انتخاب و در مرحله نیمه نهایی از این میان 360 کانون معرفی شد و در مرحله داوری نهایی طرح ملی ایران قوی که متقارن با ماه رجب و سالروز تاسیس کانون های مساجد شده است ازمیان360 کانون120 کانون انتخاب می شود به این معنا که در هر رواق به طور متوسط 10 کانون منتخب معرفی می شوند.

 

معاون فرهنگی و هنری ستاد فهما تصریح کرد: بر اساس ارزیابی های اولیه و صحبت هایی که داوران داشته اند، کیفیت آثار متفاوتر و بهتر از سالهای گذشته در بحث کمی بویژه کیفی بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: اتقافی که امسال در حوزه اجرایی این طرح ملی رخ داد، این بود که داوران تخصصی برای ارزیابی تقسیم بندی شدند و امسال از شورای معارف سیما نیز برای داوری طرح ملی ایران قوی حضور داشتند.نکته دیگر آنکه جوایز امسال نسبت به سالهای گذشته از لحاظ عددی و گستردگی متفاوت ازسالهای گذشته بوده است تا کانون هایی که به مرحله نیمه نهایی رسیدند، نیز از سوی ستادهماهنگی کانون های مساجد کشور مورد حمایت قرار گیرند.

 

پایان پیام/40

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مسجد تعطیل‌بردار نیست

اجرای طرح «بهارانه» ویژه بچه‌های مسجد/ از بازی و سرگرمی تا استمرار کمک‌های مومنانه

سعادتی با اعلام اجرای طرح «بهارانه» به همت ستاد فهما در بهار ۱۴۰۰، گفت: این طرح در موضوعات مهدویت، تواصی به صبر و حق، شعار سال، ماه مبارک رمضان، لیالی قدر و عید فطر و در رواق‌های دوازده‌گانه اجرا می‌شود.

اخبار برگزیده شبستان