خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

السبت ٢٢ رجب ١٤٤٢

Saturday, March 6, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۰۹:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۱۸۶۵۳
شبستان گزارش می دهد:
آرامش در جامعه بر پایه ایجاد امید بر مردم
آرامش فکری و روحی مردم جامعه علاوه بر مولفه های اثرگذار دیگر اجتماعی، به امیدواری به آینده و زندگی نیازمند است که مسئولان، رسانه ها و تشکل های مردمی در این امر دخیل هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، آرامش روحی و فکری در بین مردم مثل امنیت از مولفه های پیشرفت در هر جامعه و برای هر فرد است که نباید به هر دلیل مورد تهدید و تخریب قرار گیرد.

 

تامین آرامش و حفظ آن مهم و مورد توجه و اهمیت است و باید همواره سیاست ها و برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که این مقوله مورد تخریب قرار نگیرد و آنچه این موضوع را تهدید می کند را مدیریت و مانع از رشد و بروز آن بشویم.

 

سبک زندگی مردم در جامعه از جمله موضوعاتی است که در تامین آرامش مردم اثرگذار بوده و ورود فرهنگ های غلط مثل بیداری تا نیمه شب و خوابیدن تا ساعاتی پس از طلوع آفتاب، نوع غذاها، نوع آداب و معاشرت ها و درگیری زیاد و بی هدف با فضای مجازی این نیاز اساسی را تهدید کرده است.

 

تامین آرامش عمومی نیازمند بسیاری از مولفه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، روانشناختی و امیدواری به آینده است اما امروز موضوع امید به آینده در بین مردم را به لحاظ فراگیری و هم پوشانی سایر موضوعات بیشتر به بحث و بررسی گذاشته ایم تا آنچه این موضوع حیایت را تهدید می کند را معرفی و همگان را بر تقویت آن با رفتارهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و روانشناختی ترغیب کنیم.

 

عملکرد مسئولان، رفتار رسانه ها و اقدامات  تشکل های مردم نهاد بر ایجاد امیدواری نقش دارد و باید در نظام جمهوری اسلامی ایران که جمهوریت و اسلامیت آن بسیار مورد تاکید بوده در بین مسئولان و رسانه ها مورد توجه باشد چرا که مردم سالاری دینی یعنی خدمت بی منت و خستگی ناپذیر به مردم و اسلامیت آن یعنی بدانیم باید پاسخگوی رفتار خود باشیم و اگر مدیر، کارمند و رسانه ای بر اساس سلایق شخصی به دنبال برنامه ریزی و اقدام خاصی باشد آنگاه بد بینی، نارضایتی و ناامیدی را ایجاد و همه موجب بروز مشکلات اساسی خواهد شد.

 

تشکل های مردم نهاد با برقراری ارتباط بین مردم و مسئولان به دنبال امیدواری و آرامش باشند و با شناسایی نیازها و با بکارگیری ظرفیت های مردمی و امکانات کشور برای بهبود وضعیت اقدام کنند.

 

*صدمه رقابت های سیاسی و سلیقه های فردی به امید جامعه

 

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: رقابت های سیاسی و جناحی فعالان این حوزه و سلیقه های فردی برخی از افراد به امیدواری جامعه آسیب می زند.

 

حجت الاسلام «محمد قطبی» با اشاره به صدمه های رقابت سیاسی بین جناحی افزود: این افراد برای اینکه رقیب خود زمین گیر کنند فضای جامعه را ناامید و مشکلات طرف مقابل را بزرگ کرده و همین اتفاق به بخش های مهم کشور صدمه می زند.

 

وی ادامه داد: پس از انتخابات باید گروه های مختلف با همگرایی برای خدمت به مردم و آینده روشن کشور پیش بروند و نباید بر فضای آشفته ای که دشمنان گاهی می سازند دامن بزنند و تخریب همدیگرها معنای ناکارآمدی برای مردم ایجاد کند.

 

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه هزاران مدیر در کشور مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: برخی کارآمد و بعضی ناکارآمد هستند که نباید جمعیت اندک ناکارآمد را به تمام جامعه و نظام نسبت داد چرا که این موضوع موجب بدبینی به اصل نظام و تحریف می شود.

 

وی اضافه کرد: جامعه به امیدواری بسیار نیاز دارد و امروز جمهوری اسلامی ایران در مسیر پیشرفت است و باید این تعالی و توسعه را مردم بدانند و با شناخت از آن به پیشرفت کشور کمک کنند و امیدوار هم بشوند.

 

*انگیزه  در بین مردم جامعه ضرورتی برای توسعه

 

استاد جامع شناس دانشگاه آزاد اصفهان با اشاره به نقش مهم انگیزه در بین مردم جامعه گفت: انگیزه  در بین مردم جامعه ضرورتی برای توسعه جامعه محسوب می شود که باید مولفه های تقویت کننده این موضوع را در جامعه گسترش داد.

 

«رضا اسماعیلی» امید را نبض حیات اجتماعی معرفی کرد و اظهارداشت: عملکرد مناسب مدیران در عرصه های مختلف اجرایی، قضایی و قانون گذاری و همچنین ایجاد بستر برای مشارکت عمومی در ارتقای امیدواری و در پی آن نشاط و انگیزه زندگی ضرورت دارد.

 

وی انسجام بین اقوام، گروه ها، شخصیت ها و سلایق مختلف زمینه ساز امیدواری و نشاط اجتماعی بیان کرد و گفت: حفظ حرمت ها و احترام به سلیقه و تفکرات افراد جامعه در ایجاد انگیزه، امیدواری و نشاط اجتماعی نقش دارد و همه این مسائل وحدت ایجاد می کند.

پایان پیام/128

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان:

نگاه فرهنگی و هنری کانون‌های مساجد، مهمترین عامل جذب جوانان و نوجوانان به مساجد است

حجت الاسلام معتمدی در پیامی به مناسبت ١٨ اسفند سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گفت: نگاه فرهنگی و هنری این کانون‌ها که منبعث از رویکردهای حاکم بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، از مهمترین عوامل جذب جوانان و نوجوانان امروزی به مساجد است.

اخبار برگزیده شبستان