خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

الاثنين ١٧ رجب ١٤٤٢

Monday, March 1, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مسجد و کانون ها - کانونهای مساجد زمان :   ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۰۹:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۱۷۸۹۱

شبکه رابطین فهما بازوان اجرایی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور محسوب می‌شوند
براتی، با بیان اینکه شبکه رابطین فهما موتور محرکه کانون های هم گروه خود هستند، گفت: شبکه رابطین بازوان اجرایی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد محسوب می‌شوند.

خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون های مساجد به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، «حسین براتی» در ششمین جلسه توجیهی_آموزشی مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان که با موضوع ایران قوی و به صورت مجازی با شرکت شبکه رابطین فهما استان برگزار شد، اظهار کرد: اعضای شبکه رابطین با وجود تمامی مشکلات، همواره پای کار بودند که این مهم جای تقدیر دارد.

 

 
مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه با مشکلات کانون های مساجد غریبه نیستیم، ادامه داد: تلاش می کنیم مشکلات کانون‌ها را به بهترین شکل مرتفع کنیم به نحوی که در سال 1400 و طرح ملی فهما 2 شاهد شکل گیری شرایط متفاوتی در سطح کانون ها باشیم.
 
 
وی با اشاره به فرصت باقی مانده تا پایان طرح ملی ایران قوی افزود: از اعضای شبکه رابطین فهما درخواست می کنیم، با توجه به ضرورت های پیش رو و اتمام زمان پیش بینی شده برای طرح ملی ایران قوی، تلاش کنند تا زمینه کسب امتیاز برای کانون های مساجد استان بیش از پیش فراهم شود.
 
 
براتی در ادامه به مشکلات پیش روی کانون های مساجد و شبکه رابطین فهما اشاره کرد و گفت: اگر امروز در کردستان هستیم به دلیل این است که از نزدیک مسائل و مشکلات کانون های مساجد را لمس کنیم؛ مشکلاتی از قبیل اعتبارات، تجهیزات و زیرساخت ها تا از این رهگذر برای رفع مشکلات چاره اندیشی شود.
 
 
وی با اشاره به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد بیان کرد: با توجه به رسالتی که بچه های مسجدی دارند، همواره تلاش می کنند مراودت خود را با مسجد همچنان حفظ کنند و سامانه بچه های مسجد نیز ظرفیتی در راستای تحقق این رسالت است.
 
 
براتی سامانه بچه های مسجد را از راه های جذب جوانان و نوجوانان به مساجد توصیف کرد و گفت: این سامانه ابزاری برای احیای کارکردهای مساجد است و برای نگه داشت این کارکردها بایدبا تعامل و همفکری مشکلات موجود را طرح موضوع کرد و برای آن چاره اندیشی داشت.
 
 
مسئول دبیرخانه شورای سیاست گذاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور همچنین تاکید کرد: وجود مشکلات پیش روی کانون های مساجد نباید باعث شود حرکت ما متوقف شود و لازم است با تعامل حرکت کنیم و روحیه امیدوارانه را به جامعه مخاطب انتقال دهیم.

پایان پیام/9

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

شبکه‌سازی رمز موفقیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در دوران کرونا است

صالحی با بیان اینکه در دوران کرونا، بسیاری از مجموعه‌ها به جای توسعه کار به دنبال حیات خود بودند، گفت: ستاد فهما با آینده‌نگری توانست با یک شبکه‌سازی و ساختارسازی صحیح، نَه تنها حیات خود را تضمین کند، بلکه به توسعه برخی بخش‌ها بپردازد.

اخبار برگزیده شبستان