راه‌اندازی 2 رشته کارشناسی در مرکز علمی کاربردی هلال‌احمر
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی از راه‌اندازی دو رشته کارشناسی مدیریت عملیات امداد و نجات و مدیریت سوانح از سال تحصیلی آینده در مرکز علمی کابردی هلال‌احمر استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان در بیرجند، محمد علی کاووسی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی امروز(7دی) در همایش تجلیل از پژوهشگران اساتید و دانشجویان منتخب دانشگاه علمی کاربردی استان اظهار کرد: مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان با رویکرد مدیریت بحران و امداد و نجات راه اندازی شده است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشجویان در مقطع کاردانی امداد و سوانح تحصیل می کنند، افزود: از سال تحصیلی آینده دو رشته مدیریت عملیات امداد و نجات و مدیریت سوانح در مقطع کارشناسی در مرکز علمی کابردی هلال‌احمر استان دانشجو می پذیرد.

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بحران و امداد و نجات را از ناشناخته های این استان دانست و تاکید کرد: باید در این زمینه پژوهش و تحقیقات اساسی و بنیادی صورت گیرد.

 

کاووسی ادامه داد: در تمامی علوم پژوهشی دریچه ای برای ورود به ناشناخته های انسانی وجود دارد، در زمینه بحران و امداد و نجات نیز در استان دو ناشناخته وجود دارد که مشخص نبودن بحران ها و بلایای طبیعی و دانسته هایی که ما را با این بلایا هم زیست کند از جمله آنها است.

 

پایان پیام/
 

چاپ خبر