نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:
رزمایش انفاق با محوریت مساجد دنبال شود
حجت الاسلام آل هاشم گفت: با شیوع ویروس کرونا و به دنبال تعطیلی کسب و کارها، اقشار کم درآمد و بی‌بضاعت جامعه دچار آسیب جدی شده اند که با فرمان رهبر معظم انقلاب رزمایش مردمی انفاق با محوریت مساجد باید دنبال شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین «سید محمدعلی آل هاشم» در اولین نشست ستاد هماهنگی رزمایش مواسات، همدلی، کمک مؤمنانه در استان با بیان این‌که باید با تمام توان برای دست گیری از نیازمندان وارد میدان عمل شویم، گفت: سپاه و بسیج مردمی قبل از فرمان رهبری اقدامات اثرگذاری را شروع کرده بودند اما با فرمان رهبری با انگیزه‌ای مضاعف در قالب رزمایش انفاق، خانواده‌های آسیب دیده را یاری می‌کنند.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، افزود: در کنار جوانان بسیجی، ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت و خیران در قالب پویش رحمت کمک‌های مومنانه را به دست اقشار بی‌بضاعت، نیازمند و آسیب دیده از کرونا می‌رسانند.

 

وی با تاکید بر عمل به منویات مقام معظم رهبری، ادامه داد: همه عناصر فعال در مساجد از جمله، پایگاه‌های مقاومت بسیج، انجمن‌های اسلامی، هیات امنا و امامان جماعت با تمام توان وارد میدان عمل شده‌ و به اشکال مختلف کمک رسانی به مردم را در اولویت قرار داده‌اند.

 

مهمان سراهای ادارات، نقاهتگاه می‌شود

 

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های استارآپ‌ها، گفت: شرکت‌های فناور و نوآور می‌توانند با ارائه خدمات نوین در شناسایی و توزیع بسته‌های معیشتی نقش آفرین باشند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، علی جهانگیری گفت: از ظرفیت خیران حوزه اقتصادی هم می‌توان برای کمک رسانی به مردم بهرمند شد.

 

وی با اشاره به ایجاد نقاهتگاه‌های موقت برای بیماران کرونایی که نیاز به قرنطینه خانگی دارند، گفت: برای جلوگیری از آلوده شدن اعضای خانواده فرد مبتلا و جامعه، مهمان سراهای ادارات به عنوان نقاهتگاه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد.

 

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

 

چاپ خبر