مسجد دهلی‌نو در شعله‌‌ آتش درگیری‌های فرقه‌ای سوخت
مسجد «آشوک ناگار» در دهلی‌نو در جریان درگیری‌های اخیر فرقه‌ای هند به آتش کشیده شد. هندوهای خشمگین این مسجد را محاصره کرده و در حالی که شعارهای فراملی گرایانه سر داده بودند، دست به این اقدام زدند.

خبرگزاری شبستان،رگروه مسجد و کانون های مساجد به نقل از «دیلی صباح»، افزایش درگیری های فرقه ای میان مسلمانان و هندوها در هند در دو روز گذشته منجر به کشته شدن حداقل 20 نفر و زخمی شدن حدود 150 نفر شده است.

 

در خونین ترین حرکت اعتراضی پس از آغاز تظاهرات علیه لایحه شهروندی ضد مسلمانان در هند یک مسجد هم به آتش کشیده شد.

 

افراط گرایان هندو که همواره دشمنی با مسلمانان را در دستور کار خود قرار داده اند ،این بار و در جریان درگیری های خونین اخیر به مسجد «آشوک ناگار» دهلی حمله کرده و آن را به آتش کشیدند.

 

به گفته گزارشگران محلی، هندوهای خشمگین مسجد «آشوک ناگار» مسجد را محاصره کرده و در حالی که شعارهای فراملی گرایانه سر داده بودند اقدام به آتش زدن این مکان عبادی مسلمانان کردند.

 

خبرها حاکی از آن است که دو روزنامه نگار هندی در حالی که از به آتش کشیده شدن این مسجد گزارش تهیه می کردند مورد حمله یکی از خرابکاران هندو قرار گرفتند.

 

تنش ها در بخش هایی از دهلی همچنان ادامه دارد ،مدرسه های این شهر هنوز تعطیل هستند و حداقل 5 ایستگاه مترو هم مسدود شده اند.

 

خشونت های اخیر از روز یکشنبه در هند آغاز شد و در بحبوحه بازدید «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری آمریکا و خانواده اش از هند ادامه پیدا کرد.

 

گروه های مسلمان در آستانه سفر ترامپ به هند در اعتراض به لایحه شهروندی ضد مسلمانان به خیابان های دهلی آمدند اما این اعتراضات با ورود هندوها به خشونت کشیده شد.

 

چاپ خبر