مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد
بسیج بقاع متبرکه برای تهیه لباس و مایحتاج شب عید نیازمندان/ ابلاغ طرح آستان مهربانی در مراکز افق سراسر کشور
معممی مقدم از بسیج شدن بقاع متبرکه سراسر کشور برای تهیه لباس و مایحتاج شب عید نیازمندان خبر داد.

خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف، «رضا معممی مقدم» با اشاره به بسیج بقاع متبرکه برای تهیه لباس و مایحتاج شب عید گفت: خدمت به فقرا و تلاش به رفع محرومیت مستمندان، یکی از وظایف اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است که در همین راستا، این اداره کل اقدام به تهیه و ابلاغ طرح آستان مهربانی به مراکز افق سراسر کشور کرد.

 

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: با توجه به اینکه در فرهنگ جامعه ایرانی، روزهای منتهی به آغاز سال جدید، ایام خرید لباس و مایحتاج شب عید است و به نوعی این ایام، ایام سرور و شادمانی آنان محسوب می شود بنبراین رسیدگی به فقرا و تامین پوشاک و خوراک شب عید آنان از اهمیت مضاعفی برخوردار است که ما نیز تصمیم گرفتیم به نوبه خودمان در این مسیر قدمی برداریم و به افراد محروم و اقشار کم برخوردار خدمتی کنیم.

 

معممی مقدم خاطرنشان کرد: طرح آستان مهربانی، دو هدف اصلی را دنبال می کند؛ نخست ترویج فرهنگ انفاق، نوعدوستی، مواسات و صدقه و تلاش برای فراهم کردن مشارکت عمومی در این فرهنگ ارزشمند و دیگری خدمت به نیازمندان و محرومین جامعه.

 

وی افزود: در این طرح قرار است با دعوت از خیرین و مشارکت زائرین و مجاورین بقاع متبرکه، مایحتاج شب عید با اولویت لباس و کفش نیازمندان تهیه و تامین شود.

 

معممی مقدم با بیان اینکه خدمت به فقرا یک وظیفه همگانی است، افزود: برای انجام این وظیفه مهم از آحاد مردم دعوت می کنیم با مراجعه به بقاع متبرکه، که محل آرامش و پناهگاه مومنین است، کمک های نقدی و غیر نقدی خود را جهت این امر مبارک به مراکز افقِ بقاع متبرکه تحویل دهند.

 

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: آنچه مهم است حضور و مشارکت در این امر خیر است. لذا مردم نیکوکار ما با هر توان مالی می توانند در این امر خیر شرکت کنند. مراکز افق نیز، این ظرفیت را دارند که اجناس غیر نقدی، اعم از کفش و لباس، آجیل و خشکبار و دیگر مایحتاج را تحویل و در بسته بندی های مناسب، حداکثر تا بیست و پنجم ماه جاری به دست نیازمندان برسانند.

 

 

چاپ خبر