رئیس جمهوری:
بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران به شمال هدیه دولت به مردم است
حجت الاسلام روحانی با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به مردم گفت: بهره برداری از منطقه یک آزادراه تهران به شمال هدیه دولت تدبیر و امید به مردم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، « حجت الاسلام دکتر روحانی» در آئین بهره برداری از منطقه یک آزادراه تهران به شمال که امروز سه شنبه (۶ اسفند) در البرز انجام شد گفت: اصل رضای خداوند و مردم است. 

 

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه طرح بزرگراه آزادراه ملی به عنوان بزرگترین پروژه راه سازی است توضیح داد: بهره برداری از منطقه یک آزادراه تهران به شمال هدیه دولت تدبیر و امید به مردم است. 

 

وی با بیان این مطلب که اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان برای فاز نخست این آزادراه هزینه شده است مطرح کرد: منطقه یک این آزادراه زیر بار ترافیک رفت و ما شاهد پیشرف قابل توجه در فازهای دیگر این پروژه هستیم.

 

روحانی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به شیوع بیماری کرونا تصریح کرد: امروز در شرائط شیوع بیماری کرونا هستیم و نباید وحشتی به مردم وارد شود سلامت و شفاء از جانب خداوند است و پزشکان ما وسیله هستند. 

 

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه تمامی دستگاه های پزشکی به صورت آماده باش و مقابله با این ویروس درآمده اند افزود: ضروری است مردم در شرائط کنونی از این بیماری جدید ترس نداشته باشند و با رعایت نکات بهداشتی از این مشکل عبور کنند.

 

حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه ایمان در کنار امنیت است و انسان مومن با وجود ایمان هرگز به کسی شرّی نمی رساند توضیح داد: مسلمان متدین، خوش زبان و خوش رو هرگز شرّی به دیگران نمی رساند ولی افرادی که ایمان کامل ندارند با غیبت و بدگمانی به دیگران آسیب می رسانند.

 

وی با تبریک فرارسیدن ماه رجبیه عنوان ماه رحمت الهی مطرح کرد: ماه رجب به عنوان ماه رحمت است و به مناسبت این ماه، فاز نخست پروژه آزادراه تهران به شمال افتتاح شد.

 

وی در ادامه با قدردانی از مهندسان اجرای طرح مطرح کرد: این پروژه را در زمان تحریم به نتیجه رساندیم و امروز افتخار مهندسان و کارگران ما این است که تحریم ها نتوانست مانع از پیشروی این پروژه شود هرچند تأخیرهایی در زمینه زمان بندی طرح به وجود آمد.

 

رئیس جمهور عنوان کرد: تحریم ها از سال 90 شروع شده بود و دولت کار خود را از سال 92 شروع کرد و همان زمان با فروزنده که مسئول بنیاد مستضعفان بود در خصوص اجرای این پروژه صحبت هایی شد و آن زمان 17 درصد از این طرح پیش رفته بود و 83 درصد باقی مانده بود.

 

 

چاپ خبر