گام به گام تا بهارستان از سراسر ایران؛
بهار سیاسی دیگر در سرزمین عاشقان/ گام بلند ایرانیان برای ساخت مجلس در مکتب سلیمانی
فرایند رأی گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح امروز در سراسر ایران آغاز شد و مردمان غیور ایران اسلامی بار دیگر برگ های سرنوشت را در دست گرفتند تا مجلسِ در تراز مکتب شهید سلیمانی بسازند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، امروز نگین اقتدار و عزت جمهوری اسلامی  بر دستان پر مهر ملت ایران نشسته است، کرد، لر، ترک و بلوچ، عرب و فارس، سیستانی و بختیاری همه همه در صف اقتدار انقلاب اسلامی برگ های سرنوشت را به دست گرفتند تا رهاورد صندوق های رأی مجلسی انقلابی و در تراز مکتب شهید سلیمانی باشد.

 

امروز سرزمین عاشقان غرق در شور و شعور است و مردم ایران با حضور شورآفرین و انقلابی خود در پای صندق های رأی می خواهند جریان سیاسی تازه ای در ریه های مجلس دمیده شود.

 

گرچه یک ماه به بهار طبیعت باقی مانده اما مردم ایران امروز بهار سیاسی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آوردند و عطر پیروزی، اقتدار ملی، سرافرازی و سربلندی در جای جای ایران اسلامی پیچیده است و حضور گسترده مردم در پای صندوق های رأی رنگین کمانی از وحدت و همدلی در بین اقوام به وجود آورده است.

 

قطار انتخابات مجلس شورای اسلامی کم کم به ایستگاه پایانی خود نزدیک می شود و از ساعت هشت صبح امروز ماراتن نفس گیر انتخابات با رقابت بیش از 7 هزار کاندیدای مجلس شورای اسلامی با حضور شورآفرین ملت ایران در استان های مختلف در حال برگزاری است و با انتخاب مردم 290 نماینده راهی بهارستان می شوند.

 

رأی ‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از صبح امروز(2 اسفند) آغاز شده و ملت حماسه ساز ایران در صف های طولانی رأی حضور یافتند تا بار دیگر بر یاوه گویی های دشمنان اسلام خط بطلان بکشند و به آنها ثابت کنند ملت غیور ایران هرگز از راه آمده پشیمان نیستند.

 

۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار نفر از مردم ایران واجد شرایط رأی دادن هستند و از بین آنها ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار نفر رأی اولی محسوب می‌شوند.

 

برای انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری نیز پس از آزمون علمی اجتهاد و بررسی و استعلامات، ۲۹ داوطلب برای هفت کرسی با یکدیگر رقابت می کنند.

 

*استان قم:

در استان قم نیز با آغاز رسمی رأی گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آیات عظام و مراجع تقلید همگام با مردم انقلابی قم به میدان آمدند و رأی خود را به صندوق انداختند.

 

مردم انقلابی استان قم با تشکیل صفوف طولانی در آغازین ساعات فرایند رأی گیری نشان دادند که در دفاع از آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی و ولایتمداری پیشگام هستند.

 

 

۹۳ کاندیدا برای مرحله نهایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از استان قم با هم رقابت می کنند که از این تعداد سه نفر به مجلس راه خواهند یافت.

 

«رضا پورصدقی الانق» فرزند اصغر و «محمد یزدی» فرزند علی نیز دو کاندیدای اولین انتخابات میان‌ دوره‌ ای دوره پنجم خبرگان در استان قم هستند.

 

استان خراسان جنوبی:

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور از ساعت 8 صبح آغاز شد و مردم ولایتمدار بیرجند و دیگر نقاط استان اعم از زن، مرد، پیر و جوان با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی در کشور همچون سال های گذشته پای صندوق های رای حضور پرشور داشتند و از نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه حمایت کردند.

 

خراسان جنوبی دارای چهار حوزه انتخابیه اصلی است و ۶۷۷ شعبه اخذ رای در این استان دایر شده است، این استان چهار کرسی در مجلس یازدهم دارد و 564 هزار و 9 نفر در این استان مرزی واجد شرایط رای دادن هستند.

 

استان گلستان:

گزارشات میدانی خبرنگار خبرگزاری شبستان در استان گلستان نیز نشان می دهد مردم قدرشناس و همیشه در صحنه نگارستان ایران همچون دوره های گذشته با شور و شوق دوچندان به میدان آمدند تا در این آزمون سرنوشت ساز سهیم باشند.

 

حضور گسترده مردم در ساعات نخستین امروز نشان می دهد که توطئه های دشمنان از تحریم و گرانی تا امواج منفی رسانه ای برای تخریب افکار عمومی به منظور پراکنده کردن مردم از حول محور نظام و انقلاب اسلامی نقش بر آب شده است.

 

 

در استان گلستان 228 داوطلب مجلس شورای اسلامی برای هفت کرسی مجلس با یکدیگر رقابت می کنند، یک هزار و 389 شعبه اخذ رأی در استان ایجاد شده و فرایند رأی گیری بدون هیچ مشکلی در سراسر استان در حال انجام است.

 

استان گیلان:

در دومین روز از آخرین ماه سال ۱۳۹۸، مردم همیشه در صحنه و شجاع گیلان نیز برای خلق حماسه ای باشکوه، پرشورتر از همیشه پای صندوق های رای آمده اند تا در سرنوشت کشورشان سهیم باشند.

 

مردم همیشه در صحنه بندر آستارا و دیگر نقاط گیلان اعم  از شیعه و سنی و قومیت های مختلف از همان دقایق ابتدایی آغاز رای گیری در پای صندوق های رای حاضر شده و یکبار دیگر همدلی و وحدت و شعور انقلابی خود را در عمل ثابت کردند.

 

امروز با آرای مردم ۱۳ نماینده از ۱۱ حوزه انتخابیه گیلان به کرسی سبز پارلمان می‌رسند تا با مشارکت در تصمیم‌گیری‌های کلان ملی رونق و توسعه استان را رقم بزنند.

 

استان قزوین:

مردم سراسر استان قزوین امروز (جمعه ۲ اسفند) از ساعات اولیه صبح با حضور گسترده و پرشور در شعب اخذ رأی نشان دادند که همچنان در گام دوم انقلاب پای آرمان های امام و شهدا ایستاده اند و حضورشان در صحنه های مختلف دفاع از نظام جمهوری اسلامی قطعی است.

 

گزارشات خبرنگار شبستان حاکی از آن است که در شهر قزوین، صفوف گسترده مردم برای مشارکت در سرنوشت خود و شرکت در انتخابات در اکثر شعب اخذ رأی دیدنی است و این حضور این پیام را به دشمنان مصادره می کند که انتخابات ایران نه تنها نمایشی نیست بلکه صحنه ای از ایستادگی مردم در برابر توطئه های دشمنان و پشتیبانی مردم از ولایت فقیه و این نظام است.

 

استان همدان:

مردم همدان نیز صبح امروز همانند دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس با رشادت‌های خود غرور و غیرت خود را به رخ کشیده‌اند و امروز با لبیک به ندای رهبری بار دیگر در صفوفی به هم فشرده انگشتان رنگی خود را با صلابت هر چه تمام به جهانیان نشان دادند تا جهان بداند ایرانی لبیک‌ گویان بر گفته پیر جماران، نمی‌ گذارد ایران به دست نااهلان بیفتد.

 

 

حضور گسترده همه طیف ها و گروه های اجتماعی و سیاسی ملت ایران پای صندوق های رای، آن هم در ساعات نخستین برگزاری انتخابات، کشور را در آستانه خلق حماسه ای بزرگ قرار داده است.

 

استان فارس:

گزارشات میدانی خبرنگاران استان فارس نشان می دهد آحاد مختلف مردم استان پای صندوق های رأی  آمده اند؛ از آن جوانی که برای نخستین بار «انتخاب» را تجربه می کند تا آن پیرزن و پیرمردی که نخستین تجربه انتخابشان 40 سال پیش و با «آری» گفتن به «جمهوری اسلامی» حماسه ساز شد.

 

رفته رفته به تعداد جمعیت افزوده می شود و در برخی شعبه های اخذ رأی صف های طولانی تشکیل شده است، به همت متولیان نیز نظم خوب و مناسبی بر شعبه ها حاکم است. رأی دهندگان عشق به کشور و رهبر را علت حضور در انتخابات عنوان می کند و دوست دارد نماینده شهرشان مرامی در حد سردار شهید «قاسم سلیمانی» داشته باشد.

 

استان مرکزی:

مردم مردم مومن و همیشه استان مرکزی نیز از همان ساعات اولیه برای شرکت در این کارزار سیاسی حضور گسترده داشتند و شور و نشاط و هیجان وصف ناپذیری در چهره مردم دیار آفتاب برای شرکت در این کارزار سیاسی به چشم می خورد بطوری که در برخی شعب اخذ رای مردم حتی قبل از آغاز ساعت رای گیری در آن مکان حضور داشته و در انتظار آغاز این حماسه سیاسی بودند.

 

مردم مومن و ولایتمدار شهر اراک بار دیگر با حضور خود به رهبر انقلاب لبیک گفتند و آمدند تا ثابت کنند پایبند به انقلاب، ارزش های اسلامی، خون شهدا و ایثاری ایثارگران هستند و یکصدا اعلام کردند این انقلاب به راحتی به دست نیامده و ملت ایران تا آخرین قطره خون پای این انقلاب و ارزش های والای آن که بر گرفته از انقلاب امام حسین(ع) و قیام عاشورا است ایستادگی می کنند.

 

استان البرز:

در استان البرز نیز صبح امروز همزمان با سراسر کشور جشن ملی انتخابات ویژه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور پرشور و حداکثری مردم جای جای این استان آغاز شد.

 

حضور همه جانبه مردم مؤمن و متعهد استان البرز در قالب جشن ملی در سطح استان برپا است و در این جشن ملی مساجد محور اصلی شعب رأی در سطح استان البرز هستند.

 

 

مسجد جامع رجایی شهر، مسجد جامع قلعه شنبه در گلشهر، مسجد جامع فردیس، مسجد جامع امام حسن مجتبی (ع) و بسیاری دیگر از مساجد سطح استان البرز این روز میزبان حضور مردم با فضیلت ایران هستند.

 

استان سمنان:

در استان سمنان نیز حماسه انگشتان جوهری مردم از شرقی ترین تا غربی ترین نقطه این استان همزمان با سراسر ایران اسلامی آغاز شد و همه با جان و دل در کنار هم در این انتخابات شرکت می کنند تا با رأی خود در سرنوشت کشور و استان سهم خود را ادا کنند.

 

مردم همیشه در صحنه استان سمنان، از همان دقایق ابتدایی آغاز رأی گیری در پای صندوق های رأی حاضر شده و یک بار دیگر همدلی و وحدت و شعور انقلابی خود را در عمل ثابت و این حضور، بافته ها و گزافه های دشمنان و حسودان و طمع‌ورزان را باطل کرده است.

 

۶۳۸ شعبه اخذ رأی در استان سمنان از ساعت هشت صبح امروز پذیرای ۵۱۴ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن در سطح هشت شهرستان استان سمنان خواهند بود.

 

استان خراسان شمالی:

گزارشات میدانی خبرنگار شبستان در استان خراسان شمالی نیز حاکی از آن است که در برخی از شعب اخذ رای حضور پرشور مردم و به ویژه جوانان به گونه ای است كه صف های چند متری تشكیل شده است.در سایر حوزه های انتخابیه نیز چنین وضعیتی حاكم است و مردم برای رای دادن به آینده و تصمیم سرنوشت ساز کشورشان همچنان در محل شعبه های اخذ رای حضور پرنگی پیدا کرده اند.

 

جهاد عمومی برای خلق حماسه ای جاودان

*استان لرستان
براساس گزارشات میدانی خبرنگار شبستان مردم غیور استان لرستان نیز حضور گسترده ای در انتخابات مجلس شورای اسلامی داشتند.

 

در حالی که نیمی از مهلت قانونی شرکت در انتخابات سپری شده بود، هر لحظه صف های رای دهندگان بیشتر می شد و مردم با با شوری و نشاط بیشتری در انتخابات شرکت می کنند.


 
همچنین زمان اخذ رأی با فرمان وزیر کشور تا ساعت 20 شب در بسیاری از استان های کشور تمدید شده است که در استان لرستان نیز روند اخذ رأی به مدت دو ساعت تمدید شد و همچنان حضور گسترده مردم در انتخابات ادامه دارد.

 

حضور پرشور مردم کهکیلویه پای صندوق های رأی


*استان کهکیلویه و بویر احمد
مردم استان کهکیلویه و بویر احمد به ویژه شهرستان های گچساران و باشت نیز از همان ساعات نخستین آغاز رأی گیری برای خلق حماسه  باشکوه دیگری از حضور و مشارکت سیاسی خود به پای صندوق های رأی رفتند، این در حالی است که برخی از مردم نیز حتی پیش از آغاز رأی گیری در حوزه های انتخابیه حضور داشتند.

 

بررسی ها نشان می دهد با تمدید زمان رأی گیری حضور پرشور مردم پای صندوق های رأی همچنان ادامه دارد.

 

آغاز انتخابات از جوار مزار سپهبد شهید سلیمانی در کرمان
*کرمان

مردم کرمان نیز با یاد سپهبد شهید سلیمانی پای صندوق های رأی حاضر شدند و رأی خود را در صندوق انداختند و نخستین انتخابات در گام دوم انقلاب از جوار مزار سیدالشهدای مقاومت آغاز شد.

 

 

مردم دیار کرمان پرشورتر از همیشه در صحنه، آمده اند تا با آرمان های امام و رهبری تجدید پیمان و قدرانی خود از خون شهدا به ویژه سیدالشهدای مقاومت را اعلام کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، استاندار و... نیز در صف طولانی رای دهندگان در گلزار شهدای کرمان حضور دارند.

 

چاپ خبر