وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد
رویداد ملی «فهما» عرصه‌ رقابت و معرفی الگوهای برتر مسجدی است
صالحی طرح ملی «فهما» را فرصت دیده شدن فعالیت‌ کانون‌های مساجد و عرصه‌ رقابت و معرفی الگوهای برتر مسجدی دانست و گفت: وجود بیش از ۲۵ هزار کانون با مخاطبان چشمگیر، فرصتی را فراهم کرده تا جریان‌های فرهنگی، هنری و دینی در مساجد ایجاد شود.

خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون های مساجد، «سید عباس صالحی» اجرای «طرح ملی پایتخت فهما» را فرصتی برای دیده شدن فعالیت‌های کانون‌های مساجد و عرصه‌ای برای رقابت و معرفی الگوهای برتر مساجد دانست که با یک تپش و سرعت قابل توجهی، آن را پیش خواهد برد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیان دیدگاه خود از رویداد ملی فهما که در قالب تعیین شاخص‌های هشت‌گانه برای ارزیابی و رتبه‌بندی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در حال اجراست، گفت: وجود بیش از ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مسجد با مخاطبان چشمگیر در سراسر ایران، فرصتی را برای ما فراهم کرده است تا حرکت‌های فرهنگی، هنری و دینی در مساجد را به عنوان یکی از کانون‌های اصلی و تاثیرگذار، در کنار هم قرار داده و با سرعت قابل توجهی، پیش ببریم.

 

وی با اشاره به ایده‌ها و طرح‌های مختلفی که در کانون‌های مساجد دنبال می شود، افزود: سامانه جامع اطلاعات با نگاه مبتنی بر پایش بهتر از تحرکات و فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در دستور کار قرار دارد تا ضمن قرار گرفتن ایده ها در فضایی متبادل، امکان بهره‌مندی کانون‌های مختلف از ایده‌های یکدیگر را فراهم سازد.

 

صالحی بیان کرد: «طرح پایتخت فهما» با این نگاه شکل گرفته است تا فرصتی برای دیده شدن حرکت‌هایی که در کانون های فرهنگی هنری مساجد اتفاق می‌افتد، ایجاد کند و از سوی دیگر با امتیازاتی که تعریف شده فرصت‌های رقابتی برای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مهیا کند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره‌مند شدن مجموعه کانون های فرهنگی هنری مساجد از الگوهای برتر شناخته شده در این رویداد را یکی دیگر از اهداف این طرح برشمرد و ادامه داد: با شکل‌گیری پایه‌های این نگاه، فرصتی در شاخص‌های «قرآن و عترت»، «شبکه سازی و ساماندهی»، «هنر متعالی»، «کتاب و کتابخوانی»، «مناسبت های ملی و مذهبی»، «فضای مجازی و رسانه»، «غنی سازی اوقات فراغت» و «خلاقیت و نوآوری» فراهم شده تا بتوانیم ترکیبی از نگاه کمی و کیفی را با هم تلفیق کنیم.

 

وی با بیان اینکه این رویداد ملی هنوز در نقطه شروع است، تصریح کرد: «طرح ملی فهما» گرچه با شاخص‌های محدودتری شروع شده، اما زمینه‌های تکمیل و تکامل خود را پیدا می‌کند و این شاخص ها هم از لحاظ تعداد و هم به لحاظ کیفیت و سنجش‌های کیفی ارتقا پیدا می کند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطرنشان‌کرد: «رویداد پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران» امسال نخستین تجربه خود را پیش رو دارد که امیدواریم با قدم‌هایی که رو به جلو بر‌می‌دارد، قدرت تکامل بیشتری پیدا کند.

 

چاپ خبر