مدیرعامل اتحادیه موسسات مردمی و تشکل های قرآن و عترت کشور بیان کرد
روند پیشرفت کار در موضوع اتحادیه مدغم/ اجرای طرح استفاده از ظرفیت مردمی در فعالیت‌های قرآنی
قربانی با تشریح روند کار در مسئله اتحادیه مدغم، گفت: در حال پیگیری طرحی هستیم که طی آن بتوانیم از تمامی ظرفیت‌های مردمی در کشور اعم از قاریان، استادان و خیران برای فعالیت‌های قرآنی استفاده کنیم.

«رحیم قربانی» در گفت وگو با خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، با اشاره به فعالیت‌های اتحادیه موسسات مردمی و تشکل های قرآن و عترت کشور، اظهار کرد: یکی از مهمترین مواردی که همواره پیگیر آن بوده ایم به سرانجام رساندن بحث ادغام اتحادیه کشوری است که با بیانیه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با تایید اتحادیه مدغم این امر به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده شد.

 

مدیرعامل اتحادیه موسسات مردمی و تشکل های قرآن و عترت کشور ادامه داد: تاکنون در رابطه با اتحادیه مدغم جلسات متعددی از سوی هیات رسیدگی به امور موسسات و مراکز فرهنگی برگزار شده که با تایید انتخابات استانی و اتحادیه‌های مدغم استانی به رسمیت شناخته و مقرر شد که این اتحادیه های استانی با روند قانونی که شکل گرفته تا مرحله انتخابات مجدد ادامه فعالیت داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: همچنین برای اتحادیه مدغم کشوری نیز مقرر شد تا گروهی شانزدهنفره متشکل از اعضای موسسات و تشکل های قرآن و عترت کشور و سایر افرادی که مخالف بحث ادغام هستند، تشکیل و روند انتخابات مجدد در این مورد پیگیری شود تا این اتحادیه با قوت به فعالیت های خود ادامه دهد.

 

قربانی افزود: رویکردهایی که در اتحادیه مدغم قرآنی پیگیری کرده ایم، فعالیت های مختلف اعم از آموزش عمومی از جمله حفظ قرآن، روخوانی و روانخوانی را شامل می‌شود که این موارد به اتحادیه های استانی ابلاغ شده تا به عدالت بین موسسات مختلف قرآنی هر شهری، مسئولیت را واگذار کنند.

 

وی تاکید کرد: علاوه بر این، برگزاری اردوهای جهادی قرآنی و توجه به فعالیت موسسات به ویژه در مناطق محروم و انجام فعالیت ها به ویژه در زمینه هنری و رسانه ای از جمله مواردی است که برای انجام به اتحادیه های استانی ابلاغ شده است.

 

قربانی  در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همچنین در حال پیگیری طرحی هستیم که طی آن بتوانیم از تمامی ظرفیت های قرآنی مردمی در کشور استفاده کنیم، بسیاری از اعضای جامعه قرآنی مردمی بعضا در قالب موسسات قرآنی فعالیت می کنند اما بسیاری از افراد و نیروهای قرآنی موسسه ای ندارند، لذا طرحی پیشنهاد شده که ما طی آن از مجموعه ظرفیت های قرآنی مردمی اعم از قاریان قرآن، اساتید قرآنی، پیشکسوتان قرآنی، خانه های قرآن و عترت، خیرین قرآنی و هنرمندان قرآنی که خود دارای موسسه نیستند، استفاده کنیم.

 

 

چاپ خبر