جزییات بودجه ۱۶ هزار میلیاردی بنیاد شهید و امور ایثارگران
در لایحه بودجه سال ۹۹ سهم بنیاد شهید و امور ایثارگران، ۱۶ هزار و ۷۲ میلیارد و ۵۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار بنیاد شهید و امور ایثارگران خبرگزاری شبستان، دولت  لایحه بودجه بندی سال 1399 را به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد و تقریبا تکلیف مالی دستگاه های اجرایی و نهاد های از سوی دولت مشخص شد. باید دید رایزنی ها در مجلس شورای اسلامی چگونه پیش می رود و کدام دستگاه اجرایی می تواند بر سهم خود اضافه تر کند.

 

با توجه به شرایط مالی دولت و محدودیت هایی که وجود دارد، بودجه دستگاه های اجرایی خیلی نسبت به سال گذشته رشد نداشته است و این باعث چند صدایی در هیات دولت شده است.

 

یکی از این نهاد ها بنیاد شهید و امور ایثارگران است که با وجود کسری بودجه ای که دارد تنها 2 هزار میلیارد تومان به بودجه اش اضافه شده است.

 

در لایحه بودجه سال 99 سهم بنیاد شهید و امور ایثارگران، 16 هزار و 72 میلیارد و 528 میلیون و 100 هزار تومان پیش بینی شده است.

 

این درحالی است که بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری با مشکلات اعتباری به ویژه در حوزه درمانی رو به رو بوده است.

 

همچنین بودجه سال 1399  دولت نسبت به سال گذشته با تغییراتی نیز همراه بوده است، به گونه ای که اعتبارات به جای اینکه به دستگاه های اجرایی اختصاص داده شود این بودجه به برنامه ها این نهاد ها اختصاص یافته است.

 

به بخش ارائه خدمات درمانی و توانبخشی به ایثارگران مبلغ 163 هزار میلیارد تومان،بخش توسعه خدمات بیمه‌ای ایثارگران مبلغ 945 میلیارد و 332 میلیون تومان، خدمات اجتماعی، فرهنگی، ورزشی به ایثارگران مبلغ 727 میلیارد و 400 میلیون تومان،توسعه خدمات حمایتی ایثارگران مبلغ 14 هزار و 233 میلیارد و 796 میلیون و 100 هزار تومان، پژوهش‌های کاربردی در حوزه ایثارگران مبلغ 3 میلیارد تومان اختصاص یافته شده است.

همچنین؛«درآمد حاصل از سود سرمایه‌گذاری‌ها و دارایی‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران» که موضوع ماده 73 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران است نیز در بودجه 99 به آن اشاره و  این رقم 275 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

چاپ خبر