عظیمی در مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت مطرح کرد
کاهش بودجه موسسه هنرمندان پیشکسوت/ درخواست هنرمندان از نوبخت برای بازبینی
مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به کاهش بودجه این موسسه در سال ۹۹ گفت: هنرمندان پبشکسوت  نسبت به این بودجه اعتراض دارند و از دکتر نوبخت خواستند در این بودجه بازبینی کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، مراسم  تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد آذرماه با حضور جمعی از هنرمندان پیشکسوت و با حضور «سید عباس عظیمی» ظهر امروز  دوشنبه ۱۸ آذر ماه در هتل لاله برگزار شد.


در این مراسم سید عباس عظیمی، مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با گرامیداشت یاد هنرمندان درگذشته متولد ماه آذر گفت: خوشبختانه ماه به ماه به تعداد اعضای موسسه اضافه می شود.

 

مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به افزایش تعداد سفرهای سالانه اعضای این موسسه به قشم و کیش و مشهد اظهار کرد: در سالهای گذشته  در طول یکسال۲ سفر به شهرهای یاد شده داشتیم اما هم اکنون به دلیل افزایش تعداد اعضا تعداد این سفرها به ۳ رسیده است. در طول هفت سالی که در خدمت هنرمندان پیشکسوت هستم همه آنها برایمان هنرمند فرهیخته و شاخص هستند و هیچ نگاه دوگانه ای نسبت به آنها نداریم اگر در برخی سفرها برخی از  هنرمندان  نیستند تنها به دلیل اولویت بندی است که برای اعضا اعمال می شود چون میزان تقاضا بالاست. 

 

وی با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت هنرمندان در هتل لاله به جای باغ  زیبا توضیح داد: ما برای برگزاری جشن تولد هنرمندان در هتل لاله هزینه ای بالاتر از باغ زیبا پرداخت نمی کنیم، با قول مدیریت هتل لاله تخفیف ۵۰ درصدی برای کافی شاپ این مجموعه و بخش های خدماتی آن برای هنرمندان پیشکسوت در نظر گرفته شده است.


سید عباس عظیمی همچنین گفت:  برخی به برگزاری جشن تولد برای هنرمندان پیشکسوت در شرایط فعلی اعتراض می کنند، این جشن متوقف نمی شود ما ضمن همدردی با مردم این جشن را هفت سال است که برگزار می کنیم.


  مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به کاهش بودجه این موسسه در لایحه بودجه سال ۹۹ اظهار کرد: بودجه موسسه هنرمندان پیشکسوت امسال کم شده است ، این موسسه کمترین هزینه ها را در بین موسسات دارد  و این جای تاسف دارد که در سیاست های بودجه بندی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودجه تخصیصی به این موسسه کم می شود امیدوارم آقای دکتر نوبخت عنایتی به این بودجه بکنند و نسبت به سال گذشته کمتر نشود . 


به گفته سیدعباس عظیمی هنرمندان پیشکسوت نسبت به کاهش بودجه موسسه هنرمندان پیشکسوت معترض هستند و از آقای دکتر نوبخت خواستند که به این بودجه رسیدگی کنند.


مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به معافیت مالیاتی هنرمندان از سوی دولت گفت: تصمیم بجایی گرفته شد و ما هم از این تصمیم حمایت می کنیم، همانطور که می دانید از گذشته معافیت مالی برای هنرمندان وجود داشت ولی حرکت عجولانه ای انجام شد و آقای دکتر نوبخت هم‌ این تصمیم را گرفتند، هنرمندان به طور طبیعی مالیات می دهند نباید بحث هنرمندان را با سلبرتی ها که چند درصدی هم بیشتر نیستند گره زد.


وی افزود: در حوزه فرهنگ‌ و هنر درآمد آنچنانی وجود ندارد ان کسانی باید مالیات دهند هنرمندان نیستند بلکه کسانی هستند که حاضر نیستند در مطب شان یک دستگاه پوز داشته باشند .


سید عباس عظیمی درباره ادغام  موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز گفت:  بحث ادغام موسسه هنوز نمی دانیم به کجا رسیده است ولی آنچه مهم است این است که تصمیمی که در  وزارتخانه گرفته می شود به نفع هنرمندان باشد .

چاپ خبر