معاون اقتصادی استاندار تهران:
لکه های صنعتی استان تهران ساماندهی می شود
امامی امین از ساماندهی لکه های صنعتی استان تهران خبر داد و گفت: حدود ۴۷ لکه صنعتی در استان تهران وجود دارد که خارج از شمول قوانین و مقررات شهرک های صنعتی می باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «محمد امامی امین» در حاشیه پانزدهمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز پانزدهمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری استان تهران با حضور استاندار تهران و دستگاه های ذی مدخل در حوزه های اقتصادی تشکیل شد.

 

معاون اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلات شهرک های صنعتی موضوع زیرساخت ها از جمله آب، گاز، برق، معابر عمومی و روشنایی است. متاسفانه طی سال های گذشته در حاشیه شهرها واحدهای صنعتی بدون اخذ مجوز اقدام به تاسیس واحدهای صنعتی کردند.

 

وی افزود: تهران محدودیت شعاع 120 کیلومتری دارد. همین محدودیت هم باعث شده واحدهای صنعتی بدون مجوز و غیر قانونی اقدام به تاسیس این شهرک ها کنند.

 

امامی امین اظهار کرد: امروز لکه های صنعتی علیرغم اینکه اشتغال زیادی را ایجاد کردند اما مشکلات زیادی به همراه داشتند. طی این سال ها تلاش کردیم لکه های صنعتی را احصا کنیم. حدود 47 لکه و شهرک صنعتی در استان تهران داریم که خارج از شمول قوانین و مقررات شهرک های صنعتی می باشد.

 

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته در حال حاضر این لکه های صنعتی به هیئت دولت رفته و مامنتظر تصویب آن هستیم. با تصویب لکه های صنعتی بسیاری از مشکلات حقوقی و قانونی که در مسیر ارایه زیرساخت آنها وجود دارد، مرتفع خواهد شد.

 

معاون اقتصادی استاندار تهران بیان کرد: با وجود اینکه هنوز این مسئله در هیئت دولت مصوب نشده، مقرر شد با همکاری فرماندهان و شهرداران انشعابات لازم به این واحدها تخصیص یابد و مشکلات آنها در زمینه تولید و اشتغال برطرف شود. امیدواریم با پیگیری هایی که قرار است صورت بگیرد، مشکلات لکه ها و شهرک های صنعتی استان تهران برطرف شود.

 

وی با اشاره به جذب سرمایه داران اظهار کرد: تمام تلاش ما در راستای جذب سرمایه داران است. انشاءالله بتوانیم زیرساخت های سرمایه گذاری که در استان تهران وجود دارد را هدایت کنیم تا آنها بتوانند سرمایه هایشان را در راستای تولید به کار بگیرند.

 

امامی امین با بیان اینکه استان تهران ظرفیت های زیادی برای سرمایه گذاری دارد، خاطرنشان کرد: بعضی از محدودیت ها مانع جدی در سرمایه گذاری محسوب می شوند؛ از جمله همین محدودیت ها، شعاع 120 کیلومتری است. بارها گفته ایم در برخی مواقع به جای اینکه صورت مسئله را حل کنند، آن را پاک کردند. موضوع واحدهای صنعتی و تولیدی امروز با رعایت استانداردهای زیست محیطی می تواند در زندگی مسالمت آمیز با زندگی شهری باشد. 

 

وی تصریح کرد: اکنون صاحبان صنایع ضمن رعایت استانداردهای زیست محیطی آمادگی استفاده از تکنولوژی روز و هایتک را دارند. در صورتی که این موانع برطرف شود ما در استان تهران ظرفیت های بسیار خوبی برای جذب سرمایه داریم.

 

چاپ خبر