دبیر شورای عالی مناطق آزاد: ‌
می توانیم به پنج کشور اوراسیا ‌ ۳۰۰ کالا بدون تعرفه صادر کند
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: ‌ایران می تواند به پنج کشور عضو اتحادیه اوراسیا، ‌ ۳۰۰ قلم محصول ایرانی را در قالب مبادلات گمرکی بدون تعرفه صادر کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، ۸ طرح سرمایه گذاری با اعتبار ۱۴۱۴ میلیارد ریال در منطقه آزاد ارس با حضور مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و استاندار آذربایجان‌شرقی عصر امروز افتتاح شد.

بنابر این گزارش، کلنگ مرحله دوم یک مجتمع کشتارگاهی نیز امروز برای تولید نخ بخیه، پودر خون و ‌انجام اعمال بسته بندی در منطقه آزاد ارس به زمین زده شد.

«مرتضی بانک»  در حاشیه آیین افتتاح طرح های منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس توافقنامه مهمی که به تازگی در عرصه مبادلات بازرگانی ایران منعقد شد، کشورمان می تواند به پنج کشور عضو اتحادیه اوراسیا که تعداد اعضای آن افزایش خواهد یافت، ‌ ۳۰۰ قلم محصول ایرانی را در قالب مبادلات گمرکی بدون تعرفه صادر کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور افزود: این توافق فرصت مناسبی برای مناطق آزاد به خصوص منطقه آزاد ارس است که بتوانند پل ارتباطی ایران با اوراسیا به خصوص کشور روسیه به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای دنیا باشد. 

وی ادامه داد: بر این اساس ۸۰۰ قلم کالا نیز از کشورهای اوراسیا امکان مبادله با ایران را پیدا کرده اند که موقعیت ارزشمندی برای منطقه می باشد.

بانک با اشاره به طرح های افتتاح شده امروز در منطقه آزاد ارس گفت: ‌حرکت رو به جلو و فعال سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس در حال انجام است و بر این اساس موقعیت خوبی برای ایجاد تولید و اشتغال به وجود آمده است.

چاپ خبر