امام جمعه اهر:
مستندسازی بیانیه گام دوم رسالت حوزه‌های علمیه است
حاجی زاده گفت: مستندسازی بیانیه گام دوم رسالت حوزه است تا با تبیین مسائل، منابع سخنان حضرت آقا، به قشر جوان و روحانیت منتقل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، حجت الاسلام «ناصر حاجی زاده» امروز در جمع طلاب و روحانیان شهرستان اهر اظهار داشت: امام خمینی به دنبال تحقق تمدن نوین اسلامی بود؛ همان مسیری که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم با بیان موضوع  "خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی"  ادامه می دهند.

امام جمعه اهر خاطرنشان کرد: امام خمینی در صدور انقلاب به خارج از کشور، فکر جهانی داشتند که با استفاده از جامعیت اسلام، مبنای جهانی بودن این دین را بنا کردند.

وی افزود: وقتی رهبر در بیانیه گام دوم فکرهای نو طرح های جدیدی ارائه می دهند؛ باید بیش از همه روحانیت و حوزه های علمیه برای فرهنگ سازی این موضوع، پیش قدم می شوند.

حجت الاسلام حاجی زاده با اشاره به بخش هایی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی اسلامی و اخلاق و معنویت در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: وظیفه طلاب، ترویج این مهم است تا این موضوعات را به زندگی روزمره مردم وارد کنند.

وی با تاکید بر مستند کردن بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری گفت: مستندسازی بیانیه گام دوم رسالت حوزه است تا با تبیین مسائل، منابع سخنان حضرت آقا، به قشر جوان و روحانیت منتقل شود.

حاجی زاده با بیان این‌که امام خمینی بنیان گذار انقلاب اسلامی، در رابطه با پایگاه‌های بسیج و طلاب و دانشجو توجه خاصی داشتند، گفت: ایشان تاکید داشتند که این پایگاهها باید از نظر اعتقادی، فکری و فرهنگی، سایر پایگاه‌ها را تغذیه کنند.

چاپ خبر