عباسی:
کلیات لایحه بودجه چهارم اسفند در صحن مجلس بررسی می شود
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح استیضاح سه وزیر در کمیسیون های تخصصی مجلس گفت: با توجه به شرایط ویژه کشور امیدواریم نمایندگان از توضیحات وزرا در کمیسیون ها قانع شوند تا استیضاح ها به صحن مجلس نرسد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، اسدالله عباسی در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه هم اکنون استیضاح سه وزیر کشور، نفت و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد گفت:‌ ظرف امروز و فردا سه وزیر یاد شده با حضور در کمیسیون های مربوطه به دغدغه های نمایندگان پاسخ خواهند گفت.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با ابراز  امیدواری نسبت به حل و فصل مسئله استیضاح پس از استماع توضیحات وزرا گفت: با توجه به شرایط ویژه کشور و همچنین اولویت بررسی لایجه بودجه در صحن مجلس شورای اسلامی امیدواریم نمایندگان از توضیحات وزرا در جلسات کمیسیون های تخصصی رضایت داشته و مسئله استیضاح به صحن مجلس نرسد.

عباسی  همچنین با اشاره به ارائه  لایحه بودجه سال ۹۹ توسط رئیس جمهور در جلسه علنی امروز مجلس گفت: پس از بررسی متن لایحه توسط نمایندگان و تقدیم پیشنهادهای مورد نظر آنان به کمیسیون تلفیق و بررسی آن ها در این کمیسیون، در نهایت لایحه بودجه در تاریخ ۴ اسفند ماه در صحن مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به در نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری در این لایجه تاکید کرد:‌ حذف تدریجی وابستگی به نفت، همسان سازی حقوق بازنشستکان، افزایش حقوق شاغلین متناسب با نرخ تورم و توجه به طرح تحول سلامت، کشاوری و محیط زیست از مهمترین ویژگی های لایحه تقدیم شده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در پاسخ به سوالی در باره بودجه شرکت های دولتی که چندی پیش و جدا از لایحه بودجه به مجلس تقدیم شده بود نیز خاطرنشان کرد: در سنوات پیشین بودجه گاها مشاهده می شد که برخی بودجه های در نظر گرفته شده به علت پایدار نبودن منابع بودجه محقق نشده و مصوبات مجلس اجرایی نمی گردید. به همین دلیل در سال جاری تصمیم گرفته شد تا بودجه مربوط به شرکت های دولتی امسال پیش از لایجه بودجه به مجلس ارائه شود تا منابع آن مورد بررسی دقیق تر قرار بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر این بودجه در کمیسیون مربوطه بررسی شده و رقم ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای شرکت های دولتی در نظر گرفته شده است/.

 

چاپ خبر