به مناسبت هفته بسیج؛
اولین دوره مسابقه اسب دوانی جنوب کشور در میناب برگزار شد
به مناسبت هفته بسیج، اولین دوره مسابقه اسب دوانی جنوب کشور با حضور ۱۵ چابک سوار در دهکده ورزشی بسیج شهرستان میناب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از میناب، اولین دوره مسابقه اسب دوانی جنوب کشور با حضور ۱۵ چابک سوار از شهرستان های میناب، رودان، بندرلنگه و قشم در دهکده فرهنگی ورزشی بسیج واقع در محله باغملک شهر میناب برگزار شد.

 

در این مسابقه، چابک سواران در دو گروه اسب های بومی و عرب به رقابت پرداختند که این مسابقات در گروه اول و دوم با نژاد اسب های بومی و با حضور 10 چابک سوار و همچنین در گروه دوم با نژاد اسب های عرب با پنج چابک سوار برگزار شد.

 

در گروه های اسب های بومی اسب های سامان، شاهین، پرواز، سالارخان، فلفل و میزبان به فینال این دوره از مسابقه راه پیدا کردند که در پایان، اسب سامان با چابک سوار امیر حسینی به مقام اول و اسب پرواز با چابک سواری فرشید شبتاری به مقام دوم و اسب شاهین با چابک سواری ابوطالب رنجبر به مقام سوم دست پیدا کردند.

 

سرهنگ دوم پاسدار « طالب احمدی نیا »، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان میناب در آئین برگزاری این دوره از مسابقات به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: اولین دوره مسابقه اسب دوانی جنوب کشور  به مناسبت هفته بسیج و گرامی داشت یاد و خاطر 1500 شهید استان هرمزگان در پیست اسب سواری بسیج در محله باملک شهرستان میناب برگزار شد.

 

وی افزود: این مسابقه برای ایجاد نشاط در بین مردم و سوار کاران با همکاری هیئت سوارکاری شهرستان میناب و مسئول فرهنگی و ورزشی سپاه میناب و استان برگزار شد.

 

 

 

چاپ خبر