امام‌جمعه ایلام:
مسیر نفوذ دشمنان باید سد شود/ ضرورت کنترل قیمت‌ها و تداوم نظارت‌ها بر بازار
حجت‌الاسلام کریمی تبار بابیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای ضربه زدن به‌نظام اسلامی استفاده می‌کنند، گفت: مسئولان به‌پاس همراهی مردم در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان، نظارت‌ها را بر بازار بیشتر و قیمت‌ها را کنترل کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام ظهر امروز (1 آذر) در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) این شهر، با اشاره به اینکه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین موجب ایجاد برخی حواشی در کشور شد، اظهار کرد: نگرانی مردم از اجرای طرح اصلاح و افزایش قیمت بنزین، افزایش قیمت در سایر کالاهای موردنیاز آنان بوده است.

 

حجت‌الاسلام «الله نور کریمی تبار» بابیان اینکه بنزین یکی از شاخص‌های اقتصادی عمومی کشور است و تجربه گذشته نشان داد ه است که با افزایش قیمت بنزین، قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش می‌یابد و باعث فشار اقتصادی بر قشر ضعیف جامعه می‌شود که در اینجا لازم است نظارت‌ها بر کنترل قیمت‌ها تشدید شود.

 

وی با تأکید بر تلاش دولت در راستای جلوگیری از افزایش قیمت سایر کالاها در پی افزایش قیمت بنزین در کشور، تصریح کرد: لازم است که نظارت‌ها و کنترل قیمت‌ها با حضور دستگاه‌های نظارتی و مرتبط بیش از گذشته انجام شود و قیمت کالاها در سطح بازار تثبیت شود تا مردم نیز با مشکلات کمتری مواجه شوند.

 

امام‌جمعه ایلام با اشاره به اینکه ایران یکی از پایین‌ترین قیمت‌های بنزین را در جهان داشته است، گفت: کشور ایران دو برابر آمار میانگین جهانی مصرف بنزین دارد، یارانه‌ای که برای سوخت پرداخت می‌شد ۱۶ برابر بودجه عمرانی کشور است و همچنین قاچاق بنزین به دلیل پایین بودن قیمت آن در کشور نسبت به سایر کشورها موجب مشکلات اقتصادی در کشور می‌شد.

 

حجت‌الاسلام کریمی تبار با اشاره به نگرانی‌های مردم، افزود: اما در پی اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین، دشمنان کینه‌توز مردم، نظام و انقلاب اسلامی که همواره به دنبال انتقام از ملت ایران اسلامی بودند، فرصت را مناسب دیدند و با واردکردن مزدوران خود، موجب ایجاد اغتشاش در سطح کشور شدند.

 

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر در سطح کشور، بیان کرد: باگذشت 40 سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی، دشمن شکست‌خورده در عرصه‌های مختلف، سعی در رخنه در میان مردم و موج‌سواری بر مطالبات به‌حق مردمی داشت و تمام تلاش خود را با امکانات رسانه‌ای، فضای مجازی و همچنین مزدوران خود برای بهره‌برداری از این اعتراضات را به کاربست.

 

امام‌جمعه ایلام در ادامه بابیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی باگذشت چهل سال از عمر بابرکت نظام اسلامی از توطئه و ایجاد فتنه در کشور اسلامی مأیوس نشده‌اند، ابراز کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای ضربه زدن به‌نظام اسلامی و نفوذ و رخنه در راستای برهم زدن امنیت کشور استفاده می‌کنند.

 

وی بابیان اینکه باید همواره مراقب بود و مسیر نفوذ دشمنان توسط مردم و مسئولان انقلابی سد شود، تصریح کرد: خوشبختانه در جریانات اخیر نیز بازهم بصیرت و انقلابی گری اجازه این نفوذ را نداد، مردم ایران از همان ابتدای انقلاب اسلامی و در دوران مختلف نشان داده‌اند که پشتیبان ولایت‌فقیه و آرمان‌های نظام اسلامی هستند و هرگز در این مسیر اجازه تعدی دشمنان را نخواهند داد.

 

حجت‌الاسلام کریمی تبار بابیان اینکه امروز نیازمند روحیه انقلابی در مسئولان هستیم، افزود: مردم در راهپیمایی «ابراز انزجار از اغتشاشگران و میثاق با ولایت» حضوری حماسی و گسترده داشتند و امروز برمسئولان است که به‌پاس همراهی و همگامی مردم در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی، نظارت‌ها را بیشتر کرده، بازار را کنترل و رصد مداوم داشته باشند.

 

امام‌جمعه ایلام در ادامه با اشاره به آغاز هفته بسیج یادآور شد: بسیج شجره طیبه انقلاب اسلامی است که این شجره 40 ساله و لشکر بزرگ مردمی، امروز لرزه بر اندام دشمنان انقلاب اسلامی انداخته و از قدرت بازدارندگی بسیار بالایی در کشور برخوردار است.

 

وی بابیان اینکه بسیج تداوم تفکر عاشورایی و نهضت حسینی است، گفت: عشق به ولایت، روحیه استکبارستیزی، دفاع از حریم امامت و ولایت، ازخودگذشتگی در شجره طیبه بسیج نهفته است و این شاخص‌ها که همان ماهیت عاشورا و عاشوراییان بوده در بسیج متبلور است.

 

حجت‌الاسلام کریمی تبار بابیان اینکه بسیج در عرصه‌های مختلف نشان داده است که می‌تواند در عرصه توسعه کشور بسیار اثرگذار باشد، افزود: می‌توان با تکیه‌بر توان تولیدات و کالاهای داخلی، توجه به نخبگان جوان و بسیجیان مشکلات در کشور را حل کرد.

 

امام‌جمعه ایلام در ادامه با اشاره به رعایت تقوا در همه امور، تصریح کرد: در برابر عظمت خداوند، بزرگی وجود ندارد که انسان در برابر آن غرش کند، یکی از راه‌های خداشناسی، تفکر انسان در رابطه با خود است، بنابراین برای قدردانی از وجود ایزد منان در همه زمان و مکان همواره به یاد خداوند منان باشیم.

 

وی در پایان با تأکید بر ضرورت تداوم و استمرار نظارت‌ها بر بازار و کنترل قیمت‌ها، خاطرنشان کرد: روسای اتاق اصناف شهرستان‌های استان ایلام با برگزاری جلسات، مشکلات اصناف را بررسی و فهرست بندی کنید تا بازار دچار گرانی نشود.

چاپ خبر